X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Domki Kanadyjskie
Odpowiedz

Domki Kanadyjskie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Mam pytanie...czy któraś z Was coś wie na temat domków kanadyjskich?mamy w odległych planach z mężem budowę domu....i zastanawiamy się nad kanadyjka.....nie oszukujmy się ze względu na kasę oczywiście...
    Czy jest ktoś kto zna jakieś plusy bądź minusy takiego domu?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi Ci po prostu o domy drewniane modułowe?:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba tak to tez sie nazywa....:)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak już chcecie dom drewniany stawiać to polecała bym dom z bala
    moim zdaniem solidniejszy od domku z kart jak to ja mówie na kanadyjki (bo to jest po prostu szkielet obłożony płytami w mojej okolicy jest mnóstwo kanadyjek i jakoś patrząc na nie od zera nie mam przekonania a bal jest porządny górale mają i nie narzekają a cenowo czasem wychodzi taniej niż kanadyjka

    z mężem również budujemy dom z bala na dom energooszczędny jest dotacja z UE
    mamy firmę która stawia fajny domek w stanie deweloperskim za niecałe 200000tys

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ciut inne zdanie. Jak najbardziej szanuje wielbicieli domu z bala, ale dla mnie jest za dużo bala w bala :)

    My mamy działkę pod budowę ale puki co nie rwiemy się do budowy. Mamy mnóstwo znajomych, którzy się pobudowali w różny sposób. Zarówno z bala, szkieletowe jak i murowane. Znajomi z domu z bala są zadowoleni. Mnie to raczej nie powala.
    Co do szkieletówki, właśnie znajomi postawili na działce obok. Powstał szybciej niż myślałam. Za chwilę się wprowadzają. Takie domy też są budowane w systemie energooszczędnym. Podstawa to dobra firma wykonawcza. Nie uważam je za domki z kart. Są solidne i ciepłe.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie każdy ma swoje zdanie, ja kocham klimaty drewniane i wszystko co przypomina góry więc bal wydaje mi się solidny zaraz po murowanym, domy kanadyjskie po wykończeniu wyglądają też świetnie i czasem jak ktoś nie wie był by zdziwiony że to nie murowany ale jak mówiłam mnie po prostu przeraża wygląd początkowy

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak widok.....przerażający..ale z drugiej strony...w USa mieszkają tam po 30 lat i dają rade..poza tym korzystna jest cena..jesli bym sie budowała musiałabym zabrac kredyt...ale kanadyjka to ok 180tys na gotowo (pod klucz)..za 80 metrów + poddasze do zrobienia a dom murowany to przypuszczam ze koło 250- 300 tys..jak dla mnie to duza różnica

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domy szkieletowe mają jeszcze jeden fajny plus. Można je w przyszłości powiększyć o dodatkowe moduły :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój szwagier jest budowlańcem i stawia takie domki w szkocji. ogółem z tego co mówił to chwalił, ale nie przysłuchiwałam się.

    Aga_502 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny niedawno się budowałam, dom 130 m2 i zmieściliśmy się w 200tysiącach systemem bardzo ekonomicznym.

    podejrzewam że wybudowanie domku około 80m2 było by jeszcze tańsze.

    a kanadyjki mi się źle kojarzą, nie wiem jak tu w Polsce ale do niedawna w USA zimy nie było. ja bym się bała że było by mi zwyczajnie zimno w takim domu

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domy drewniane są o tyle lepsze od murowanych że w zime są ciepłe (oszczędniejsze pod względem kosztów ogrzewania) latem chłodniejsze, drewno jest takim izolatorem

    Robotka a jaki dom budowaliście, murowany?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tak murowany.

    Gajka ale nigdzie nie napisałaś że domy drewniane z bali są mało akustyczne, a jeśli się chce dobrze wyciszyć ściany to niestety ale trzeba liczyć się z kosztami.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tzn w sensie że pomieszczenia nie są tak odizolowane dźwiękowo jak w normalnych domach.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na akustykę są metody na ten temat mój mąż już by miał co opowiadać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogólnie temat budowy domu jest dla niektórych trudny bo to koszty itd uważam że małymi krokami można zbudować sobie fajny dom i niekoniecznie wykładać na to bajońskie sumy, moi znajomi rok temu zbudowali dom wzieli kredyt 500 tys i dom do konca nie jest skończony!! Jak dla mnie kosmiczna kwota a dom duży nie jest

  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Od połowy grudnia 2013 mieszkam w swoim upragnionym domku prefabrykowanym. Polecam taką technologię, przede wszytskim oszczędność na ogrzewaniu :) A mąż bardzo sobie chwali montowanie czegokolwiek do ścian - wstarczy zwykły wkręt, nie trzeba sie bawić w kołki rozporowe :) Tak więc polecam zarówno dmek, jak i mogę dać namiary na firmę, która nam stawiała domek :)

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • robyga Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 lipca 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważam, że jak już budować tego typu dom, to lepiej z bali. My mamy taki, budowaliśmy pod Warszawą z Domy Balik, żeby uciec z miasta i jesteśmy bardzo zadowoleni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kanadyjskie domy są dobre pod warunkiem, że są dobrze ocieplone i wykonane :) mój tata stawia takie domy i naprawdę są świetne :) w zimę dobrze trzymają ciepło... Ja polecam :D

  • Borerko Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 października 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem fanką domków drewnianych, co prawda bardziej podobają mi się te z bali. Chociaż dobrym kanadyjczykiem nie pogardziłabym :) Tutaj kilka słów na temat takich domów, bardziej dla laików: http://www.klikmapa.pl/domy-szkieletowe.html

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ