X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niewyczuwalna owulacja - jak ją rozpoznać
Odpowiedz

Niewyczuwalna owulacja - jak ją rozpoznać

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chochlik12 Ekspertka
    Postów: 242 584

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czytam, że wiele z Was czuje swoją owulacje poprzez ból jajnika itp.
    Ja swojej NIGDY nie poczułam, nie odczuwam żadnego ukucia, czy bólu 🤔 czy każda z Was ma dar rozpoznawania tych dni? Czy może nauczyłyście się zwracać na nie uwagę?

    Aż zastanawiam się, czy u mnie wszystko jest w porządku 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2023, 12:30

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie każda kobieta czuje owulacje , ja dopiero zaczęłam ją zauważać jak zaczęłam się skupiać i nauczyłam obserwować swój cykl :)

    Zacznij się sobie bardziej przyglądać , jak zmienia ci się śluz w trakcie cyklu itd.

    Możesz też spróbować testów owulacyjnych jeżeli masz wątpliwości co do owu a najbardziej wiarygodny jest monitoring u ginekologa.

  • Chochlik12 Ekspertka
    Postów: 242 584

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie testy owu są już mi znane i od kilku miesięcy obserwuję swój śluz i widzę sporo zależności w kontekście cyklu.

    Próbuje się skupić też właśnie od kilku cyklów na rozpoznaniu i „wyczuciu swojej owulacji”, ale właśnie nic, 🤦🏻‍♀️stąd moje zastanowienie, czy każda kobietka to czuje, czy tylko ze mną coś jest nie tak 😂

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie każda ale myślę że jeśli się staracie o dziecko to warto przejść się do swojego lekarza zobaczyć czy te owulacje są :) to rozwieje wiele wątpliwości i pozwoli zaoszczędzić czas.

    A miesiączki masz regularne? Bo z reguły jak nie ma owulacji to ten cykl jest rozregulowany albo są skąpe itp . Ale też nie ma reguły :)

  • Chochlik12 Ekspertka
    Postów: 242 584

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest nieco skomplikowanie, bo mam PCO, z podejrzeniem PCOS. Cykle w miarę regularne.
    Dopiero zaczynamy starania, więc na razie lecimy naturalnie (nie chcemy dokładać sobie stresu dodatkowymi badaniami), ale gdy potrwa to dłużej na pewno wybiorę się na monitorowanie cyklu + inne badania, które zalecił ginekolog. 😄

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pewnie , lepiej bez stresu ❤️ trzymam kciuki 🥰

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ