X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy któraś z Was słyszała o Selenie jako środku, który obniża antyTPO????
Odpowiedz

Czy któraś z Was słyszała o Selenie jako środku, który obniża antyTPO????

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytania jak w temacie. Czy któraś z Was coś słyszała, stosowała???

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytalam o slenie na jednym z blogow dziewczyny ktora od lat walczy z hashimoto i ogolnie niedoczynnoscia tarczycy...
    W skladzie jej suplementow byl m. In selen.
    Ja gdy dowiedzialam sie o bardzo wysokim tsh zaczelam suplementowac sie na wlasna reke (nie moglam sie dostac do lekarza) i kupilam m in selen ale nie tylko.
    Podczas nastepnego badania tsh wynosilo juz nie ponad 7 a troszke ponad 4.... Nie wiem czy to zasluga suplementow ale spadlo bez lekow :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Aga_502 Autorytet
    Postów: 484 1017

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz zaleconą przez endo trzymiesięczną kuracje selenem. Wydaje mi się, że jest to kuracja na zbicie nie tylko antyTPO ale także kilogramów. U mnie branie selenu objawia się brakiem apetytu, z czego jestem zadowolona. Zbijam zbędne kilogramy po euthyroxie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2014, 19:35

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    Kacper <3 :) :) :) 20.03.2017 - 1080g - 27tc
    dqpranliysvka661.png
    Gabrysia <3 :):):) 25.09.2015 -2470g - 35t2d
    relgdf9him4y17cs.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA BOIRE SELEN I NA OPAKOWANIU JEST NAPISANE ŻE REGULUJE HORMONY TARCZYCY

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jutro jadę do apteki po selen i może tez acard. Chociaż mój mąż nie za bardzo jest za acardem... Mam nadzieje, ze wyniki będą za niedługo lepsze.

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 27 lutego 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam selen prze 6m-cy, niestety mi nie pomógł, a ANTY-TPO z 168 wzrosło do 466 (TSH, FT3, FT4, ANTY-TG w normie). Mój endo powiedział, że nie wie co ze mną zrobić-zlecił biopsję (na selen nie reaguję). Wyszło, że mam wole guzowate. Teraz czekam na kolejną wizytę.

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyższone anty TPO podobnie jak anty TG świadczy o stanie zapalnym tarczycy i m.in. może być potwierdzeniem choroby Hashimoto. Osobiście nie zalecałabym brania suplementów na własną rękę, gdyż jest to bardzo krótko trwałe. TSH w trakcie ciąży drastycznie wzrasta co niestety może prowadzić do poronienia lub późniejszych problemów ze zdrowiem dziecka. Z hormonami nie wolno działać na własną rękę, to jak granie w ruletkę z własnym organizmem. Osobiście mam niedoczynność tarczycy i potwierdzoną chorobę Hashimoto i jestem na euthyroxie 50 i nie przytyłam ani grama, co więcej, schudłam 2kg, ponieważ przy niedoczynności hormony mogą powodować problemy z utratą wagi, gdy TSH jest w normie, waga może spaść, lub się unormować, więc dziwię się że ktoś przytył po euthyroxie.

    Ale dziewczyny nie bierzcie nic na własną rękę. Hormony trzeba badać, a tak później możecie płakać że straciłyście maleństwo. Lepiej zadbać o to wcześniej i być pod kontrolą dobrego lekarza. Dla starających się TSH powinno być w okolicach 1. Już 2-2,5 to za dużo, nie mówiąc o 4, mimo że wynik jest w normach.
    Pozdrawiam.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ