X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kogo mam słuchac pomóżcie
Odpowiedz

Kogo mam słuchac pomóżcie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Chodzę prywatnie do ginekologa który ciągle robi mi badania za które płacę za każdym razem po 250 zł. Niby wyszło że sprawy hormonalne podwyższone. przepisał mi sterydy

    ona32
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na dodatek stwierdził że mam polipa w macicy. postanowiłam to sprawdzić i poszłam na kasę chorych. Ten stwierdził że nie ma polipa. Byłam dziś u endokrynolog ponieważ mam niedoczynność i powiedziała mi że te badania są dobre trochę podwyższone ale jej zdaniem są ok i że niepotrzebnie ten steryd biorę. Kogo ma słuchać pomóżcie.

    ona32
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto moje wyniki
    Czy one naprawdę są takie złe?
    Homocysteina 6,80
    prolaktyna 26,21 przedział od 4,79 do 23,30
    anty TPO 8,70 przedział od 0 do 34
    anty tg 10,72 przedział od 0 do 115
    Niektóre z tych badań podwyższone. Lekarz mi przepisał steryd pabi dexamethason . Biorę go od wczoraj. W poniedziałek mam zrobić powtórne badania i za 2 tyg do kontroli. czy ktoś z was brał ten steryd

    ona32
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie znam się na sterydach ale z tego co widzę to głównie prolaktyna jest do zbicia. Bardzo szybko się ją obniża i chyba najczęściej przepisywany jest wtedy zwykły bromergon.

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ta prolaktyna jest aż tak wysoka że może być powodem tego że nie umie zajść w ciążę? Staram się od listopada 2016. A steryd który biorę to pabi dexamethason

    ona32
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet prolaktyna, która jest w normie ale w górnej jej granicy może znacznie utrudniać zajście w ciążę

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzę steryd działa przeciwzapalnie i to dość mocno. Nie wiem z jakiej przyczyny został Ci przepisany, bo lekarzem nie jestem ale zajścia w ciążę chyba nie ułatwi. Trochę na logikę...skoro owulacja jest dla organizmu takim małym stanem zapalnym, to sterydy dodatkowo mogą Ci zahamować owulację. Oczywiście to są moje przypuszczenia i nie jestem żadnym autorytetem w twj kwestii.
    Moze lekarz chciał Ci tym lekiem zwalczyć polipa. Spróbuj może pójść do prywatnego, tańszego ginekologa, żeby potwierdził ewentualne jego istnienie.

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czysto teoretycznie prolaktyny nie powinno się badać o tak z marszu tylko robić profil nocny czy coś takiego.

    U ciebie jest niedużo podwyższona może to być skutkiem tego, że dzień wcześniej przed pobraniem krwi się stresowałaś, uprawiałaś sport lub seks. Po tych czynnościach prolaktyna wyjdzie wyższa i jest to normalne. Więc jest duże prawdopodobieństwo, że jest wszystko ok.
    A co do sterydów na podstawie Twoich badań branie moim zdaniem jest bezpodstawne.

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaczynam się bać. ten steryd mam przyjmować do niedzieli a potem go odstawić. w środę za tydzień mam wizytę u tego ginekologa i chyba już ostatni raz u niego będę ponieważ muszę pobrać wyniki z badań na które znowu mnie wysłał i zapłaciłam za nie znowu 250 zł. jeden z tych badań kosztowało 150 zł i jak pytałam w laboratorium to babka mi powiedziała ze to badanie służy do tego żeby zobaczyć czy da się mnie stymulować. Nie mam żadnych dolegliwości ani choroby nadnerczy . Sama niewiem co mam robić . Oby mi te lekarstwo nie zaszkodziło .

    ona32
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka 85 mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 50

    ona32
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ