X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwas foliowy czy folian?
Odpowiedz

Kwas foliowy czy folian?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może mieszanka kwasu foliowego + folianu? Co będzie najlepszym wyjściem podczas starań o dziecko? Czy nie mając zdiagnozowanej mutacji MTHFR można na własną rękę stosować foliany, czy są one przeznaczone jedynie dla kobiet z mutacją, które nie są w stanie przyswoić zwykłego kwasu foliowego?

  • Jasqa Koleżanka
    Postów: 46 15

    Wysłany: 7 lutego 2023, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie lepszy folian, bo dostarczając zwykły kwas foliowy nawet nie mając mutacji i tak nie zapewniamy sobie że organizm dobrze przemieni ten kwas w folian, po prostu stosując folian skracamy drogę i dobrze:⁠-⁠)

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5580 6977

    Wysłany: 7 lutego 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    A może mieszanka kwasu foliowego + folianu? Co będzie najlepszym wyjściem podczas starań o dziecko? Czy nie mając zdiagnozowanej mutacji MTHFR można na własną rękę stosować foliany, czy są one przeznaczone jedynie dla kobiet z mutacją, które nie są w stanie przyswoić zwykłego kwasu foliowego?
    To nie jest tak, że się nie przyswaja mając MTHFR tylko gorzej i też rzadko to się zdarza.

    Przede wszystkim zbadaj poziom kwasu foliowego, witaminy B12 i homocysteiny i wtedy najwyżej coś zmienisz w swoich witaminach

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3440 6981

    Wysłany: 7 lutego 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    A może mieszanka kwasu foliowego + folianu? Co będzie najlepszym wyjściem podczas starań o dziecko? Czy nie mając zdiagnozowanej mutacji MTHFR można na własną rękę stosować foliany, czy są one przeznaczone jedynie dla kobiet z mutacją, które nie są w stanie przyswoić zwykłego kwasu foliowego?

    Można stosować foliany na własną rękę, nie są one przeznaczone jedynie dla osób z polimorfizmem MTHFR. 400 mg/dzień to profilaktyczna dawka sugerowana wszystkim staraczkom, kobiety z MTHFR mają zalecone zwiększenie do 800. Zdania są podzielone, niektórzy zalecają tylko aktywne formy wszystkim (to popularne zalecenie zwłaszcza w świecie dietetyków klinicznych w ostatnim czasie), inni mieszanki syntetyk+folian, jeszcze inni (częściej lekarze) Folika, bo to lek, a nie suplement. Ja mam polimorfizm genu MTHFR i gin zalecała mi Actifolin.

    Osobiście gdybym znowu starała się o ciążę i nie wiedziałabym o tym że mam polimorfizm i tak wybieralabym aktywną formę folianu zapobiegawczo, ale to moja opinia, ogólne zalecenia towarzystw ginekologicznych tego nie precyzują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 16:04

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ