X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?
Odpowiedz

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 6 marca 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie, z czego to wynika:
    10bda0fd8e4820a6med.jpg
    W grudniu trochę więcej urodzeń, może mamy teraz troszkę większe szanse ;)

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 marca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest proste: we wrześniu rodzą się dzieci świąteczno-noworoczne. 29 lutego jest najrzadziej występującym dniem w roku, zatem suma naturalnie wychodzi mniejsza. Latem przyrost jest większy, bo długie jesienno-zimowe wieczory sprzyjają szukaniu ciepła ;-)

    Grudzień jest dobry - teraz wiosna budzi się do życia, nowe życia do dzieła :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 20:02

    teverde, Paula_071 lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 9 marca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynika to pewnie z tego , że seks jesnienno-zimową porą jest lepszy, ponieważ odpędza depresję i dobrze komponuje się z wieczornym winem. Poza tym w lecie można bardziej prezentować swój brzuch, jest o wiele więcej ciążowych letnich sukienek. Stąd wydaje mi się, że jest to tez podejście taktyczne :D
    Też bym wolała chodzić z dużym brzuchem w lecie, jest więcej ładnych bodźców dookoła, przez co mniej skupienia idzie na dolegliwości ciążowe i człowiek mniej się stresuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2018, 14:01

    teverde lubi tę wiadomość

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 9 marca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe...ja znam bardzo dużo osób urodzonych pod koniec roku, 27-30.12. Część z nich przyszło na świat przez planowe CC a wiadomo, że takie operacje są w miarę możliwości ustalane w dni powszednie, więc to taki spóźniony plon po Swiętach:) lekka tendencja wzrostowa widoczna jest również przed Świętami. Może to te ciąże rozwiązywane przed Świętami, żeby "zdążyć" ( sama jestem z planowego CC i urodziłam się właśnie przed Wigilią). Teorię potwierdzałoby również to, że 4- 5 lipca jest mniejsza liczba urodzeń niż w całym lipcu( 4.07. to Święto Niepodległości więc operacji nie planują).

    teverde lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ