Niedowaga Pcos a upragnione dziecko
-
Mam 164, waga 46 kg. Podejrzenie pcos i Io. Brak owulacji. Pół roku od odstawienia tabletek anty. Mam 21 lat i tak bardzo chciałabym mieć już dziecko. Tydzień wstecz wizyta u ginekologa nic dobrego nie wniosła. Pani ginekolog podejrzewa u mnie pcos i io. Wszystko runęło w gruzach. Dodała tylko żeby doszlo do zaplodnienia to trzeba z dwa tygodnie działać. Po jej słowach odechciało mi się kolejne wizyty u niej. Okres był co 32/34 dni, przed stosowaniem anty cykl co 28/29. Teraz okres się spóźnia z 10 dni. W tym cyklu chorowałam 3 tygodnie ale postawiłam się domowymi sposobami w razie w jeżeli miałabym być w ciąży w tym cyklu (tak myślałam że się udało ale nadzieja umiera ostatnia)
Jak wyżej napisałam, mam niedowagę.
Jestem po wizycie u dietetyka który, wie o moich problemach. Mam nadzieję że dieta coś wniesie dobrego. Zastanawiam się też nad stosowaniem Fertistimu na pcos.
Czy któraś z was, z niedowagą i pcos udało się zajść w ciążę z stymulacją owulacji lub samymi suplementami i dieta? Potrzebuje wsparcia i zrozumieniaWiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada, 18:26
-
Na podstawie czego zdiagnozowana była ta IO i pcos? Byly robione jakiekolwiek badania? Pcos nie diagnozuje się tylko na podstawie obrazu usg, gdy nie ma innych objawow takich jak nadmierne owłosienie czy wysokie androgeny. Obraz wielopecherzykowatych jajników to standard po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej więc ja bym się do tych diagnoz w ogóle nie przywiązywała na twoim miejscu.
Piszesz ze nie masz owulacji - obserwujesz jakoś cykl, chodzisz na monitoringi? Nie rozumiem też co oznaczają słowa lekarki, że żeby doszło do zapłodnienia trzeba z 2 tygodnie działać? 🤨 Trzeba działać w dobrym czasie okoloowulacyjnym, to na pewno, ale najpierw trzeba wesprzeć owulacje i ja rozpoznać.
Myślę że teraz najważniejsze bedzie dać organizmowi czas i wsparcie na powrót do równowagi po odstawieniu anty. Na pewno potrzebna będzie zdrowa odzywcza dieta z nadwyzka kaloryczną, ale to już pewnie pomoże ogarnąć dietetyk. Warto dobrac celowaną suplementację i porobić różne badania - zwlaszcza poziom kwasu foliowego, b12 (one często są deficytowe po antykoncepcji hormonalnej), witamina D, morfologia czy ferrytyna. No I podstawa podstaw - obserwacja cyklu z metoda objawowo termiczna + ewentualnie monitoring, zeby zrozumieć co tam sie w ogole dzieje. Glowa do góry, to dopiero początek starań, nie ma co już się zniechęcać, moze nie trzeba wiele zeby sie udalo 💪Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada, 20:41
-