X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża a umowa na zastępstwo
Odpowiedz

Ciąża a umowa na zastępstwo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Triste Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 18 lutego 2023, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2023, 14:59

  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1736 1698

    Wysłany: 18 lutego 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawa na umowie na zastępstwo są takie same jak na normalnej umowie, ale nie wiem czy w takiej sytuacji, gdy podpisałaś umowę będąc już w którymś tygodniu ciąży, to się nie doczepi ZUS.

  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 18 lutego 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy czy byłaś już u lekarza i potwierdzone itp... I czy masz zamiar iść odrazu na zwolnienie... bo jeśli chcesz pracować w ciazy to nie będzie problemu... Ja podjęłam pracę w ciazy i po 2 mca mus8alam iść na zwolnienie bo ciaza była zagrożona i nikt mnie nie sprawdzal

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3144 4413

    Wysłany: 21 lutego 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli w ciąże zaszłaś w okresie kiedy pracowałaś (bo nie podałaś konkretnego czasu) - to wtedy nie ma rozwiązania pracy tzn. jest ono cofane.

    Po za tym trzeba mieć też na uwadze, że w pierwszym trymestrze mogą Ci podziękować z pracy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2023, 20:44

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ