Forum Starając się - ogólne Czy macie problem z badaniem szyjki?
Odpowiedz

Czy macie problem z badaniem szyjki?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Blue Jane Koleżanka
  Postów: 82 10

  Wysłany: 18 grudnia 2017, 15:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny! Nie wiem czy tylko ja jestem jakaś głupia w tym temacie czy moja szyjka macicy jest dziwna... Zaczęłam ją badać dopiero niedawno i nie potrafię niczego określić, wydaje mi się, że zawsze jest twarda i zamknięta lub ew. średnio otwarta. Nigdy bym tam nie wcisnęła czubka palca, najwyżej wyczuwam maleńki dołeczek. Tylko wysokość w miarę umiem określić, ale i tak coś mi się nie zgadza, bo dziś początek dni płodnych a szyjka jest bardzo nisko. W dodatku wydaje mi się, że szyjka nie jest na środku, ale lekko z lewej... może to jednak zależy od tego którą ręką i którym palcem sprawdzam. Też macie takie problemy z badaniem, czy tylko ja?

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2017, 15:19

  201811152844.png
 • NtkaNatka21 Nowa
  Postów: 4 0

  Wysłany: 18 grudnia 2017, 16:25

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej!
  Ja zaczęłam badać pod koniec ostatniego cyklu, obecnie mam @, więc dałam sobie luz, ale też mam z nią problem :D Dużo czytałam "co mam czuć pod palcem" :P I wyraźnie czułam jak dzień przed @ stała się miękka i lekko otwarta, mogłam lekko włożyć opuszek palca. Dodam jeszcze, że też mam z lewej. :)

 • Blue Jane Koleżanka
  Postów: 82 10

  Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  O to mnie trochę uspokoiłaś tym, że też ją czujesz z lewej... bo już się naczytałam cudów, że może być krzywo jak są zrosty na jajowodach i pieron wie co :P Więc to pewnie subiektywne odczucie, że jest przesunięta.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2017, 17:21

  201811152844.png
 • NtkaNatka21 Nowa
  Postów: 4 0

  Wysłany: 18 grudnia 2017, 18:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Spokojnie! Kilka dziewczyn też pisało, że tak ma :) Pewnie taki "urok". :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ