X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Negatywny wplyw plesni na plodnosc!
Odpowiedz

Negatywny wplyw plesni na plodnosc!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam na internecie.

    Pleśń w trakcie rozwoju wytwarza dwutlenek węgla, wilgoć oraz alkohole i kwasy. Pojawia się charakterystyczny zapach, a w powietrzu unoszą się zarodniki, które powodują trudności z oddychaniem. Zarodniki wchłonięte do organizmu mogą zaatakować płuca, szczególnie osób z osłabioną odpornością. Długotrwałe działanie grzybów może również doprowadzić do zmiany parametrów immuologcznych. Pleśń w mieszkaniu wytwarza toksyczne chemikalia (mykotoksyny), takie jak aflatoksyny czy ochratoksyny. Mykotoksyny mogą pośrednio wpływać na funkcjonowanie organizmu. Gromadzą się w narządach wewnętrznych, przyczyniając się tym samym do licznych komplikacji zdrowotnych. Afla- i ochratoksyny są czynnikami rakotwórczymi, uszkadzającymi wątrobę, mogą też wywołać wymioty i krwawienia.
    > Substancje te mają wpływ na zaburzenia przemiany materii, prowadzące do otyłości, zaburzenia hormonów trzustki, jajników, prostaty. Przyczyniają się również do zaburzeń płodności u kobiet i mężczyzn.<

    Toksyny wytwarzane przez pleśń, są szczególnie groźne dla dzieci. Pleśń wpływa również na występowanie infekcji skórnych, takich jak grzybica stóp czy grzybica podudzia. Za tego typu zaburzenia odpowiedzialne są dermatofity.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 14:17

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 242

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz KotkaPsotka, myślę,że pośrednio wszystko ma wpływ na stan naszego zdrowia. Modyfikowana żywność, stres, brak możliwości życia zgodnie z naturą - zwłaszcza w mieście, nieprawidłowe oddychanie, niepewność i inne blokady, które wciąż nie pozwalają nam cieszyć się potomstwem. I tak sobie tylko myślę jak to jest, że jedne kobiety zupełnie o nic nie dbają, palą, piją, nie szanują swojego zdrowia i zachodzą w ciążę, a my stajemy na głowie i ciągle nic. Mam jakieś wewnętrzne przeświadczenie, że to właśnie stres i napięcia blokują poczęcie. Zauważyłam, że znaczna część otaczających mnie kobiet, które są wyluzowane, nie martwią się na zapas, nie mają żadnych problemów z zajściem w ciążę.

    Anja89 lubi tę wiadomość

    Maracuja
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ