X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień wspaniały czas pichcenia :)
Odpowiedz

Grudzień wspaniały czas pichcenia :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 20 listopada 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)
    NIe ma takiego temaciku więc założę go.
    Ja bardzo lubie gotować i ogólnie uwielbiam kuchnie jamiego oliviera i tego co robi dla dzieci aby nie jadły fastfoodów :). Co lubicie robić na święta, może macie fajne jakieś przepisy, którymi chciałybyście się podzielić :)

    agniesja, Lianna lubią tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 listopada 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też lubię gotować, ale ta pasja narodziła się u mnie kilka miesięcy temu, po rzuceniu palenia, więc wszystkich przepisów dopiero się uczę. W przyszłym tygodniu będę testować znaleziony w necie przepis na ciasteczka korzenne (foremki już kupiłam) i jak wyjdą, powtórzę na święta :) Może Ty masz jakiś fajny przepis, którym chętnie się podzielisz? :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem osobą, która poprostu kocha gotować, a narodziło się z pójścia do technikum gastronomicznego bo nie dostałam sie na hotelarstwo ta sama szkoła :) więc tylko przerzuciłam papierki od tamtego czasu uwielbiam. Wiadomo mam też swoje dni kiedy mi się nie chce gotować, ale są takie, że gotuję cały serwis od przystawki po deser :) A najbardziej uwielbiam kocham LONDYN różnorodność orientalizm zdobycie wszystkich produktów świeżych to jest to. Np taki przepis

    LODY MANGO
    - jak kupujecie mango nie może być twarde bo wtedy jest jeszcze niedojrzałe. Jak sie naciśnie na owoc to powinien powstac lekki oddcisk od paluszka i potem powrócić po jakims czasie wtedy jest dojrzały :)
    - 1 owoc umyc obrac ze skórki pokroić w kostkę średniej wielkości i do zamrażalnika, po kilkju godzinach wyciagamy, wsypujemy do blendera, dodajemy jogurt naturalny, miód lejacy się, limonka lub cytryna(bez pestek) i mięta jak ktos lubi i mieszamy :) proste i smakowite i przede wszystkim ZDROWE

    (rózne owoce można dawać od bananów po ananas itd mozna również mieszać)

    agniesja lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam mango, więc na pewno wypróbuję :) Poproszę o więcej ciekawych przepisów :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mon!ta^ wrote:
    Co lubicie robić na święta, może macie fajne jakieś przepisy, którymi chciałybyście się podzielić :)

    Jak święta to oczywiście pierniczki :D
    Ale te robię jakieś 2 miesiące przed świętami,aby zdążyły fajnie zmięknąć :)

    Ogólnie bardzo lubię piec i gotować :) Część przepisów sama tworzę, a część zapożyczam lub przerabiam :)
    Ostatnio znalazłam przepis na pyszne, zdrowe ciasteczka migdałowe :)
    Składniki:
    Migdały i miód :)
    Migdały mielimy na masę a la marcepan (chociażby w maszynce do mięsa, lub mikserze wysokoobrotowym). Masę łączymy z miodem (tyle miodu aby masa nam smakowała). Zawijamy w folię, odkładamy na pół godziny aby odpoczęła. Potem w folii rozwałkujemy, wycinamy dowolne kształty i do piekarnika na około 10 minut w 150 stopniach :)
    I gotowe :)
    Ciasteczka są przepyszne i do tego zdrowe :D

    agniesja lubi tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam robić jedzenie na święta. Szczególnie piec ciasta,ciasteczka mmm...w wolnej chwili wrzucę jakiś przepis :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 20 listopada 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam piec i gotować, to mi pomaga się odstresować!
    Często korzystam z przepisów z Kwestii Smaku. Są tak dokładnie przedstawione, że wychodzą nawet początkującym.

    PWZJp2.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 20 listopada 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez uwielbiam Kwestie Smaku, a z wypiekow, to wrecz kocham Moje Wypieki!

    Generalnie moglabym tylko piec ;) Gotowac tez lubie, ale np. miesa nie wychodza mi jakies specjalne, bo ja sama rzadko kiedy je jadam (nie lubie), wiec nie wiem jak powinny smakowac zeby byly jadalne.

    Jakby ktoras reflektowala to mam sprawdzony przepis na pierniczki, miekkie zaraz po upieczeniu, ale ciasto powinno lezakowac z 2 tygodnie.

    agniesja lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Madlene84 Autorytet
    Postów: 1721 1007

    Wysłany: 20 listopada 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez uwielbiam piec i gotowac i robie to tez na codzien w sporych ilosciach.

    Ale czas swiat to juz w ogole kosmos :D

    Emilka 10 lat & Davidek 7 & Philipek ♡
    zrz6e6ydhjw308do.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 listopada 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, ja reflektuję na Twój przepisik :)

    Dzisiaj zrobiłam czekoladowe ciasteczka Nigelli. Wyszły pyszne i mocno czekoladowe, czyli moje ulubione :) Zamiast cukru staram się używać ksylitolu a zamiast mąki pszennej pełnoziarnistą, czyli ciasteczka w zdrowszym wydaniu :)
    http://www.nigellalawson.pl/przepisy/pysznosci/swiateczne_ciasteczka_czekoladowe.php

    Marronek super przepis! A migdałów nie trzeba wcześniej uprażyć na suchej patelni? Z jakiej mniej więcej ilości migdałów wychodzi ile ciasteczek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 19:26

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 listopada 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna wrote:
    Uwielbiam piec i gotować, to mi pomaga się odstresować!
    Często korzystam z przepisów z Kwestii Smaku. Są tak dokładnie przedstawione, że wychodzą nawet początkującym.
    Też korzystam z jej przepisów, od kilku lat właściwie tylko od niej :D

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 20 listopada 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja, jutro, badz dziś poznym wieczorem wrzuce przepis:)

    A z świątecznych ciasteczek Nigelli uwielbiam, poza tymi czekoladowymi, te z biala czekolada i żurawina :)

    Mam jej ksiazke z świątecznymi wypiekami i próbowałam zrobic tez wianuszki z pianek i platkow, ale wyszla kompletna klapa.

    agniesja lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 20 listopada 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniki:

    - 1kg maki
    - 0,5kg miodu
    - 25dag cukru
    - 20gad masła
    - 2 jajka
    - 2 łyżeczki sody
    - 1 szklanka mleka
    - 2x 20g przyprawy do piernika

    Miód i cukier zagotować razem na małym ogniu az do calkowitego rozpuszczenia sie cukru- ostudzic.

    Masło i jajka utrzec, dodac make, przyprawe do piernika, sode rozpuszczona w mleku i ostudzony miod. Ciasto wyrobic i chlodzic min. 2 tygodnie.

    Ja zawsze robie podwojna ilosc tego ciasta i mam piernikow dla calej armii, a nie robie cieniutkich. Dla zobrazowania, w zeszlym roku do prezentow swiatecznych dorzucilam 5x 0,5kg paczuszek i mialam jeszcze mnóstwo piernikow dla siebie;)

    agniesja lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 listopada 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za przepis, myślę że na pewno go wypróbuję, bo do końca roku muszę wykorzystać cały urlop, więc czasu wolnego mam sporo :) A mogłabyś jeszcze napisać jak dalej się robi? Rozwałkowuje i wycina ciasteczka jak w przypadku np. korzennych? Polewasz je lukrem, lub jakąś polewą? Nigdy nie robiłam pierniczków :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 21 listopada 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesja wrote:
    Marronek super przepis! A migdałów nie trzeba wcześniej uprażyć na suchej patelni? Z jakiej mniej więcej ilości migdałów wychodzi ile ciasteczek?

    Nie, nie trzeba :)
    Mnie z 200 gram wyszło jakieś 25 ciasteczek :) Dość grubych - takie woli mąż.
    Ten przepis mam ze Smakoterapii :) Ogólnie dużo tam przepisów dla alergików, czy cierpiących na różne nietolerancje pokarmowe :)

    Mam też sporo własnych przepisów na chleb czy bułki (mam nietolerancje glutenu). Więc też się mogę nimi podzielić :)


    Natka88 - to mój przepis na pieniki jest dość podobny :) Tylko ja trzymam w lodówce 3-4 dni, a potem po upieczeniu minimum miesiąc w metalowym pudełku z jabłkiem, aby zmiękły :)

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesja wrote:
    Dzięki za przepis, myślę że na pewno go wypróbuję, bo do końca roku muszę wykorzystać cały urlop, więc czasu wolnego mam sporo :) A mogłabyś jeszcze napisać jak dalej się robi? Rozwałkowuje i wycina ciasteczka jak w przypadku np. korzennych? Polewasz je lukrem, lub jakąś polewą? Nigdy nie robiłam pierniczków :)

    Nie ma jak nie napisac o najwazniejszym- jak piec ;)

    180 stopni (ja pieke z termoobiegiem) na 8-10 minut.

    Ciasto normalnie rozwalkowujesz jak na zwykle ciasteczka i wycinasz.

    Polewam (a wlasciwie rozsmarowuje) je lukrem (szklanka cukru pudru wymieszana z 2-3 lyzkami goracej wody lub soku z cytryny). Jak chce sie Tobie bawic, to mozna kupic barwinki spozywcze w proszku i mieszac kolory lukru + posypki :)

    agniesja lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chętnie wykorzystam, bo robiłam już pierniczki z kilku różnych przepisów i zawsze coś mi nie wychodziło... Ale się nie poddaję i co grudzień pierniczki muszą być :)

    Natka88 lubi tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 22 listopada 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze pierniczków nie robiłam bo nie przepadam za korzennymi sam troszke zjem ale nie za dużo :) lubie za to robic kruche ciasteczka lub muffiny

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 25 listopada 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam dzis cukier waniliowy domowej roboty :) Moze tak ladnie nie pachnie jak cukier WANILYNOWY z torebki, ale w smaku duzo bardziej aromatyczny!

    agniesja lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny :D
    a macie może jakiś sprawdzony, łatwy przepis na przezacnie świąteczny bigos ? :D
    w tym roku będę go pierwszy raz robiła i szukam dobrego przepisu :D

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ