X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ginekologiczne bzdury
Odpowiedz

Ginekologiczne bzdury

Oceń ten wątek:
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stworzyłam ten temat żeby móc się podzielić tym, co dziś usłyszałam od ginki :D Ciekawa jestem, czy Wy też macie takie kwiatki w swoich doświadczeniach :P Podzielcie się ;) Otóż dowiedziałam się, że: 1) owulacja jest ZAWSZE U KAŻDEJ KOBIETY 14 dni przed okresem 2)jeśli miesiączki są bolesne to JEST PEWNOŚĆ że doszło do owulacji 3) owulacja odbywa się z jajników ZAWSZE naprzemiennie :D Baba ok.50 lat ale żeby aż tak mieć nieaktualną wiedzę??

    AJA_S lubi tę wiadomość

    201811152844.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra :D no zabłysnęła :D

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane wrote:
    Stworzyłam ten temat żeby móc się podzielić tym, co dziś usłyszałam od ginki :D Ciekawa jestem, czy Wy też macie takie kwiatki w swoich doświadczeniach :P Podzielcie się ;) Otóż dowiedziałam się, że: 1) owulacja jest ZAWSZE U KAŻDEJ KOBIETY 14 dni przed okresem 2)jeśli miesiączki są bolesne to JEST PEWNOŚĆ że doszło do owulacji 3) owulacja odbywa się z jajników ZAWSZE naprzemiennie :D Baba ok.50 lat ale żeby aż tak mieć nieaktualną wiedzę??

    No cóż... To po co te wszystkie badania skoro jest wróżenie z objawów :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tych bolesnych miesiączkach to słyszałam już od kilku lekarzy, bo powiedziałam, że po odstawieniu anty nic nie czuję... A boleści miałam przy antykoncepcji... To znaczy, że biorąc anty miałam owulację a odstawiając je już nie ? :D :D :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    O tych bolesnych miesiączkach to słyszałam już od kilku lekarzy, bo powiedziałam, że po odstawieniu anty nic nie czuję... A boleści miałam przy antykoncepcji... To znaczy, że biorąc anty miałam owulację a odstawiając je już nie ? :D :D :D

    Ciekawym przypadkiem byś była ;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Ciekawym przypadkiem byś była ;)

    W takim razie... 4 lata nieświadomych... "uników"? :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no ja też miałam bolesne miesiaczki biorąc tabsy wiec ciekawe ;)

    201811152844.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    W takim razie... 4 lata nieświadomych... "uników"? :D

    Bardzo dobre pytanie :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówiono że przy długich (40-60) cyklach i niregularnych nie znajdę w ciążę. Zaszlam w dwie. Każda w 1 cyklu.
    Teraz mam 28-30 i w ciążę zajść nie mogę. Pfff!

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie coś zaswędziało, ginka wmawiała mi, że to uczulenie na podpaski. A była to infekcja, która się potem rozkręciła :)

    Plamienie przed/po okresie jest normalne, bo ona też tak ma;)

    A tak poza tym to słyszałam już, że moja macica jest w przodozgięciu, w tyłozgięciu, a nawet, że jest normalna;) Nie rozumiem, jak lekarz może nie czaić w którą stronę odgięta jest macica, przecież sama sobie tego nie sprawdzę..

    golonat lubi tę wiadomość

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 18:55

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Plamienie przed/po okresie jest normalne, bo ona też tak ma

    Normalnie padłam :D :D :D

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od zawsze na usg miałam informację, nawet w opisie, że macica w przodozgięciu. Na usg u bardzo doświadczonego pana doktora w wieku średnim usłyszałam, że jest w tyłozgięciu i że zawsze musiało tak być bo to się nie zmienia. Trochę się wystraszyłam, na kolejnym usg u innego lekarza dowiedziałam, się że jednak nadal jest w przodozgięciu i nijak się do tyłu nie wygina :)) Tak to się tamten doktor popisał, więcej do niego na pewno nie pójdę.
    Aha, słuchajcie ciekawostka, 8 lat temu u pewnej pani doktor z kliniki dziś bardzo znanej leczenia niepłodności, dowiedziałam, się że kobiety naturalnie zachodzą w ciążę tylko do 40 :) Ta pani doktor w tej klinice już nie pracuje i czytałam o niej negatywne opinie w necie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, ja w ostatniej ciąży byłam u pani doktor, która powiedziała (nawet bez badania, tylko na podstawie wyniku bety, jednorazowym, na samym początku), że nie ma szansy, żeby ciąża się utrzymała, bo pół roku wcześniej miałam robioną depo-proverę i to na pewno ciąża pozamaciczna, BO JEJ KOTKA TEŻ TAK MIAŁA po depo-proverze :). Kosmos, nie?

    terka lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poniżej 200 bety nie ma ciąży.

    Także pora zmienić wartości w labkach ;-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę ze niezłe kwiatki można usłyszeć od lekarzy. I to nie od jednego...
    Ale o kotce przebiło wszystko :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahahhaha :D to z kotem było niezłe :D Powiem Wam, że żona kuzyna jest w ciąży. Byłyśmy u tego samego lekarza, w ten sam dzień... Pytam się jak tam, czy zna płeć itp... A ona mówi, że ma dwie macice i w jednej dziecko, w drugim krwiak i "jest spoko" według niego :P Ona nic z tym nie robi, ale mówiła,że już wcześniej się zastanawiał ile ona ma macic.... Dziwie się, że ona go nie zmieniła.

    golonat lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czytam i oczom nie wierzę :D Niektóre teksty lekarzy są tak żałosne, że aż śmieszne. Mnie najbardziej wkurza jak słyszę od lekarza, że "taka pani natura"...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Dziewczyny czytam i oczom nie wierzę :D Niektóre teksty lekarzy są tak żałosne, że aż śmieszne. Mnie najbardziej wkurza jak słyszę od lekarza, że "taka pani natura"...

    o tak :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, też to słyszałam nie raz :))

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ