X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jestem w ciąży a nie potrafię się z tego cieszyć
Odpowiedz

Jestem w ciąży a nie potrafię się z tego cieszyć

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marianka Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem w 19 tygodniu ciąży a nie potrafię się z tego cieszyć... Powinna się cieszyć zwłaszcza że będzie upragnioną córka... A nie potrafię...

  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6029 3927

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaleją hormony, może dlatego

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marianka wrote:
    Witam jestem w 19 tygodniu ciąży a nie potrafię się z tego cieszyć... Powinna się cieszyć zwłaszcza że będzie upragnioną córka... A nie potrafię...

    Każda z nas inaczej przeżywa ciążę, poród i macierzyństwo i to nic złego :)

    Ale próbowałaś odpowiedzieć sobie na pytanie co Ciebie blokuje przed radością? Przeczucia? Doświadczenia? Ludzie wokół? To nieplanowana ciąża i boisz się jak sobie poradzicie?
    Jak znajdziesz przyczynę to łatwiej będzie Ci znaleźć w tym radość, bo sobie zdasz sprawę z problemu.

    Głowa do góry:)

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marianka wrote:
    Witam jestem w 19 tygodniu ciąży a nie potrafię się z tego cieszyć... Powinna się cieszyć zwłaszcza że będzie upragnioną córka... A nie potrafię...
    Może warto poszukać pomocy u psychologa. Na pewno taka wizyta nie zaszkodzi a może pomóc. Teraz są wizyty online, poszukaj na znanym lekarzu psychologa z kalendarzem z gdzie ma najszybszy termin no i ma dobre opinie. Nie ma na co czekać, warto przepracować temat już teraz. Warto dać sobie pomóc, oczywiście nie musisz pałac radością, to żaden wymóg, ważne żebyś sama że swoimi emocjami zaczęła czuć się dobrze.

    parenka, Pani Miśka, Ancalime, Izi, Endzi lubią tę wiadomość

  • marianka Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 5 listopada 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Każda z nas inaczej przeżywa ciążę, poród i macierzyństwo i to nic złego :)

    Ale próbowałaś odpowiedzieć sobie na pytanie co Ciebie blokuje przed radością? Przeczucia? Doświadczenia? Ludzie wokół? To nieplanowana ciąża i boisz się jak sobie poradzicie?
    Jak znajdziesz przyczynę to łatwiej będzie Ci znaleźć w tym radość, bo sobie zdasz sprawę z problemu.

    Głowa do góry:)

    Ta ciąża jest zaskoczenia - lekarze nie dawali szans, tylko in vitro. I nawet się już przyzwyczailiśmy do tego, że e nie będziemy mieli dzieci...

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 5 listopada 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marianka, to pewnie to. Lekarze przekreślili Wasze szansę i człowiek podświadomie starał się z tym pogodzić. A teraz ciężko uwierzyć , żeby nie okazało się, że to sen... Ale to nie sen! To cud i trwa już 19 tygodni! ☺

    Podpisuję się obiema łapkami pod tym co napisała Ladinola. Możesz to przepracować z kimś kto ma do tego narzędzia. Ale zrób to, jeśli tylko tego potrzebujesz. Nie musisz tryskać radością, bo tak przyjęło się w społeczeństwie.
    Liczysz się Ty, nikt inny :)

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Natasza28 Koleżanka
    Postów: 54 62

    Wysłany: 5 listopada 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj sobie czas. Po tylu latach starań może to jeszcze do ciebie nie dociera😊

    👩➡️ 31l
    Niedoczynność tarczycy❎
    Owulacje potwierdzone✔️
    Hormony✔️
    🧒➡️ 32l
    Morfologia 1%❎
    Ilość 300mln✔️

    Luty 2020 💔
    25.11.2021⏸️ ➡️beta 162
    27.11.2021➡️beta 340
    30.11.2021➡️beta 1320 🙃
    2.12 .2021➡️ pęcherzyk ciążowy
    Kolejna wizyta 18.12.2021♥️
  • marianka Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 6 listopada 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś to już w ogóle kumulacja płacz... Smutek.. Żal

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3683 3420

    Wysłany: 6 listopada 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marianka wrote:
    Dziś to już w ogóle kumulacja płacz... Smutek.. Żal

    Nie przejmuj się, to na pewno hormony szaleją i wywołują takie emocje. Też płakałam pierwsze 3 tygodnie. Teraz też jeszcze nie skacze z radości, może jest jeszcze za wcześnie by się cieszyć, bo z tylu głowy, zawsze jest jeszcze jakieś ale, że jeszcze wszystko może się zdążyć.

    Moja koleżanka starała się 3 lata, udało się za drugim podejściem inseminacji. Też się nie cieszyła… mimo, że tyle się starali i bardzo chciała dziecka, chyba była w szoku, że tak szybko się udało. Później było jeszcze gorzej gdy dowiedziała się, że będzie syn, bardzo chciała mieć córkę bo więcej dzieci nie planuje. W ogóle nie widziałam by była szczęśliwa w ciąży, ciagle narzekała i miała pretensje o wszystko do każdego. Teraz jest zakochana w swoim synku 💙

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Akira Znajoma
    Postów: 30 23

    Wysłany: 7 listopada 2021, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja wiem czy to takie normalne :/ mysle ze wiekszosc dziewczyn cieszy sie z chcianej ciazy.

    Kochana powiedz cos wiecej. Czemu tak czujesz? Co jest twoim problemem?

    9ec6ada0c2.png
    Corka❤
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 7 listopada 2021, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Nie chciałabym się wymądrzać.... Ale jeśli pozwolisz to powiem swoje zdanie. Sama jestem po przejściach. Co widać w stopce. Jak trafiłam na nareszcie dobrego lekarza, który zajął się moim przypadkiem to pamiętam że wypełniałam ankiety w trakcie ciąży i już po dotyczące samopoczucia. I pamiętam bardzo dokładnie słowa mojej Pani profesor odnośnie samopoczucia. Że depresja poporodowa jest po porodzie ale stan psychiczny i samopoczucie w ciąży już może wskazywać jak będzie po porodzie. I absolutnie nie powinno się tego lekceważyć. Powinno się zgłaszać lekarzowi i już w ciąży szukać pomocy. Bo niestety po porodzie może być tylko gorzej. I nie piszę tego żeby Cię Kochana przestraszyć ale żebyś zdawała sobie sprawę że możesz się tak czuć ale żeby reagować i nie bagatelizować tego stanu.
    Serdecznie pozdrawiam Wszystkie dziewczyny.

    Ewayak lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • rozalix Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 10 listopada 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie ja z takim pytaniem czy któraś z Was przechodziła depresje w ciąży? Jak sobie radzicie? Chodzicie do psychologa? Jak rozróżnić czy to hormony czy już depresja?

    Annite lubi tę wiadomość

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 250 56

    Wysłany: 11 listopada 2021, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozrozniaj. Jezeli czujesz, ze potrzebujesz pomocy kogos z wieksza wiedza idz do psychologa/terapeuty i napewno nie pozalujes z ;) a przede wszystkim pozwol sobie czuc bez wzgledu na to jakie to sa uczucia - sama przechodze teraz przez ciezki czas dla mnie dlatego korzystam z rozmow z terapeuta . Nie powinnaś się tego obawiać, a tym bardizej nie powinnaś sie tego wstydzić. W dzisiejszych czasach jest to normalne i wiele osób korzysta z takiej pomocy.

    Na tej stronie jest dokładniej opisana ciąża tydzień po tygodniu - zerknij sobie. Możesz poczytać, jak będziesz się czuła w poszczególnych miesiącach i tygodniach ciąży.

    Kazda ciąża jest inna, w niektórych są objawy, w niektórych nie ma żadnych. Poza tym nie ma znaczenia to jak przechodziłaś poprzednią ciążę, druga ciąża moze być zupełnie inna. Zerknij sobie na ten kalendarz ciąży - mozesz sobie poczytać jak będziesz się czuła w poszczególnych tygodniach ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2021, 08:10

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ