X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Małe endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 9 marca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli tak jak ja, macie problem ze swoim endometrium i utrudnia ono Wasze starania o dziecko, zapraszam do podzielenia się swoją historią.

    Od kiedy pamiętam, mój ginekolog zachwycał się moimi jajnikami, endometrium, macicą i mówił, że nie będę miała absolutnie żadnych problemów z zajściem w ciążę. A jednak nie przewidział wszystkiego. Po porodzie (ciąża dzięki in vitro, powód- słabe nasienie męża) byłam dwukrotnie łyżeczkowana. To prawdopodobnie doprowadziło do uszkodzenia mojego endometrium, które teraz nie przyrasta nawet mimo przyjmowania estrogenów. A jak wiemy cienkie endometrium- utrudnia albo nawet wyklucza możliwość zajścia w ciążę. Teraz rozpoczynam przygotowania do 3 criotransferu...i już się boję, jakie będzie endometrium, czy uda nam się podtuczyć do magicznych 8 mm (dotychczas max.5-6,5).

    Jeśli masz problem z endometrium- napisz :)
    matkamimowszystko.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2020, 08:59

    Rania lubi tę wiadomość

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 13 marca 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, mam podobna historie, bylam lyzeczkowana po porodzie w 24tym tygodniu, minely prawie 3 lata, endo bardzo cienkie, lecze obecnie bezplodnosc
    w paryskiej klinice , moj ginekolog ignoruje ten problem,slyszlama ze dobre na endo jest czerwone wino i migdaly....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 23:24

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 13 marca 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    otwieram procedure i zaraz po otwarciu przystepuje do pierwszej inseminacji, potem przewidziana jest druga i jesli sie nie uda_in vitro, ale martwie sie czy to wszzystko ma sens przy tak cienkim endo

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 17 marca 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rania wrote:
    otwieram procedure i zaraz po otwarciu przystepuje do pierwszej inseminacji, potem przewidziana jest druga i jesli sie nie uda_in vitro, ale martwie sie czy to wszzystko ma sens przy tak cienkim endo

    Witaj w klubie kobiet z cienkim endo po łyżeczkowaniu!U mnie w grę wchodzi tylko in vitro bo mamy też problem męski. Chcemy podejść do criotransferu...ale czy się uda to nie wiem. Póki co lekarz zaproponował wykonanie histeroskopii. Z jednej strony się cieszę bo może ona wskaże nam źródło problemu, może pokieruje lekarza na inne rozwiązanie, z drugiej boję się, ze wykryje coś co jeszcze bardziej skomplikuje leczenie...
    matkamimowszystko.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2020, 08:59

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • bez nicka Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy slyszalyscie może o komorze hiperbarycznej? Podobno pomaga na cienkie endometrium, może ktoś stosował i pomogło? Załączam link do poczytania.
    http://oxymedica.pl/komora-hiperbaryczna-w-leczeniu-nieplodnosci/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja mam cienkie..tzn w tej dolnej normie po owu 8mm..
    Mialam histero i wyszla polipowata blona slyzowa macicy- lyzeczkowanie.

    Ciaza 11lat temu..po porodzie lyzeczkowanie i tydzien pozniej znowu z uwagi na liczne skrzepy.
    Okres po ciazy bardzo skapy..czasem tylko plamienia.
    Na usg nic nie bylo widać a w histero wyszlo co wyszlo plus liczne zrosty i 2 polipy..takze polecam to badanie.jestem ciekawa czy endo teraz przyrosnie normalnie lub czy nie bedzie jeszcze gorzej...

  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 29 listopada 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    z cienkim endometrium ciąża też jest możliwa! Same zobaczcie:

    https://matkamimowszystko.pl/cienkie-endometrium-z-nim-ciaza-tez-jest-mozliwa/

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja dwa lata temu poronilam przez co byłam dwa razy lyzeczkowana ( za pierwszym razem zostawili resztki ) zabiegi odbyły się w odstepie kilku dni. Przez 1.5 roku zmagalam się z endometrium które nie przekraczało 5mm , próbowałam wszystkiego od wina po migdały po donga itp . W związku z zabiegami miałam również dolozona histerokopie w podejrzeniu zrostow - i były przez dwa zabiegi zrosty były ogromne ! Endometrium po zabiegu nadal nie rosło jak powinno 5 mm to był maks. Zaczęłam przygodę z estrofenem. I tak z miesiąca na miesiąc miałam wydluzane i dokladane dawki . Zaszlam w ciążę w 4 miesiącu brania Estrofemu po 3 tabletki dziennie przez cały cykl od 1do 1dc
    Da się! Powodzenia ❤❤❤

  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Hej
    Ja dwa lata temu poronilam przez co byłam dwa razy lyzeczkowana ( za pierwszym razem zostawili resztki ) zabiegi odbyły się w odstepie kilku dni. Przez 1.5 roku zmagalam się z endometrium które nie przekraczało 5mm , próbowałam wszystkiego od wina po migdały po donga itp . W związku z zabiegami miałam również dolozona histerokopie w podejrzeniu zrostow - i były przez dwa zabiegi zrosty były ogromne ! Endometrium po zabiegu nadal nie rosło jak powinno 5 mm to był maks. Zaczęłam przygodę z estrofenem. I tak z miesiąca na miesiąc miałam wydluzane i dokladane dawki . Zaszlam w ciążę w 4 miesiącu brania Estrofemu po 3 tabletki dziennie przez cały cykl od 1do 1dc
    Da się! Powodzenia ❤❤❤

    Wow, piękna historia! Na mnie Estrofem nie działał mimo, że przyjmowałam duże dawki to pod różnymi postaciami (tabletki, spray na skórę, plastry). Ale jak widać- być może u części kobiet jest to dobra metoda. Gratuluję!

    matkamimowszystko.pl

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ