X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długie cykle a ciąża
Odpowiedz

Długie cykle a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ola93 Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) czy któraś z Was mimo długich cykli trwających 35 dni zaszła w ciążę? Bierzecie jakieś leki?

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola93 wrote:
    Cześć Dziewczyny :) czy któraś z Was mimo długich cykli trwających 35 dni zaszła w ciążę? Bierzecie jakieś leki?
    Hej,ja w obie ciąże ( jedna to puste jajo płodowe, druga to synek) zaszłam gdzieś koło 20-22 dc. Zawsze miałam długie cykle( 34-40 dni), i późne owulacje. Jeśli tylko jest owulacja i faza lutelalna jest odpowiedniej długości to ( moim zdaniem) nie jest to problemem żeby zajść w ciążę. Parę cykli przed zajściem w ciążę brałam Ovarin na "podrasowanie"cyklu; sama nie wiem czy pomogło. Długo się staracie?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Ola93 Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Hej,ja w obie ciąże ( jedna to puste jajo płodowe, druga to synek) zaszłam gdzieś koło 20-22 dc. Zawsze miałam długie cykle( 34-40 dni), i późne owulacje. Jeśli tylko jest owulacja i faza lutelalna jest odpowiedniej długości to ( moim zdaniem) nie jest to problemem żeby zajść w ciążę. Parę cykli przed zajściem w ciążę brałam Ovarin na "podrasowanie"cyklu; sama nie wiem czy pomogło. Długo się staracie?
    Właśnie nie wiem ile trwa u mnie faza lutealna chyba trwa chyba 16, 17 dni ale nie mam pewności.,staramy się 3 miesiące. U mnie po owukacji występują dziwne objawy obrzmiale piersi i straszny ich ból przed miesiączka już jest lepiej.

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola93 wrote:
    Właśnie nie wiem ile trwa u mnie faza lutealna chyba trwa chyba 16, 17 dni ale nie mam pewności.,staramy się 3 miesiące. U mnie po owukacji występują dziwne objawy obrzmiale piersi i straszny ich ból przed miesiączka już jest lepiej.
    A masz owulacje potwierdzone monitoringiem?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Ola93 Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    A masz owulacje potwierdzone monitoringiem?
    Nieee, teraz będę robić testy owulacyjne.

  • Weronka Autorytet
    Postów: 283 486

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że cykle 35 dniowe nie są jeszcze jakieś długaśne. Moje mają między 45 a 50 dni, a czytałam przeglądając forum, że dziewczyny dobijają nawet do 70 dni. :)
    Ola93 wrote:
    Nieee, teraz będę robić testy owulacyjne.

    Mi testy owulacyjne wychodzą pozytywne około 31 dc, mam wtedy objawy owulacji i po 14 dniach zawsze dostaję miesiączkę, więc można uznać, że to to. Jednak, czy pęcherzyki faktycznie dojrzewają i pękają... Niestety tego nie wiem, na monitoring wybiorę się jeśli w tym cyklu nie wyjdzie. Na razie jestem 1. cykl na letrozolu bez monitoringu i mam po cichu nadzieje, że to będzie ten cykl. :)

    👩🏻 27 | 👨🏻 28
    _______________________________________
    ➡️ Starania o pierwszą ciążę od 09/2021
    _______________________________________
    👩🏻
    ➡️ Leczony od 10 lat gruczolak przysadki mózgu
    ➡️ Niedoczynność tarczycy
    ➡️ Niedrożność prawego jajowodu
    ➡️Dostinex + Euthyrox - wyniki w normie
    _______________________________________
    👨🏻
    ➡️ Sierpień 2022 r. morfologia 2%
    ➡️ Styczeń 2023 r. morfologia 10%, lekko zaniżona ruchliwość
    ➡️ Wdrażamy suplementację
    _______________________________________
    📆 01/2023 ➡️ Start leczenia w klinice
    📆 02/2023 ➡️ Szpital, oddział endokrynologiczny, kompleks badań
    📆 03/2023 ➡️ Badanie drożności jajowodów
    📆 04/2023 ➡️ Polowanie na owulację z lewego jajnika

    2023 r. będzie Nasz. 💙
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ