Forum Starając się - ogólne Metypred 4mg- bierze ktoś?
Odpowiedz

Metypred 4mg- bierze ktoś?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rudasek Autorytet

Wysłany: 28 kwietnia 2014, 09:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczęta..
    Właśnie lekarka przepisała mi Metypred 4mg. Mam zażywać po pół tabletki. Nie zapytałam czy nie ma przeciwwskazań podczas planowania ciązy. W necie sa różne opinie...
    Ma może któraś doświadczenie z tym lekiem?
    Będe wdzięczna za odpowiedź!
    Pozdrawiam!

" Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore od czasu do czasu ze wzgledu na astme a jak brałam podczas ciazy ( poronienie nastąpiło ale nie przez metypred) to ginekolog od spraw niepłodnosci powiedział,zę jak sie jest pod opieka lekarza i taka mała dawka nie szkodzi a wrecz pomaga jak sie choruje na choroby autoimmunologiczne aby organizm nie odrzucił dziecka. Ja żałuje,ze nie brałam cały czas tylko kilka razy w czasie duzej dusznosci bo moze bym donosiła dziecko. Czesto ginekolodzy podają steryd Encorton na utrzymanie ciazy a Metypred jesT też sterydem wg mojego lekarza nawet lepszym niż Encorton ma mniejszy wpływ np na żoładek,nerki itp.
    Tylko musi sie być pod kontrolą lekarską ginekologa oraz tego lekarza który zalecił ten lek.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 16:13

• Rudasek Autorytet

Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci inessa...różne opinie są. Generalnie dzwoniłam do endo i mówiła, ze nie szkodzi taka mała dawka a jak już zajde to koniecznie mam jej to zgłosić. Póki co mam sie nie denerwować :)
    Wiec próbuje być spokojna choć słowo "steryd" mnie jakoś przeraża :D

" Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego