X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mierzenie temperatury
Odpowiedz

Mierzenie temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 1 lutego 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może to i głupie pytanie, ale jakim termometrem mierzycie sobie temperaturę?? Ja mam tylko taki zwykły rtęciowy gdzie nie ma pomiaru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Boje się że przez to i wyniki mogą nie być wiarygodne.

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 1 lutego 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku. Dostałam go w rossmanie :)

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę rtęciowym i nigdy nie miałam zakłamanych temperatur. Mam też elektroniczny, ale zazwyczaj tam mam temperaturę poniżej 34 stopni

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę że bardzie zakłamanie wyników wynika z tego w którym miejscu się mierzy, a nie jakim termometrem :)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rtęciowym owulacyjnym a drugie miejsce po przecinku sama bez problemu okreslalam ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze mierzę pod pachą od razu po przebudzeniu ok. 10 minut, czasem mniej. Mój M i moja mama mierzyli tym elektronicznym i również mieli po 34 stopnie. Jeśli zmierzyli rtęciowym, zawsze mieli temperaturę w normie czyli 36,6. Moja mama nawet sprawdzała, mierząc w tym samym czasie temperaturę rtęciowym i elektronicznym, różnica była kolosalna. Po prostu termometr okazał się felerny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 18:26

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgo do wykresow musisz mierzyc w pochwie lub pod jezykiem, pod pacha nie bedziesz miala wiarygodnego wyniku ;)
    Nie chodzi o temperature skory tylko blon sluzowych...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 18:28

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jutro zamierzam mierzyć w ustach, rozumiem że nadal 10 minut rtęciowym ?

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie jak pisze Fatim - temperaturę trzeba mierzyć albo w pochwie albo pod językiem.

    Ja mierze właśnie w pochwie co prawa bezrtęciowym owulacyjnym, ale nie elektronicznym i temperatury są ok.

    Jak zbiłam swój termometr :( to musiałam przez jakiś czas mierzyć takim zwykłym elektronicznym i też było ok, tylko z jednym miejscem po przecinku właśnie. Ale wyniki pokazywał jak najbardziej dobre w okolicach 36 stopni. Tym samym termometrem mierząc pod pachą miałam ok 34.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja swoim mierzę ok 5 minut :) Sprawdziłam dłuższy pomiar nie wpływa na wynik

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 1 lutego 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgo86 wrote:
    Ja zawsze mierzę pod pachą od razu po przebudzeniu ok. 10 minut, czasem mniej. Mój M i moja mama mierzyli tym elektronicznym i również mieli po 34 stopnie. Jeśli zmierzyli rtęciowym, zawsze mieli temperaturę w normie czyli 36,6. Moja mama nawet sprawdzała, mierząc w tym samym czasie temperaturę rtęciowym i elektronicznym, różnica była kolosalna. Po prostu termometr okazał się felerny

    Elektronicznym nie mierzymy pod pachą tylko pod językiem ;)

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinka ja sprawdzałam kiedyś w różnicę, zarówno w ustach i pod pachą wychodziły mi podobne temperatury. Nie wiem czy mierzenie rtęciowym termometrem w pochwie jest bezpieczne. Ogólnie ten termometr jest używany przez wszystkich domowników.

    A widzisz, nawet nie wiedziałam, nawet zaraz zrobię test. Dzięki za podpowiedź
    Zmierzyłam nim elektronicznym temperaturę pod językiem i wyszło 36,7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 19:15

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 1 lutego 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę elektronicznym. Do tej pory mierzyłam takim z dokładnością do 0,1 i było OK, a teraz znalazłam w domu z dokładnością do 0,01 (jakiś niemiecki... pewnie też z rossmana). Mam swój oddzielny termometr i nikt go poza mną nie używa. A po pomiarze myję go mydłem.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Ja mierzę elektronicznym. Do tej pory mierzyłam takim z dokładnością do 0,1 i było OK, a teraz znalazłam w domu z dokładnością do 0,01 (jakiś niemiecki... pewnie też z rossmana). Mam swój oddzielny termometr i nikt go poza mną nie używa. A po pomiarze myję go mydłem.

    Tak, ale chodzi czy jest bezpieczne używanie termometru rtęciowego w pochwie i w ustach. Czy nadal mierzyć po 10 czy 5 minut? Zdania się podzielone nawet na stronie naturalnego planowania rodziny.
    http://www.szansaspotkania.pl/index.php/pl/kurs-naturalnego-planowania-rodziny?start=8
    już wszystko wiem :) dzięki dziewczyny


    Dziewczyny właśnie zmierzyłam pod językiem temperaturę rtęciowym według zaleceń z tej strony i wyszła mi taka sama temperatura jak rano czyli 37,3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2015, 19:47

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod pachą wyszło mi 37,0 w ustach 37,3

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzyłam 10 minut pod językiem. O ile nie masz starego termometra to w tych szklanych jest używany bezpieczny zamiennik rtęci, bo rtęć w termometrach już jest zakazana ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • malgo86 Autorytet
    Postów: 431 334

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie fatim ja mam ten stary rtęciowy termometr i mierzyłam temperaturę 10 minut pod językiem

    Natalka <3 już jest na świecie
    36rv4zp.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ