Forum Starając się - ogólne Negatywny wplyw plesni na plodnosc!
Odpowiedz

Negatywny wplyw plesni na plodnosc!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • KotkaPsotka Autorytet
  Postów: 941 465

  Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:17

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Znalazlam na internecie.

  Pleśń w trakcie rozwoju wytwarza dwutlenek węgla, wilgoć oraz alkohole i kwasy. Pojawia się charakterystyczny zapach, a w powietrzu unoszą się zarodniki, które powodują trudności z oddychaniem. Zarodniki wchłonięte do organizmu mogą zaatakować płuca, szczególnie osób z osłabioną odpornością. Długotrwałe działanie grzybów może również doprowadzić do zmiany parametrów immuologcznych. Pleśń w mieszkaniu wytwarza toksyczne chemikalia (mykotoksyny), takie jak aflatoksyny czy ochratoksyny. Mykotoksyny mogą pośrednio wpływać na funkcjonowanie organizmu. Gromadzą się w narządach wewnętrznych, przyczyniając się tym samym do licznych komplikacji zdrowotnych. Afla- i ochratoksyny są czynnikami rakotwórczymi, uszkadzającymi wątrobę, mogą też wywołać wymioty i krwawienia.
  > Substancje te mają wpływ na zaburzenia przemiany materii, prowadzące do otyłości, zaburzenia hormonów trzustki, jajników, prostaty. Przyczyniają się również do zaburzeń płodności u kobiet i mężczyzn.<

  Toksyny wytwarzane przez pleśń, są szczególnie groźne dla dzieci. Pleśń wpływa również na występowanie infekcji skórnych, takich jak grzybica stóp czy grzybica podudzia. Za tego typu zaburzenia odpowiedzialne są dermatofity.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 14:17

  9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
 • Maracuja Autorytet
  Postów: 746 241

  Wysłany: 9 stycznia 2014, 08:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wiesz KotkaPsotka, myślę,że pośrednio wszystko ma wpływ na stan naszego zdrowia. Modyfikowana żywność, stres, brak możliwości życia zgodnie z naturą - zwłaszcza w mieście, nieprawidłowe oddychanie, niepewność i inne blokady, które wciąż nie pozwalają nam cieszyć się potomstwem. I tak sobie tylko myślę jak to jest, że jedne kobiety zupełnie o nic nie dbają, palą, piją, nie szanują swojego zdrowia i zachodzą w ciążę, a my stajemy na głowie i ciągle nic. Mam jakieś wewnętrzne przeświadczenie, że to właśnie stres i napięcia blokują poczęcie. Zauważyłam, że znaczna część otaczających mnie kobiet, które są wyluzowane, nie martwią się na zapas, nie mają żadnych problemów z zajściem w ciążę.

  Anja89 lubi tę wiadomość

  Maracuja
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego