X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PMS (ZNP - Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego)
Odpowiedz

PMS (ZNP - Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chantelle Autorytet
    Postów: 422 314

    Wysłany: 26 października 2022, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊
    Drugi raz w tym roku miałam identyczną sytuację. Od ponad tygodnia (była to moja faza lutealna) byłam wręcz przekonana, że jestem w ciąży. Codzienne mdłości, ból podbrzusza, jajników i krzyża nie do wytrzymania, obrzmiałe piersi, skurcze macicy. Już miałam robić betę! Ja wiem, że psychika może nas zmylić, ale tym razem byłam na lekach przeciwbólowych, bo tak cholernie wszystko bolało. Wczoraj miała być @ i przyszło delikatne, brązowe plamienie, gdzie podczas mojego okresu wręcz leje się ze mnie przez dwa/trzy dni. Dziś czerwono, choć skąpo, jak na moje miesiączkowanie. W każdym razie zaznaczyłam w apce pierwszy dzień cyklu. Napiszcie proszę, czy któraś z Was ma/miała takie dolegliwości? Faktycznie wyszedł z tego okres, czy może ciąża? Ostatnio czytałam o PMS i jeśli tak mam teraz funkcjonować przed miesiączką, to ja się chyba wykończę 😩

    3️⃣cs

    Wcześniej 2 lata nieregularne starania.

    Badania ✅
    Częsta niedokrwistość…

    👧🏼 5 👩🏽 34 👱🏼‍♂️ 41
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 października 2022, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantelle wrote:
    Cześć dziewczyny 😊
    Drugi raz w tym roku miałam identyczną sytuację. Od ponad tygodnia (była to moja faza lutealna) byłam wręcz przekonana, że jestem w ciąży. Codzienne mdłości, ból podbrzusza, jajników i krzyża nie do wytrzymania, obrzmiałe piersi, skurcze macicy. Już miałam robić betę! Ja wiem, że psychika może nas zmylić, ale tym razem byłam na lekach przeciwbólowych, bo tak cholernie wszystko bolało. Wczoraj miała być @ i przyszło delikatne, brązowe plamienie, gdzie podczas mojego okresu wręcz leje się ze mnie przez dwa/trzy dni. Dziś czerwono, choć skąpo, jak na moje miesiączkowanie. W każdym razie zaznaczyłam w apce pierwszy dzień cyklu. Napiszcie proszę, czy któraś z Was ma/miała takie dolegliwości? Faktycznie wyszedł z tego okres, czy może ciąża? Ostatnio czytałam o PMS i jeśli tak mam teraz funkcjonować przed miesiączką, to ja się chyba wykończę 😩
    Hej, jak zaczyna się czerwona, żywa krew i pokrywa się z terminem okresu to ja bym się spodziewała raczej że to miesiączka. Czasami się zdarza plamienie w terminie okresu i okazuje się że kobieta jest w ciąży ale jak jest czerwono to bym nie liczyła. Czesto tez okres zaczyna sie od plamienia wlasnie. Nie wiem jakie krwawienie masz więc jak coś to zrób test lub bete. Często objawy okresowe i ciążowe się pokrywają, więc z samych objawów to ciężko coś wnioskować na 100 procent. Jeżeli napięcie przedmiesiączkowe będzie Ci dokskierac warto odwiedzić lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2022, 06:46

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Chantelle Autorytet
    Postów: 422 314

    Wysłany: 26 października 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety od wczoraj cały czas czerwono, także zaczęłam nowy cykl. Niesamowite, jak dziwne sygnały daje nam ciało… Nie, żebym była jakaś przewrażliwiona - jedną ciążę mam już za sobą i mniej więcej pamiętam wszystkie dolegliwości. Poprzedni cykl był po prostu jakiś szaleńczy! Muszę opowiedzieć o tym mojej ginekolog. No nic, to już za nami i staramy się dalej 😊

    3️⃣cs

    Wcześniej 2 lata nieregularne starania.

    Badania ✅
    Częsta niedokrwistość…

    👧🏼 5 👩🏽 34 👱🏼‍♂️ 41
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ