X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Negatywny wplyw plesni na plodnosc!
Odpowiedz

Negatywny wplyw plesni na plodnosc!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam na internecie.

    Pleśń w trakcie rozwoju wytwarza dwutlenek węgla, wilgoć oraz alkohole i kwasy. Pojawia się charakterystyczny zapach, a w powietrzu unoszą się zarodniki, które powodują trudności z oddychaniem. Zarodniki wchłonięte do organizmu mogą zaatakować płuca, szczególnie osób z osłabioną odpornością. Długotrwałe działanie grzybów może również doprowadzić do zmiany parametrów immuologcznych. Pleśń w mieszkaniu wytwarza toksyczne chemikalia (mykotoksyny), takie jak aflatoksyny czy ochratoksyny. Mykotoksyny mogą pośrednio wpływać na funkcjonowanie organizmu. Gromadzą się w narządach wewnętrznych, przyczyniając się tym samym do licznych komplikacji zdrowotnych. Afla- i ochratoksyny są czynnikami rakotwórczymi, uszkadzającymi wątrobę, mogą też wywołać wymioty i krwawienia.
    > Substancje te mają wpływ na zaburzenia przemiany materii, prowadzące do otyłości, zaburzenia hormonów trzustki, jajników, prostaty. Przyczyniają się również do zaburzeń płodności u kobiet i mężczyzn.<

    Toksyny wytwarzane przez pleśń, są szczególnie groźne dla dzieci. Pleśń wpływa również na występowanie infekcji skórnych, takich jak grzybica stóp czy grzybica podudzia. Za tego typu zaburzenia odpowiedzialne są dermatofity.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 14:17

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 242

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz KotkaPsotka, myślę,że pośrednio wszystko ma wpływ na stan naszego zdrowia. Modyfikowana żywność, stres, brak możliwości życia zgodnie z naturą - zwłaszcza w mieście, nieprawidłowe oddychanie, niepewność i inne blokady, które wciąż nie pozwalają nam cieszyć się potomstwem. I tak sobie tylko myślę jak to jest, że jedne kobiety zupełnie o nic nie dbają, palą, piją, nie szanują swojego zdrowia i zachodzą w ciążę, a my stajemy na głowie i ciągle nic. Mam jakieś wewnętrzne przeświadczenie, że to właśnie stres i napięcia blokują poczęcie. Zauważyłam, że znaczna część otaczających mnie kobiet, które są wyluzowane, nie martwią się na zapas, nie mają żadnych problemów z zajściem w ciążę.

    Anja89 lubi tę wiadomość

    Maracuja
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ