X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ponad 3 lata starań
Odpowiedz

Ponad 3 lata starań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 21 marca 2022, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Zakładam ten wątek, aby się trochę podbudować i posłuchać waszych historii.

    Staramy się z mężem o dziecko już 3 lata i 6 miesięcy.

    Czy są tu osoby, które również mają ponad trzyletni staż starań? Jakie są wasze historie? Czy udalo się wam po tym czasie doczekać naturalnego poczęcia czy nadal walczycie? A moze są też takie osoby, które starają się jeszcze dłużej? Czy wasze życie nadal skupia się na staraniach czy juz troche odpuściliście? Co robicie, aby się na tym nie skupiać?

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2022, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaQ wrote:
    Hej,

    Zakładam ten wątek, aby się trochę podbudować i posłuchać waszych historii.

    Staramy się z mężem o dziecko już 3 lata i 6 miesięcy.

    Czy są tu osoby, które również mają ponad trzyletni staż starań? Jakie są wasze historie? Czy udalo się wam po tym czasie doczekać naturalnego poczęcia czy nadal walczycie? A moze są też takie osoby, które starają się jeszcze dłużej? Czy wasze życie nadal skupia się na staraniach czy juz troche odpuściliście? Co robicie, aby się na tym nie skupiać?
    Hej,my staramy się 3,5 roku. Mamy już córkę z pierwszej inseminacji. Teraz parę iui nieudanych. Postanowiliśmy działać bez lekarza. Obydwoje przebadani, jest ok mąż ma tylko obniżony ruch, ale dobra ilość. Niewiadomo czemu się nie udaje. Co robię , aby się nie skupiać? Nie da się. Jak człowiek pragnie to się po prostu nie da. Wzięliśmy pieska dwa tygodnie temu. ;) Ale to było marzenie córki więc ja teraz głównie latam z mopem po domu bo to szczeniak ;)
    Jak u Was badania? Ile macie lat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2022, 07:12

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 marca 2022, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja może ku pokrzepieniu trochę...
    O pierwszą córkę staraliśmy się z mężem 3 lata. Wiadomo, pierwszy rok to lekarze mówili, żeby po prostu próbować i się nie stresować. Potem kolejne pół roku obserwowałam bardzo swoje cykle, owulacje, temperatury i ten "najlepszy moment" na seks. A potem zaczęłam się badać i tak hormony wszystkie w normie, monitoring cyklu ok, usg jajników ok - została mi do zrobienia drożność i badanie nasienia męża i wtedy BUM ciąża :) U mnie jeszcze "problemem" były długie cykle - 35dni.

    O drugie dziecko staraliśmy się półtora roku, najpierw znowu na luzie a potem stwierdziłam, że tym razem zaczynamy od badania nasienia - i wyszedł pewiem problem ale szybko się z nim uporaliśmy i 3 mce później byłam w ciąży.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2022, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta, jakie mieliście problemy z nasieniem?

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 22 marca 2022, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohh musze pozazdroscic tych 3 czy 3.5 roku staran. U nas juz prawie 5 lat..
    Maz ok. Ja troche gorzej. We wrzesniu endometrioza, teraz hashimoto.
    Najgorzej ze lekarze u ktorych bywalam wciaz mnie "zlewaja"
    Jeszcze Amh mi spadlo z 17.56 pmol/L (wrzesien 21 przed laparoskopia) do 7.79 pmol/L (luty 22).
    Szukam wlasnie kliniki/ nowego lekarza pod kontem ivf.
    Moze ktos z Krakowa kogos poleci?

  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 22 marca 2022, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Hej,my staramy się 3,5 roku. Mamy już córkę z pierwszej inseminacji. Teraz parę iui nieudanych. Postanowiliśmy działać bez lekarza. Obydwoje przebadani, jest ok mąż ma tylko obniżony ruch, ale dobra ilość. Niewiadomo czemu się nie udaje. Co robię , aby się nie skupiać? Nie da się. Jak człowiek pragnie to się po prostu nie da. Wzięliśmy pieska dwa tygodnie temu. ;) Ale to było marzenie córki więc ja teraz głównie latam z mopem po domu bo to szczeniak ;)
    Jak u Was badania? Ile macie lat?

    U nas wszystkie badania dobre. Po stronie męża tez ok. Leczymy się u naprotechnologa. W listopadzie mialam histeroskopie i laparoskopie - usunięty zrost, endometrioza I stopnia- zaleczone ogniska zapalne, udrożnione jajowody, ale nadal nic.

    Ja 33, maż 32.

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 22 marca 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Ja może ku pokrzepieniu trochę...
    O pierwszą córkę staraliśmy się z mężem 3 lata. Wiadomo, pierwszy rok to lekarze mówili, żeby po prostu próbować i się nie stresować. Potem kolejne pół roku obserwowałam bardzo swoje cykle, owulacje, temperatury i ten "najlepszy moment" na seks. A potem zaczęłam się badać i tak hormony wszystkie w normie, monitoring cyklu ok, usg jajników ok - została mi do zrobienia drożność i badanie nasienia męża i wtedy BUM ciąża :) U mnie jeszcze "problemem" były długie cykle - 35dni.

    O drugie dziecko staraliśmy się półtora roku, najpierw znowu na luzie a potem stwierdziłam, że tym razem zaczynamy od badania nasienia - i wyszedł pewiem problem ale szybko się z nim uporaliśmy i 3 mce później byłam w ciąży.

    Gratulacje:)

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 22 marca 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Ohh musze pozazdroscic tych 3 czy 3.5 roku staran. U nas juz prawie 5 lat..
    Maz ok. Ja troche gorzej. We wrzesniu endometrioza, teraz hashimoto.
    Najgorzej ze lekarze u ktorych bywalam wciaz mnie "zlewaja"
    Jeszcze Amh mi spadlo z 17.56 pmol/L (wrzesien 21 przed laparoskopia) do 7.79 pmol/L (luty 22).
    Szukam wlasnie kliniki/ nowego lekarza pod kontem ivf.
    Moze ktos z Krakowa kogos poleci?

    Ewela próbowaliście leczenia u naprotechnologa?

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 22 marca 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaQ wrote:
    Ewela próbowaliście leczenia u naprotechnologa?
    Jeszcze nie. Do tej pory sama wszystko ogarnialam i wyniki zanosilam do dr.. Nigdy lekarz nie wspominal mi o naprotechnologu..

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 marca 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Majetta, jakie mieliście problemy z nasieniem?

    Azoospermia spowodowana przyjmowaniem testosteronu z zew.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • AgulaM Autorytet
    Postów: 2382 3297

    Wysłany: 22 marca 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Wygląda na to, że ja jestem weteranką. Łącznie 7 lat starań... przeszliśmy długa drogę, najpierw moje hormony, potem kiepskie wyniki męża, 3 operacje na drożność, które w końcu w 2021 udało się udroznic. Od listopada ponowna stymulacja i ciągle wizyty. Narazie 4 cykle po operacji i niestety nic:( pozdrawiam

    👩‍🦰34👦39
    Starania od 8 lat.... 💔💔
    Kariotypy prawidłowe
    AMH -1.09 ng/ml😵‍💫
    KIR AA, Czynnik V-homozygotyczny
    PAI-heterozygotyczny, C1,C1

    1️⃣ Start IVF Invimed🍀 Poznań
    Ovaleap 300 IU.10 zapłodnionych
    ICSI- 0 zarodków ❌️ Kiepska jakość komórek😵‍💫

    2️⃣06.01 Menopur 300IU
    ICSI 5 trzydniowych zarodków✊️❤️❤️

    I 2023 - ET 2 zarodki 9 bl ❌️ cb?
    III '23 FET 2 zarodki 7 bl 😭 ❌️cb

    3️⃣ Zmiana kliniki-Poznań Polna
    5.10 Scratching endo
    8.10 Puregon 275J, lametta, mensinorm 75 J 10dojrzałych/6zapłodnionych 🙏
    Mamy❄️❄️ 3AA, 4BB🥹🥹
    Transfer 3AA, 18.12.23--> accofil, prograf, neoparin,encorton 🙏✊️
    Cb ❌️
    Cała immunologia przebadana...
    Marzec 2024-laparo-histeroskopia z biopsją endometrium 🙏
    Maj- transfer?
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 22 marca 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Jeszcze nie. Do tej pory sama wszystko ogarnialam i wyniki zanosilam do dr.. Nigdy lekarz nie wspominal mi o naprotechnologu..

    Ewela, poczytaj, pomyślcie, ja polecam. To lekarz nam zleca badania, wyklucza kolejne rzeczy i ogólnie nas prowadzi.

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 22 marca 2022, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    Cześć. Wygląda na to, że ja jestem weteranką. Łącznie 7 lat starań... przeszliśmy długa drogę, najpierw moje hormony, potem kiepskie wyniki męża, 3 operacje na drożność, które w końcu w 2021 udało się udroznic. Od listopada ponowna stymulacja i ciągle wizyty. Narazie 4 cykle po operacji i niestety nic:( pozdrawiam

    Agula, nie wiem czy to Cie pocieszy ale znajome małżeństwo staralo się 9 lat. Kiedy w końcu zakończyli leczenie, kupowali dom i chcieli zgłosić się do ośrodka adopcyjnego poczęło się dziecko.
    Znam również małżeństwo, które po 14 latach doczekało się 3ki dzieci.

    AgulaM lubi tę wiadomość

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1473 802

    Wysłany: 23 marca 2022, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też staramy się już kilka lat. Rok z pomocą specjalisty. Teraz chcemy pójść do kliniki. Jestem w drugim cyklu po hsg.
    Trudne to wszystko... ale trzeba mieć nadzieję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2022, 06:50

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 610 616

    Wysłany: 23 marca 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 10:23

    👩 35 👦 34 kocham mojego P. od 14lat💕

    Kwiecień 2021 - histero i hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje ✅
    Regularne cykle ✅
    Kariotypy ✅
    gen FMR1 ✅
    HOMA ✅
    Krzywe Igła✅
    KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️po antybiotykoterapii
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    Obecnie ➡️ obraza na wszystko
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 24 marca 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś z was myśli o adopcji?

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1157 542

    Wysłany: 24 marca 2022, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja 😁 staramy sie o 2 dziecko przeszło 3 lata. Od stycznia z Kliniką InviMed. Pierwsza ciąża poczęta w 1 cyklu bez problemu. Teraz kosmos jakis, mąż ma morfologia 2% ,ja miałam HSG, monitoring wszystko ok. Wyszly mi z krwi p/c plemnikowe

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 24 marca 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka witam się i Ja. O drugie dziecko staramy się prawie 4 lata... z pierwsza córcia po 10 miesiącach się udało. Podwójne badanie wykazało pojedyncze plemniki w nasieniu .

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • atwysz Koleżanka
    Postów: 55 35

    Wysłany: 25 marca 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dołączę :)
    Mam na imię Ada, od 4 lat staramy się z mężem o dzidziusia, niestety bezowocnie. Były momenty odpuszczania, były też miesiące, kiedy wręcz łzy ciekły po policzkach, bo znowu przychodził okres.
    To czego bardzo bym nie chciała, a mam to: Niedoczynność tarczycy (euthyrox 100mcg), hashimoto, Hiperprolaktynemia (bromergon 2.5mg). Do tego problemy z przyswajaniem kwasu foliowego (zmieniony na metylowany i trochę się poprawiło), a także problemy z wchłanianiem wit. D3.
    Przez 3 lata lekarz, u którego leczyłam się wcześniej nie zrobił nic żeby poprawić mi wyniki badań i generalnie samopoczucie. W listopadzie zmieniłam ginekologa i zaczęłam (prawie) normalnie funkcjonować, bo przede mną, a właściwie nami jeszcze długa droga :(.
    Od nowego lekarza od razu dostałam bromergon oraz zwiększoną dawkę euthyroxu, miesiąc w miesiąc miałam monitoringi, okazało się że przy wyższym wyniku tsh oraz prolaktyny nigdy naturalnie nie zaszłabym w ciążę ponieważ nie pękały mi pęcherzyki więc nie dochodziło do owulacji. W listopadzie, grudniu, styczniu i lutym przy monitoringu dostawałam zastrzyk ovitrelle na pęknięcie i faktycznie była owulacja, po owulacji z racji niskiego progesteronu dostawałam luteinę 100mg doustnie i 100mg dopochwowo. Na początku marca zrobiliśmy badanie nasienia u męża (prośba mojego lekarza) i uwaga.... wyszło tragicznie :( na 1ml nasienia ma 230 tysięcy plemników, w ejakulacie 1.12mln. Rozpoznali u niego kryptozoospermię. Byliśmy na jednej wizycie u androloga w Warszawie i Invimedzie, gdzie doktor zlecił badania hormonalne z krwi oraz posiew nasienia na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Z badań krwi u męża też wyszła wysoka prolaktyna oraz trochę podwyższone lh, posiewy ma czyste. 31 marca jedziemy na kolejną konsultację andrologiczną, mam nadzieję, że będziemy znać jakieś konkrety.

    Sorki, że się tak rozpisałam, ale to i tak skrót tego co jest. Ważne, że nie jesteśmy z tym same i możemy wzajemnie się wspierać.

    Serdecznie Waa pozdrawiam i liczę na rozwój tego wątku, oczywiście o II kreseczki dla każdej z nas :)

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    02.18 -> rozpoczynamy starania o bobo 👶
    ____

    ❌ Niedoczynność tarczycy ❌
    ❌ Hashimoto ❌
    ❌ IO ❌
    ❌ Hiperprolaktynemia ❌
    ____
    11.2021 - pierwszy cykl starań z Ovitrelle i Luteiną -> 🥰

    ---
    06feb73ec0406761d1feaca46d967b14.png
  • April Nowa
    Postów: 5 12

    Wysłany: 25 marca 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też staram się od 2018. Najpierw na luzie, od 2021 w klinice. Z powodu pandemii wszystko się skomplikowało i strasznie podrożało....wizyty, badania, suplementy, leki. Oby starczyło nam sił i pieniędzy.

    Atopikowa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ