X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klomifen, HSG i co dalej ?
Odpowiedz

Klomifen, HSG i co dalej ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angielina Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 13 września 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kochane Staraczki.

    Chciałam zasięgnąć wiedzy od bardziej doświadczonych niż ja sama. Staramy się o dziecko od 2019r. W tym roku zostałam skierowana do kliniki płodności.
    Badania nasienia u mojego narzeczonego wyszły bardzo dobrze. U mnie okazało się, ze mam PCOS. W piątym dniu cyklu otrzymałam Klomifen 50mg i brałam po pół tabletki przez 5dni. Dzisiaj miałam robione HSG sprawdzenie drożności jajowodów. Wyniki wyszły w normie.
    Zastanawiam się co dalej ? Jaka droga mnie czeka ? Za tydzień mam badania USG , aby sprawdzić czy będzie owulacja.
    Bardzo proszę o Wasze historie jak dalej się u Was potoczyły sprawy. Nie mam pojęcia czy muszę brać pod uwagę in vitro czy to jeszcze zbyt wcześnie żeby o tym myśleć.
    Ściskam Was mocno i pamiętajcie, że jestem z Wami🙏💕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2021, 17:54

  • Vaiana Autorytet
    Postów: 364 721

    Wysłany: 13 września 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam Cię o badanie nasienia we wrześniowym wątku, a tu widzę więcej napisałaś 😊
    My jesteśmy na podobnym etapie- też od 2019 roku, też niedawno miałam HSG. U mnie jest wszystko w porządku, problem jest w obniżonych parametrach nasienia męża. W czwartek idę na monitoring i konsultację wyników męża. Lekarz nam nakreślił z grubsza plan- do października spróbujemy stymulacji, jeśli się nie uda to wtedy inseminacja. Z invitro nie tak szybko, bo żeby się zakwalifikować, to powinny być wykonane 3 próby inseminacji i ponad 3 lata starań. To jest nasza druga klinika, z pierwszej zrezygnowaliśmy jak od razu nas chcieli kierować na invitro- bez wszystkich badań, inseminację też odpalili. I to nas zastanowiło. Mąż też konsultował się z andrologiem i mimo, że ma wyniki na granicy, to powiedział, że nie są złe, a na invitro zdecydowanie za wcześnie. Więc uciekliśmy z pierwszej kliniki i trafiliśmy w dobre ręce do drugiej 😊 Także myślę, że u Was może być podobnie. Lekarz z prawdziwego zdarzenia najpierw będzie chciał sprawdzić Twoją owulację przez monitoring cyklu. Może jakieś dodatkowe badania zlecić, w zależności jakie wyjdą wyniki, to na pewno Was pokieruje 😊 to dobra wiadomość, że narzeczony ma dobre wyniki- może wystarczy stymulacja Twojego cyklu, by podkręcić jajniki.
    Życzę powodzenia 🍀😊

    age.png

    Starania od 06.2019
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2022-ivf
    30.04 - 1 transfer
    9dpt beta 127
    11dpt beta 343
    13dpt beta 741
    16dpt beta 2226
    27dpt mamy ❤️
    11.01.2023 -52cm, 3100g 🩷
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 20 września 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jak czytam posty o tym, że w klinice leczenia niepłodności ktoś dostaje jakąkolwiek diagnozę to mną to wstrząsa. Ale tak pozytywnie.
    Bo ja niestety nie miałam takiego doświadczenia. U nas lekarz od razu przystąpił do stymulacji owulacji Clostillbedygt + Ovitrelle + Duphaston. Żadnego pytania o choćby długość czy regularność cyklu. Raptem rzucił okiem na moje wyniki wszystkich hormonów.
    Pierwsza stymulacja zakończyła się ciążą biochemiczną. Potem sono HSG - z jakimiś drobnymi problemami, ale kontrast ostatecznie przepłynął. I w kolejnym cyklu naturalnie udało mi się zajść w ciążę, znosiłam ją lepiej niż tą biochemiczną. Niestety obumarła w 6tc.
    Teraz zamierzam zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy, białko C i S, toczeń, takie podstawowe. Unormuję hormony i spróbujemy raz jeszcze. W końcu do trzech razy sztuka, heh...
    Ale do kliniki leczenia niepłodności póki co nie wracamy. Czułam się tam jak rzecz na taśmie w fabryce in vitro.
    Dużo dziewczyn pisało, że po sono spontanicznie udawało im się zachodzić w ciążę i ja w to wierzę. Lekarz powiedziała mi, że efekt może utrzymać się do pół roku, więc trzymam się tego jak ostatniej deski ratunku.

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 21 września 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinice pojawiliśmy się w maju 2019 roku. U mnie pcos i brak owulacji, u partnera obniżona morfologia na poziomie 1%. Najpierw miały być 3 cykle na clo+ovitrelle+duphaston. Na naszą prośbę były 4 cykle. Potem planowane były 3 iui ale już po pierwszej test wyszedł pozytywny. Dzisiaj syn ma 14 miesięcy i jest moim oczkiem w głowie 🙂 po nowym roku umawiamy się do kliniki żeby postarać się o rodzeństwo.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ