X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża a farbowanie włosów
Odpowiedz

Ciąża a farbowanie włosów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wie czy to kolejny zabobon, że opary z farby oraz ewentualne wchłanianie tej chemii przez skórę głowy jest niewskazane w ciąży?

    Jestem na ostatniej prostej przed małpą (albo dwoma kreskami ;) ) i na prawdę już musiałabym się zafarbować ale jednak mam obawy. Tym bardziej, że na początku ewentualna ciąża jest najdelikatnoejsza.. Ktoś coś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dzisiejszych czasach już zabobon. Współczesne farby do włosów nie są już tak toksyczne jak kiedyś. Tak samo nie ma przeciwwskazań, by malować paznokcie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2018, 10:17

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teverde wrote:
    Czy ktoś wie czy to kolejny zabobon, że opary z farby oraz ewentualne wchłanianie tej chemii przez skórę głowy jest niewskazane w ciąży?

    Jestem na ostatniej prostej przed małpą (albo dwoma kreskami ;) ) i na prawdę już musiałabym się zafarbować ale jednak mam obawy. Tym bardziej, że na początku ewentualna ciąża jest najdelikatnoejsza.. Ktoś coś?

    Powiedziałabym tak -to zależy. Faktycznie zdania są podzielone ale teraz farby są inne niż kiedyś.
    ALE-jest takie ale ze np ja nie farbowałam włosów od początku jak domyślałam sie ze jestem w ciąży ale tylko dlatego ze nie wytrzymałabym siedzieć z farba na włosach nawet 15 minut (plus nakładanie) bo mi farby baaaaardzo do tej pory śmierdzą i tylko na dyskomfort siebie (a tym jednocześnie dziecko) bym narażała ;) tak wiec ja wracam do naturalnego koloru i to był ten moment o podjęciu decyzji o niefarbowaniu i przez to czuje ze mam naprawdę silniejsze włosy niż kiedyś ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są farby bez amoniaku, ja w ciąży malowałam dwa razy. Fakt, że wstrzymałam się w pierwszym trymestrze, ale teraz bym nie czekała.

    Przeciwwskazaniem może być zapach, ale dla tych, które robią się nadwrażliwe na różne wonie. U mnie ten problem nie występował i w dalszym ciągu nie występuje.

    Maluj na zdrowie :-) szczególnie teraz, jakby co to na początku dziecko nie ma połączenia z krwiobiegiem matki, także nawet jak coś wchłoniesz przez skórę to nie ma jak zaszkodzić. Natura jest mądra, trzeba jej zaufać i nie dać się zwariować ;-)

    Powodzenia!

    zem3qps6in5tddof.png
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    KoniczynkaNaSzczęście lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie farbowalam.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rownie dobrze szkodliwe moze byc sprzatanie srodkami chemicznymi...prace fizyczne...czy nawet orgazm...
    Nie dajmy sie zwariować...bo gdyby kazda starajaca sie kobieta od owulacji do @ lub 2kresek sie wszystkiego bała to chyba prędzej by zwariowala niz zaszla...☺

    edwarda20 lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym... Powiedziała, że nawet są badania, że wpływają na bezpłodność. Szczególnie te ciemne kolory. To pewnie też zależy od farby, częstości farbowania...


    Ale jeśli chodzi o ciążę... Chyba nie powinnyśmy tak wariować, tak jak napisała wyżej Załamana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2018, 19:58

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamana85 wrote:
    Rownie dobrze szkodliwe moze byc sprzatanie srodkami chemicznymi...prace fizyczne...czy nawet orgazm...
    Nie dajmy sie zwariować...bo gdyby kazda starajaca sie kobieta od owulacji do @ lub 2kresek sie wszystkiego bała to chyba prędzej by zwariowala niz zaszla...☺

    A stres z tym swirowaniem związany dużo gorszy niż takie rzeczy których sie unika...

    Seli, edwarda20 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farbuje włosy od liceum na ciemny kolor. Od jakiś 5 lat ta sama farba bez amoniaku. W ogóle nie śmierdzi. Ufarbowalam włosy kilka dni przed pozytywnym testem mimo ze wiedziałam juz ze w ciąży jestem. Potem zaczelam farbować juz cyklicznie od 2trymestru. Paznokcie tez maluje normalnie.

    Sa farby bez amoniaku i tez specjalne do kobiet w ciąży. Wszystko jest dla ludzi i tak jak piszą dziewczyny, rozsadek przede wszystkim, nie dajmy się zwariować. Musialybysmy te farbę jesc codziennie zeby mogla zaszkodzić.

    A to ze farba powoduje bezplodnosc to jedna z największych glupot jaka przeczytałam na tym forum. Zaraz po tym, ze apap w ciąży powoduje autyzm...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Farbuje włosy od liceum na ciemny kolor. Od jakiś 5 lat ta sama farba bez amoniaku. W ogóle nie śmierdzi. Ufarbowalam włosy kilka dni przed pozytywnym testem mimo ze wiedziałam juz ze w ciąży jestem. Potem zaczelam farbować juz cyklicznie od 2trymestru. Paznokcie tez maluje normalnie.

    Sa farby bez amoniaku i tez specjalne do kobiet w ciąży. Wszystko jest dla ludzi i tak jak piszą dziewczyny, rozsadek przede wszystkim, nie dajmy się zwariować. Musialybysmy te farbę jesc codziennie zeby mogla zaszkodzić.

    A to ze farba powoduje bezplodnosc to jedna z największych glupot jaka przeczytałam na tym forum. Zaraz po tym, ze apap w ciąży powoduje autyzm...

    Są badania nad szkodliwością, ja tego nie wymyśliłam :P Skądś to wzięli. Tylko nie wiem na ile ma się to odniesienie do Polski. Nie napisałam też, że nie można farbować i na pewno od razu będzie się bezpłodnym i w ogóle. Trochę trzeba na to patrzeć z przymróżeniem oka.

    Apap powoduje autyzm? Ja przeczytałam, że samą wodą trzeba się myć podczas starań bo kosmetyki mogą zaszkodzić dziecku :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ