Forum Starając się - ogólne Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?
Odpowiedz

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • teverde Autorytet
  Postów: 642 818

  Wysłany: 6 marca 2018, 19:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jak myślicie, z czego to wynika:
  10bda0fd8e4820a6med.jpg
  W grudniu trochę więcej urodzeń, może mamy teraz troszkę większe szanse ;)

  p19u9jcgpam3rxy1.png
  mhsv6iyef3np01d9.png
 • kattalinna Autorytet
  Postów: 8693 7452

  Wysłany: 6 marca 2018, 20:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To jest proste: we wrześniu rodzą się dzieci świąteczno-noworoczne. 29 lutego jest najrzadziej występującym dniem w roku, zatem suma naturalnie wychodzi mniejsza. Latem przyrost jest większy, bo długie jesienno-zimowe wieczory sprzyjają szukaniu ciepła ;-)

  Grudzień jest dobry - teraz wiosna budzi się do życia, nowe życia do dzieła :-D

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 20:02

  teverde, Paula_071 lubią tę wiadomość

  zem3qps6in5tddof.png
 • Ojkaojka Autorytet
  Postów: 579 185

  Wysłany: 9 marca 2018, 13:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wynika to pewnie z tego , że seks jesnienno-zimową porą jest lepszy, ponieważ odpędza depresję i dobrze komponuje się z wieczornym winem. Poza tym w lecie można bardziej prezentować swój brzuch, jest o wiele więcej ciążowych letnich sukienek. Stąd wydaje mi się, że jest to tez podejście taktyczne :D
  Też bym wolała chodzić z dużym brzuchem w lecie, jest więcej ładnych bodźców dookoła, przez co mniej skupienia idzie na dolegliwości ciążowe i człowiek mniej się stresuje ;)

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2018, 14:01

  teverde lubi tę wiadomość

 • Azzurra Autorytet
  Postów: 1116 959

  Wysłany: 9 marca 2018, 19:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ciekawe...ja znam bardzo dużo osób urodzonych pod koniec roku, 27-30.12. Część z nich przyszło na świat przez planowe CC a wiadomo, że takie operacje są w miarę możliwości ustalane w dni powszednie, więc to taki spóźniony plon po Swiętach:) lekka tendencja wzrostowa widoczna jest również przed Świętami. Może to te ciąże rozwiązywane przed Świętami, żeby "zdążyć" ( sama jestem z planowego CC i urodziłam się właśnie przed Wigilią). Teorię potwierdzałoby również to, że 4- 5 lipca jest mniejsza liczba urodzeń niż w całym lipcu( 4.07. to Święto Niepodległości więc operacji nie planują).

  teverde lubi tę wiadomość

  c55f3e3ka2zssd9g.png
  km5szbmhhu8jucb0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ