X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne GLUKOZA I INSULINA
Odpowiedz

GLUKOZA I INSULINA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 5 lipca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nie znalazłam takiego tematu więc go zakładam , miałam badaną prolaktynę w 2 dc mój wynik to 31,3 lekarz stwierdził, że jest to niewielkie podwyższenie i tego się nie leczy. Już ponad rok staramy się o dziecko i nic , dlatego chciałabym wiedzieć czy to może być przyczyną moich problemów. Dodatkowo miałam badaną glukozę i insulinę na czczo a także 1h i 2h po obciążeniu 75g glukozy.
    Glukoza na czczo : 83,1 , po 1h : 99, 0 po 2h 82,8
    Insulina na czczo:11,7 po 1h :13.1 po 2 h 53.5

    Udając się do lekarza usłyszłam że wynik insuliny jest ok ( na wyniku zakres referencyjny po 2 h to 2,6 do 24,9 ). Czy miałyście wykonywane te badanie?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 5 lipca 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do glukozy i insuliny to nie pomogę bo nie mam o tym pojęcia.
    Jeżeli chodzi o prolaktynę to wiem na własnym przykładzie że to sprawa indywidualna i nie można stwierdzać z góry że podwyższony wynik nic nie znaczy.
    W moim przypadku było tak miałam badaną prl podstawową i po obciążęniu. Podstawową miałam w normie a po obciążęniu wyższą ponad 20x. Często lekarze twierdzą że prl po obciążęniu jest sztucznie podniesiona i nie wpływa na płodność/owulację. Lekarz który mi zlecił badanie po obciążeniu twierdził że skoro po metoclpramidzie (obciążęniu) jest podniesiona to w sytuacjach np. stresowych tak samo idzie w górę i może hamować owulację. I rzeczywiście u mnie tak było. Miałam cykle bezowulacyjne, pęcherzyki nawet mi nie rosły maksymalnie dorastały do 15 mm i sie kurczyły/wchłaniały. Brałam bromergon, i owulacje wróciły :)
    Nie wykluczone że u ciebie może być podobnie. Niewielki wzrost może hamować owulkę. Ja miałam prl w normie podwyższona tylko po obciążeniu i skutkowało to brakiem owulacji. Wszystkie wyniki miałam idealne tylko ta prl po obciążeniu wysoka.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz nie mówił żebym wykonała prolaktynę po obciążeniu...jutro idę do innego gienekologa jestem ciekawa co powie...latam po lekarzach ponieważ moja mama urodziła pierwsze dziecko w wieku 35 lat i ze względu na to boje się że mogę mieć podobne trudności z zajściem w ciążę

  • Chamomilla Ekspertka
    Postów: 211 177

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 niestety wyniki insuliny nie są zbyt ładne. Nie zostawiaj tego, ale poszukaj lekarza, któy sie na tym zna i podejmie probe unormowania Twoich wyników. Z własnego doswiadczenia powiem Ci, że zbyt wysoka insulina może byc powodem wielu zmartwień, a tak jak u mnie straty dziecka.
    Jeśli chcesz to mogę polecic Ci dobrych lekarzy w tym zakresie :)

    f2wle6ydyez5rsng.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chamomilla wrote:
    Gosia2708 niestety wyniki insuliny nie są zbyt ładne. Nie zostawiaj tego, ale poszukaj lekarza, któy sie na tym zna i podejmie probe unormowania Twoich wyników. Z własnego doswiadczenia powiem Ci, że zbyt wysoka insulina może byc powodem wielu zmartwień, a tak jak u mnie straty dziecka.
    Jeśli chcesz to mogę polecic Ci dobrych lekarzy w tym zakresie :)


    Z chęcią skorzystam z Twojej pomocy bo już nie wiem co robić...każdy rozkłada ręce :(

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 lipca 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Tez ostatnio robilam badania i wyglada to tak
    Glukoza na czczo 94 po 2h 88
    Insulina na czczo 75,1 po 2h 32,05
    Homa ir 17,4

    Na wizyte czekam jeszcze tydzien, co myslicie? Bo ja sie troche podlamalam

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ