X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy i jakie zrobić badania hormonalne ?
Odpowiedz

Kiedy i jakie zrobić badania hormonalne ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy mogłybyście mi po krótce wypisać najważniejsze badania hormonalne i w którym dc zrobić byłabym wdzięczna.
    Obawiam się,że nie mam owulacji od 2 miesięcy do tego brak śluzu a strasznie ciężkie piersi od ok 13dc i nie wiem co poradzić a wizytę u lekarza mam pod koniec miesiąca więc już będę w połowie cyklu nowego. Z góry dziękuję.

  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (2-4dc)
    mocz bad. ogólne
    OB
    glukoza
    ALT
    AST
    kreatynina
    białko całkowite
    FSH
    LH
    estradiol
    progesteron
    prolaktyna
    DHEAS
    androstendion
    testosteron wolny
    17-OH progesteron


    II 21-23 dc(zaznaczyć który dc!)
    TSH
    FT4
    FT3
    anty-TPO
    anty-TG
    estradiol
    progesteron

    III ciążowe
    toksoplazmoza IgG
    toksoplazmoza IgM
    różyczka IgG
    różyczka IgM
    CMV IgG
    CMV IgM
    p/c kardiolip. kl. IgG i IgM

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania zalecone przez mojego gin ;) część z nich może przepisać Ci na NFZ lekarz pierwszego kontaktu, endykrynolog lub ginek ;) ja chodzę prywatnie ;)

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat...może ktoś odpowie na pytanie Landryneczki? Bo też jestem ciekawa ;) i jeśli prywatnie robiłyście badania, to napiszcie proszę w przybliżeniu, ile to w Waszym przypadku kosztowało - sporo tego, już się boję ;)

    hjo0q0v.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteronu nigdy nie kazali mi badać w I fazie cyklu, zawsze robi się to ok 7 dni po owulce.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moczu nie robimy w czasie @ :) tak samo jak i w czase @ OB zawsze wyjdzie podwyzszone :)

    Progesteron mozna dwa razy zorbic ale ja sie spokalam tylko z tym ze roobi sie go w 20-22 dc

    estradiol mozna powtorzyc przed owulka.. np w 13 dc .. zeby spradzic czy prawidlowo wzrasta przed owulacja

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do cen to ostatnio robiłam włąsnie w II fazie tylko prolaktynę, progesteron, estradiol, tsh i zapłaciłam 100zł :/ niestety wszystkie te badania kosztują.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak zrobie samo TSH bez FT3,4 i tych anty to jesli jest cos nie tak to po samym badaiu TSH wyjdzie cos?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i w razue czego jakby TSH byl zly to wtedy roic te FT i anty... czy robic od razu wszystko??

  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 26 maja 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ???

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog powiedziała, że mocz można badać w trakcie @.
    Oni oddzielają mocz od miesiączki i takie badanie jest w pełni prawidłowe.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do TSH - innych badan tarczycowych.. nie raz wynk TSH moze byc prawidlowy miescic sie w normach a np anty TPO moze byc wysokie.. tak samo jesli mamay niedobor jodu TSH moze wyjsc w granicach ale FT4 ( z tego co pamietam ) wyjdzie nieprawidlowe

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak określić odpowiedni dzień cyklu na zrobienie badań hormonalnych, jeśli okres mi "wypadł"? Jestem już w 38 dc i coś czuję, że bez luteiny okres się nie pojawi :( w ciąży nie jestem.
    Mam zlecony szereg badań hormonów i dokładną rozpiskę, co w którym dniu, ale nie wiem co zrobić w tym przypadku. Czekać nawet i 60 dni, aż miesiączka przyjdzie naturalnie, czy wywołać ją luteiną?
    A jak nawet wywołam ją luteiną, to czy nie wpłynie to na wyniki hormonów?

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 24 lipca 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    A jak określić odpowiedni dzień cyklu na zrobienie badań hormonalnych, jeśli okres mi "wypadł"? Jestem już w 38 dc i coś czuję, że bez luteiny okres się nie pojawi :( w ciąży nie jestem.
    Mam zlecony szereg badań hormonów i dokładną rozpiskę, co w którym dniu, ale nie wiem co zrobić w tym przypadku. Czekać nawet i 60 dni, aż miesiączka przyjdzie naturalnie, czy wywołać ją luteiną?
    A jak nawet wywołam ją luteiną, to czy nie wpłynie to na wyniki hormonów?


    A sama sobie zaordynujesz Luteinę?

    Wg mnie i tak powinnaś pójść do lekarza i zobaczyć dlaczego @ się spóźnia.

    Jeśli idzie o listę badań, jak spojrzysz na to co umieściła powyżej JaponeczazPorcelany, to powyżej FSH masz parametry biochemiczne i badania moczu, wg mnie lepiej robić je w okolicach połowy cyklu, generalnie faza cyklu nie ma na te parametry większego wpływu, aczkolwiek OB może być w trakcie miesiączki podwyższone.

    Pozostałe parametry, hormony, musisz dopasować do długości swojego cyklu. Najlepiej poradź się swojego ginesa. Podejrzewam, że prowadzisz pomiary temperatury czy obserwacje śluzu, te dane będą pomocne w ustaleniu kiedy jaki hormon oznaczać. Ja tak zrobiłam, bo badania nie są tanie i wychodzę z założenia, że jeśli już się kłóć i coś robić, to robić dobrze.

    Z badaniami w kiedunku CMV, Toxo możesz się wstrzymać, ale np. ja oznaczałam poziom przeciwciał w kier różyczki/Rubella/, żeby mieć czas na ew. reakcję.

    Powodzenia Kozalia!

    kozalia lubi tę wiadomość

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Niedziękuję" Modrzewiowa :)
    Luteinę na spóźniający się okres przepisała mi moja poprzednia ginekolożka. Ale miałam obawy co do jej kompetencji, więc zmieniłam na inną. Nowa zaleciła mi badania hormonalne, tylko zapomniałam ją właśnie zapytać, co będzie, jak okres się będzie spóźniał - czy wywołać go luteiną, a jeśli tak zrobię, to czy robić w tym nowym cyklu badania hormonów, czy poczekać, na całkowicie naturalny cykl, niewspomagany, żeby wyniki były wiarygodne.
    Mogę się jej poradzić, ale to znowu przesunie mi wszystko o miesiąc, bo ciężko z terminami :(

    Mierzę temperaturę, (znowu po przerwie) dzięki temu mam nadzieję, że okres się pojawi zaraz, bo temperatura dziś spadła.

    Te badania hormonów właśnie mają pomóc określić przyczynę moich długich, nieregularnych cykli.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 27 lipca 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy hormony FSH i LH i ich stosunek do siebie robi sie żeby stwierdzić lub wykluczyć PCOS czy nie tylko? Cos prócz tego wskazują?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LH:FSH = 1 wynik idealny
    >0.6- sprawdzić rezerwę jajnikową badaniem AMH, niewydolność ciałka żółtego w II fazie cyklu- 2dc prolaktyna a 7dpo progesteron. Najlepiej wynik sprawdzić chociaż 2x.
    <1.6- tendencja PCOS/PCO (jest różnica), ale do tego trzeba mieć jeszcze obraz usg i zbadać testosteron.

    Ja badam stosunek zawsze w 2dc. Potem przed owulacją dodatkowo LH i Estradiol z 3x.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja za wcześnie się ucieszyłam tym spadkiem temp., był jednodniowy i okresu jak nie było tak nie ma :/ - dziś 41 dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003, wyglądasz na eksperta w tej dziedzinie, czy wg Ciebie te wyniki mogą świadczyć o PCO? Bo z tego co piszesz, to chyba nie koniecznie?
    Badanie w 3 DC

    LH 9.67
    FSH 8.00
    stosunek LH:FHS=1,2

    Testosteron 0,64 ng/ml (norma 0,06 — 0,82)

    Do tego prolaktyna 1205,0 uIU/ml (norma 102,0 — 496,0) :(

    AMH 7.53 ng/ml (norma dla 31 lat: 0.71-7.59)

    Androstendion 4.31 ng/ml (norma 0.3-3.3)

    (14 DC) Estriadol: 45.4

    Idę oczywiście z tym do ginki, ale wizyta jeszcze daleko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2017, 13:24

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ