Forum Starając się - ogólne Kiedy najszybciej kolejna ciąża po cc?
Odpowiedz

Kiedy najszybciej kolejna ciąża po cc?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • kasiakasia11 Autorytet
  Postów: 1313 431

  Wysłany: 18 października 2014, 14:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam wszystkich.
  Wiem, że głównym ryzykiem jest rozejście się szwu na macicy.
  Dlatego chciałabym poznać wasze lub waszych znajomych doswiadczenia. Jak szybko była kolejna ciąża po cc i jak przebiegała, głównie pod względem rozchodzenia się szwu na macicy, no i w związku z tym w którym tygodniu ciąży następował poród.
  Wiem swojego lekarza, że najlepiej odczekać dwa lata, a przynajmniej rok i że macica goi się od 3 do 6 m-cy.
  A co mówią wasi lekarze?

  syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
  córka 10.12.15
  syn 28.08.17


 • nick nieaktualny

  Wysłany: 18 października 2014, 14:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Pierwsza CC 01.2012. Rozmawiałam z lekarzem na temat tego, że nie chcemy z mężem dużej różnicy wieku między dziećmi. Powiedział, że doradza rok przerwy na zregenerowanie organizmu po ciąży, ale doradza to każdej kobiecie, po sn też. Pod względem zrastania szwu na macicy wszystko było ok, więc po 5 m-cach dostaliśmy błogosławieństwo na kolejne starania. Zajęło nam to trochę czasu, bo o kolejnej ciąży dowiedziałam się 10.2012 (między moimi dziećmi jest 1,5r różnicy wieku).
  Syn urodzony w 39tc, ciąża przebiegała spokojnie i bez powikłań, szew po cc czasem "ciągnął", ale lekarz nie dopatrzył się żadnych oznak rozchodzenia się blizny. Jedyne co powiedział na samym początku ciąży (jeszcze przed pierwszym USG) to że ma nadzieję, że zarodek nie zagnieździł się w miejscu po cięciu "bo wtedy będzie dramat" - wolałam nie pytać na czym dramat miałby polegać :/.
  Jednak obawiam się, że przykład mój czy innych dziewczyn może Ci w niczym nie pomóc, bo każda z nas jest inna i to, że u mnie było ok, wszystko szybko i ładnie się zagoiło, nie znaczy, że tak będzie w każdym przypadku. Dla jednej dziewczyny 2 cesarki to max, inne mają po 4-5 a rekordzistka miała chyba 11 - na pewno nie czekała 2 lat między ciążami :).
  Powodzenia w każdym razie!

 • Madzia82 Autorytet
  Postów: 979 1297

  Wysłany: 20 października 2014, 23:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja urodziłam swoje maleństwo w 04.2014 też przez cc. Zawsze obiecywałam sobie, że chce mieć małą różnicę wieku u dzieci. Więc na pierwszej wizycie po porodzie pytałam się o ewentualną ciąże. I z góry mówiłam, że jeśli gin uważa, że powinniśmy dłużej odczekać, to niech przepisze mi tabletki antykoncepcyjne. Lekarz mi odpowiedział, że problem może być jedynie jeśli chodzi o poród. Że jeśli nie minie 2 lat między porodami, to będzie cc.
  Gdy leżałam w szpitalu na patologii była dziewczyna, która miała czwartą cesarkę. Pierwsze dwie ciąże były u niej super, w trzeciej rozchodziła się jej rana i ciąże miała zakończoną w 34tc. A teraz znowu miała problem z raną i urodziła w 31tc. Tyle, że ona te dzieci miała jedno po drugim. Z tego co opowiadała, to drugie dziecko było ze stycznia, trzecie z grudnia tego samego roku, a czwarte urodziło się w lutym czyli 14 miesięcy różnicy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego