X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po toxoplazmozie
Odpowiedz

Ciąża po toxoplazmozie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dromedka Debiutantka
    Postów: 8 14

    Wysłany: 12 marca 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Poroniłam w lipcu zeszłego roku, w 8 tygodniu ciąży. Nie wiadomo było dlaczego, badało mnie kilku ginekologów, którzy rzucali tekstami w stylu"jak miało pójść to poszło", aż w końcu trafiłam na cudowną lekarkę- zleciła dużo badań, zaopiekowała, podniosła na duchu. Kazała odczekać ok 90 dni od poronienia i zrobić badania m. in. Toxoplazmize IgG I IgM. Wyniki były takie sobie o ile IgM na poziomie 0,1 to już IgG 9.6. Lekarka zleciła awidność toxo. Zrobiona styczniu wyszła niska, co świadczy o przebytym zakażeniu w czasie na pewno nie krótszym niż 4 miesiące. Oczywiście nikt w 100% nie jest w stanie potwierdzić mi że do poronienia doszło w skutek toxoplazmy, jednak jest to wysoce prawdopodobne...
    Lekarka mówiła że moje przeciwciała IgG są ciągle na niewystarczającym poziomie. Czy któraś z was po toxoplaxmozie starała się o ciążę? Będę wdzięczna za każde info:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ