X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienie przed każdym okresem
Odpowiedz

Brązowe plamienie przed każdym okresem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • demolka91 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 25 września 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. O dziecko staram się krótko, dopiero drugi cykl. Wiem, to normalne, że nie zachodzi się w ciążę od razu, lecz nie w tym rzecz. Zawsze, odkąd pamiętam, występuje u mnie brązowe plamienie przed okresem. Czasami trwa ono dzień, 2-3 dni, po czym przychodzi @. Nie mam przy tym żadnych niepokojących dolegliwości. Wynik badań krwi, po wizycie u gin wszystko super. Jednak naczytałam się teraz w internecie, że takie plamienie wcale nie powinnam uważać za normalne i może być przyczyną problemów z płodnością. Jak to właściwie jest? Czy któraś z Was mimo takich plamień zaszła w ciążę czy faktycznie to powód do niepokoju? Dodam, że z owulacją u mnie bez zarzutu..

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4619 3079

    Wysłany: 25 września 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    demolka91 wrote:
    Cześć Dziewczyny. O dziecko staram się krótko, dopiero drugi cykl. Wiem, to normalne, że nie zachodzi się w ciążę od razu, lecz nie w tym rzecz. Zawsze, odkąd pamiętam, występuje u mnie brązowe plamienie przed okresem. Czasami trwa ono dzień, 2-3 dni, po czym przychodzi @. Nie mam przy tym żadnych niepokojących dolegliwości. Wynik badań krwi, po wizycie u gin wszystko super. Jednak naczytałam się teraz w internecie, że takie plamienie wcale nie powinnam uważać za normalne i może być przyczyną problemów z płodnością. Jak to właściwie jest? Czy któraś z Was mimo takich plamień zaszła w ciążę czy faktycznie to powód do niepokoju? Dodam, że z owulacją u mnie bez zarzutu..
    Takie plamienia przed okresem mogą oznaczać Niedomoge lutealna, poczytaj sobie w necie. Ma to związek z niskim progesteronem w 2 fazie cyklu, co może być problemem przy staraniach,na szczęście łatwo idzie temu zaradzić biorac np duphaston lub inny prog po owulacji . Skonsultuj to ze swoim lekarzem.

    demolka91, Lazywaifu, Mamanaobcasach lubią tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 5 października 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    demolka91 wrote:
    Cześć Dziewczyny. O dziecko staram się krótko, dopiero drugi cykl. Wiem, to normalne, że nie zachodzi się w ciążę od razu, lecz nie w tym rzecz. Zawsze, odkąd pamiętam, występuje u mnie brązowe plamienie przed okresem. Czasami trwa ono dzień, 2-3 dni, po czym przychodzi @. Nie mam przy tym żadnych niepokojących dolegliwości. Wynik badań krwi, po wizycie u gin wszystko super. Jednak naczytałam się teraz w internecie, że takie plamienie wcale nie powinnam uważać za normalne i może być przyczyną problemów z płodnością. Jak to właściwie jest? Czy któraś z Was mimo takich plamień zaszła w ciążę czy faktycznie to powód do niepokoju? Dodam, że z owulacją u mnie bez zarzutu..
    u mnie takie plamienie dzień przed okresem pojawiło się już po dwóch ciążach..z wiekiem przyszło po prostu .. zaszłam w ciążę z trzecim mimo że wcześniej miałam plamienia i tydzień czasu przed ale były one wynikiem zaburzeń hormonalnych spowodowanych tabletkami antykoncepcyjnymi które brałam chwilę .. przedostatni okres też z plamiebiem ale 3 dniowyn a następny cykl już ciąża. nie brałam żadnych hormonów na podtrzymanie ciąży.

    brałaś kiedykolwiek tabletki?
    wszystko zależy jaką miałyśmy sytuację i choroby . jeśli u ciebie zawsze wszystko było ok to na twoim miejscu poczekalabym jeszcze te parę cykli zanim wprowadziłabym hormony , zadbała o zdrowe odżywianie , detoks organizmu i relax . plamienia u dziewczyn okazywały się też zapaleniem ale też niczym niepokojącym i niekoniecznie niedomogą .ewentualnie powtórzyła badania w 7dpo a jak wszedlby niski progesteron to drugi raz tego dnia , ale ekspertem w te klocki nie jestem . Powodzenia

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 8 października 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wieków biorę duphaston luteinę czy lutinus w 2 fazie i zawsze mam 2 dniowe plamienia brązowe przed okresem. 1 dzień to tylko rano i malutko tego a drugi to już cały dzień i ciut więcej na 3 dzień okres. Lekarz nic nie widzi niepokojącego ani wyniki krwi nie wskazują na coś co pomogłoby rozwikływać zagadkę plamień.
    A zaczęłam ich mieć jak zaczęłam starania o dziecko. Cykle się rozjechały. Od 35 dni do 21 dni a wcześniej jak w zegarku bez żadnych leków co 28 dni.

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 9 października 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może być endometrioza, polipy w macicy, mikro polipy. Przyczyn multum. Histeroskopia jest podstawą w diagnostyce

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ