Forum Starając się - ogólne duphaston
Odpowiedz

duphaston

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malaania Debiutantka

Wysłany: 24 lutego 2015, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    dziewczyny od 8 miesięcy miałam długie 35dniowe, ale regularne cykle miesiączkowe (dodam, że od trzech miesięcy staramy się o dziecko), w tym miesiącu już tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczęło boleć mnie podbrzusze i pojawiły się plamienia, póżniej jedynie 1,5 dniowy skąpy okres i nic. poszłam dziś do gina (dziś wypada ten dzień kiedy powinna dostać prawidłową miesiączkę i znów są lekkie plamienia) zrobił usg dopochwowe i stwierdził, że wygląda jakbym już była po @ i raczej on już nie przyjdzie a na uregulowanie cyklu dostałam duphaston. i tu moje pytanie, bo mam go brać od dzisiaj, ale cały czas czuję bóle w podbrzuszu jak na okres i jest lekkie plamienie a z tego co wyczytałam na ulotce, to duphaston powinno się brać w drugiej połowie cyklu i teraz boję się go wziąc, że jeszcze bardziej się rozreguluje cykl, lekarz stwierdził,że 35-dniowy cykl i tak jest za długi i plamienie wcześniej nie powinny się wydarzyć, czy myślicie, że powinnam poczekać do jutra i jeśli nie nadejdzie okres, to zacząc brać duphaston? czy wziąć go dzisiaj od razu?

• malaania Debiutantka

Wysłany: 24 lutego 2015, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam, że zrobiłam dwa testy ciążowy i wyszły negatywne

• nick nieaktualny

Wysłany: 24 lutego 2015, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że nikt Ci nie doradzi lepiej niż lekarz który Cię prowadzi. Ja bym nie zmieniała dawkowania, bo ulotka ulotką a lekarz chyba może przepisać lek trochę inaczej. Jeśli dalej będziesz mieć wątpliwości to może skonsultuj się z innym ginekologiem?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ