X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4357 6634

    Wysłany: 5 września, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Spróbuj na grupie Anemia albo Podnosimy żelazo i ferrytyne
    Na fb?

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4694 5711

    Wysłany: 5 września, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Na fb?
    Tak tam często sprzedawali;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 5 września, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku, oglądam Ślub, czekam też na Rolnika 🤣

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4357 6634

    Wysłany: 5 września, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Tak tam często sprzedawali;)
    Dzięki 😉

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 5 września, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa mi pokazuje, że on tylko w 2 aptekach dostępny😔

    Kasiajasia mi zakładali juź na stole, po znieczuleniu i się zastanawiałam po co oni tam grzebią do cc🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 12:47

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 5 września, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła do nas wisienka na torcie, zegar dworcowy. Symbol, który obiecaliśmy sobie, że będzie wisiał w naszym domku i przypominał jak długą i ciężką drogę przeszliśmy aby być razem a rozstania na peronach były mega bolesne i obsyte niewyobrażalną tęsknotą. Odliczaliśmy kolejne dni i porównywaliśmy grafiki aby znowy pokonać 250km i się spotkać. Pomogło nam pojawienie się starszego syna, ja mogłam gładko przejść na l4 i wspólnie coś wynająć, cenie każda chwilę z mężem a ten zegar jest boski 🫢🥹
    48989acc89746.jpghttps://zapodaj.net/plik-yU3Ug59AKO

    blador2, Małgosiagosia, conte, Myszkaaa20, PoczątkującaPisarka, Butterfly23, Bulbasek, Cerva, Liyss🧚🏻, Effiii, Astereae, Paula9463, Pusshka, Sunnysunsun, metkamniedrapie_87, Lola93 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2823 2117

    Wysłany: 5 września, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    conte wrote:
    właśnie u mnie jest podobnie ale boje się, że drugi raz nie podołam tak długim (w moim odczuciu) staraniom. Wiem, że niektóre tu dziewczyny starają się latami i bardziej inwazyjnie ale ja nie wiem czy jestem tak psychicznie wytrzymała. Chociaż przeszłam już wiele w swoim życiu...
    A teraz mamy tez inne zmartwienia na głowie i wszystko się nawarstwia. Czasem mam wrażenie, że u nas nie może być dobrze, ciągle musimy z czymś "walczyć'.
    broniłam sie przed wizytą u przypadkowego lekarza, chciałam trzymać się jednego i serio boje się, że ona mnie zje"@%$^bie za nic i nie zrobi tego monitu a jak już zrobi, to, że powie coś czego nie chcę usłyszeć. Mam bardzo długie cykle, przez to starania się wydłużają i są bardziej frustrujące. W poprzedniej ciązy sikałam na owulaki z horiena i sprawdzały się, teraz sikam od 10dc i nic. Dziś 17dc i obstawiam pęk włosów, że pani doktor mimo wywiadu przyjmie książkowy cykl i powie, że jest za późno i nic nie zobaczy bo miałam przecież przyjśc między 11-13 dc a ja nie czuję nadchodzącej owu, libido na minusie, śluz kremowy od kilku dni bez zmian, szyjka też miękka i nisko. Wg mnie aromek nie pomógł i owulka może być ok 25dc no ale przecież nie moge tego powiedzieć lekarce bo dostanę wiadro pomyj, że to ona się zna lepiej niż ja.
    No ale to nie jest tak, że monit to monit i lekarz bez komentarza powinien go zrobić i powiedzieć Ci na jakim etapie cyklu jesteś? To nie jest zwykła konsultacja. Niepotrzebnie sobie dopisujesz i się stresujesz. 😊 A te testy z horiena są jakieś lepsze? Mam wysokie lh i ciekawe czy by u mnie wykrywały owulkę.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2823 2117

    Wysłany: 5 września, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Królik co jak co ale to tej sąsiadce bliżej na tamtą stronę 🤬 sorry ale na nie mogę znieść takiego pierdzielenia

    Karola super że się odezwałaś, gratulacje dla Was! ♥️ obyście już niedługo mogli być we czwórkę w domku 🤞🏼

    Liyss ślicznie wyglądasz w obu wersjach 😍

    My wyglądamy mniej więcej tak 🙈
    IMG-0196.jpg
    Piękny brzuszek. Tak samo u Liyss. 🥰

    🍀 Królik, niech ta sąsiadka lepiej szuka ciuchów, bo w jej wieku to nigdy nie wiadomo. 🙄 Masakra.
    🍀 Karola, gratuluję! Ale szybko poszło.

    Liyss🧚🏻, karola_b lubią tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4357 6634

    Wysłany: 5 września, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia Jasia miałam zakładany dwa razy. Raz nie czułam w ogóle, drugi raz przez chwilę dyskomfort. Potem zanim organizm przyzwyczai się do cewnika możesz czuł lekkie parcie na pęcherz ale niekoniecznie

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    No ale to nie jest tak, że monit to monit i lekarz bez komentarza powinien go zrobić i powiedzieć Ci na jakim etapie cyklu jesteś? To nie jest zwykła konsultacja. Niepotrzebnie sobie dopisujesz i się stresujesz. 😊 A te testy z horiena są jakieś lepsze? Mam wysokie lh i ciekawe czy by u mnie wykrywały owulkę.
    Teoretycznie tak powinno być ale jak znam życie i lekarzy to tak gładko nie pójdzie.

    Testy z horiena sprawdziły mi się przy poprzedniej ciąży, polecono mi je tu na forum.

  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 5 września, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    conte wrote:
    Teoretycznie tak powinno być ale jak znam życie i lekarzy to tak gładko nie pójdzie.

    Testy z horiena sprawdziły mi się przy poprzedniej ciąży, polecono mi je tu na forum.

    Powiem Ci że ja nigdy nie miałam żadnych nieprzyjemności a zdarzało mi się iść na szybki podgląd do luxmedu gdzie niby nie mogą takich rzeczy robić. Ale zawsze wtedy mówiłam że miałam ostatnio torbiel i chciałabym skontrolować jak to wygląda (co w sumie było prawdą 😁) trzymam kciuki żeby poszło gladko!

    Kasiajasia już jesteście tak blisko! Kciuki zaciskam 🤞🏼🤞🏼🤞🏼

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • PoczątkującaPisarka Autorytet
    Postów: 298 610

    Wysłany: 5 września, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ❤️
    🌸lyiss, Nome jaki brzuszek 🥰
    🌸Karola to gratulacje 🍼❤️
    🌸królik ja pierdziele 🫣
    🌸megi super zegar z historią ❤️ rozumiem ból, teraz też cieszymy się z mężem każda chwila razem po tych 4 latach w rozjazdach i mieszkaniu osobno

    Megipta, Liyss🧚🏻, karola_b lubią tę wiadomość

    👩🏻 27 PCOS
    tarczyca ok ✔ TSH 1,5 ; FT3 3,11; FT4 0,89
    brak IO ✖
    🧬PAI-1 homo, MTHFR
    💊 lametta 3-7 dc
    🧉 fertisim, NAC, magnez, cynk, kwasy omega, wit. D, wit E, lactoferyna, ubiquinol, wit.b i folian metylowane
    🧔 32 🏋️‍♀️
    morfologia 2%
    Starania o 👶 - od grudnia'23
    ~No all who wander are lost ~
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 5 września, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    🌿Królik nawet nie mam słów żeby to skomentować… a ogólnie wyszczekana jestem 😂
    🌿Karola zdrówka dla Was ❤️
    🌿Nome, Liyss piękne macie brzuszki 🥹
    🌿Kasiajasia kciuki za Was ✊🏻

    Liyss🧚🏻, karola_b lubią tę wiadomość

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 5 września, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Nome ale zgrabniutki. 😍 Tęsknię za swoim... 🤣

    🌿Megi ech, te rozstania na dworcach... Też to przeżywaliśmy. 😀 Z pracy o 20 jechałam pędem na dworzec do Torunia, żeby zdążyć na ostatni pociąg do Poznania.. 😀
    Co do sal to ja bym jeszcze na Twoim miejscu odwiedziła salę weselną Jagoda w Warszewicach. Nie byłam tam osobiście na imprezie, ale słyszałam bardzo dobre opinie. Bardzo ładna sala, podobno pyszne jedzenie, cenowo też chyba fajnie, bo dostałam od nich ofertę tylko nie mają miejsc noclegowych i dlatego się nie zdecydowaliśmy. Teraz mamy tam chrzest bratanicy to zobaczymy jak jedzonko. 😀

    🌿Kasia ale to cewnik do CC czy cewnik (balonik) do wywołania? Bo piszesz o szyjce. Mnie nic nie bolało to drugie, lekkie rozpieranie tylko. No i po założeniu zaczęły się lekkie skurcze. 🙂

    🌿Królik ta Twoja sąsiadka to przechodzi co chwilę samą siebie. 🤡 Dobrze, że ból odpuszcza.

    🌿Karola gratulacje! Oby jak najszybciej do domku. 🙂

    Megipta, karola_b lubią tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Bulbasek Autorytet
    Postów: 1025 1639

    Wysłany: 5 września, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss, Nome super brzuszki😍

    Królik no sąsiadka aż szkoda gadać.. ale nie ma co się przejmować takim babskiem za bardzo…

    Karola gratulacje🥰 dużo zdrówka dla Was😘

    Małgosia babcia ma 87 lat, tak jest pod kontrolą neurologa, bierze leki, jest też po kilku małych udarach tak od 3 lat już jej się coś tam knociło, ale ostatnio to z tygodnia na tydzień już jest coraz gorzej. W tygodniu się u nas sprawdza przedszkole dla dziadków, nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale generalnie funkcjonuje dokładnie jak przedszkola i żłobki i jakaś taka jest żywsza po tych zajęciach, ale w weekendy jest masakra. A najgorsze jest to że ona też nie za bardzo się nadaje do zmiany miejsca zamieszkania, bo w miejscach innych niż swoje mieszkanie to ma takie fazy że się strasznie nerwowa robi i wstaje w nocy co 5-10 min nawet po lekach na wyciszenie już takich dosyć mocnych nawet. Narazie trochę ja rodzice zabierają nad morze, trochę się zajmujemy kto da radę i tyle. Moją mama już raczej kończy sezon nad morzem więc no będzie wolna to planuje się bardziej narazie do babci przeprowadzić żeby na noc zostawać i z nią więcej być trochę na zmianę też z braćmi, jeszcze jest taki stan że można ją zostawić na chwilę w domu.

    Liyss🧚🏻, karola_b lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze bobo
    👩30l.
    2017 laparotomia, usunięty potworniak ze znaczna częścią prawego jajnika
    PCOS
    🧔30l.

    🔜
    Laparoskopia
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2823 2117

    Wysłany: 5 września, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulbasek wrote:
    Liyss, Nome super brzuszki😍

    Królik no sąsiadka aż szkoda gadać.. ale nie ma co się przejmować takim babskiem za bardzo…

    Karola gratulacje🥰 dużo zdrówka dla Was😘

    Małgosia babcia ma 87 lat, tak jest pod kontrolą neurologa, bierze leki, jest też po kilku małych udarach tak od 3 lat już jej się coś tam knociło, ale ostatnio to z tygodnia na tydzień już jest coraz gorzej. W tygodniu się u nas sprawdza przedszkole dla dziadków, nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale generalnie funkcjonuje dokładnie jak przedszkola i żłobki i jakaś taka jest żywsza po tych zajęciach, ale w weekendy jest masakra. A najgorsze jest to że ona też nie za bardzo się nadaje do zmiany miejsca zamieszkania, bo w miejscach innych niż swoje mieszkanie to ma takie fazy że się strasznie nerwowa robi i wstaje w nocy co 5-10 min nawet po lekach na wyciszenie już takich dosyć mocnych nawet. Narazie trochę ja rodzice zabierają nad morze, trochę się zajmujemy kto da radę i tyle. Moją mama już raczej kończy sezon nad morzem więc no będzie wolna to planuje się bardziej narazie do babci przeprowadzić żeby na noc zostawać i z nią więcej być trochę na zmianę też z braćmi, jeszcze jest taki stan że można ją zostawić na chwilę w domu.
    No tak, jakiekolwiek zmiany przy takich chorobach mogą znacząco pogarszać stan chorego. To dobrze chociaż, że babcia ma tyle osób wokół chętnych się nią zająć. To bardzo ważne, bo dla jednej osoby to może być ogromne obciążenie.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Kasiajasia90 Autorytet
    Postów: 1602 1916

    Wysłany: 5 września, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Balonik do indukcji. Już założony. I od godziny takie mocne napinanie się brzucha. To te skurcze?
    Bo ja wcześniej cc To nawet nie miałam takich akcji.

    ŚLUB 24.08.2018r

    Strania o bobo 01.2018

    27.02.2020 32tc Synek na swiecie🥰
    09.2023 starania o rodzeństwo 🤩
    06.09.2024 38 tc cukrzyca ciążowa Drugi Synek🥰🥰
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 5 września, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiajasia90 wrote:
    Balonik do indukcji. Już założony. I od godziny takie mocne napinanie się brzucha. To te skurcze?
    Bo ja wcześniej cc To nawet nie miałam takich akcji.
    Tak. Ja na początku miałam takie dość regularne co 10 min, później się trochę wyciszyły, wróciły w nocy. Na drugi dzień balonik wypadł. 🙂

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Kasiajasia90 Autorytet
    Postów: 1602 1916

    Wysłany: 5 września, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Tak. Ja na początku miałam takie dość regularne co 10 min, później się trochę wyciszyły, wróciły w nocy. Na drugi dzień balonik wypadł. 🙂


    Oby u mnie też sam wypadł 😝

    ŚLUB 24.08.2018r

    Strania o bobo 01.2018

    27.02.2020 32tc Synek na swiecie🥰
    09.2023 starania o rodzeństwo 🤩
    06.09.2024 38 tc cukrzyca ciążowa Drugi Synek🥰🥰
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 5 września, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiajasia90 wrote:
    Balonik do indukcji. Już założony. I od godziny takie mocne napinanie się brzucha. To te skurcze?
    Bo ja wcześniej cc To nawet nie miałam takich akcji.

    A ja myślałam że to CC 🫣 i tak się zastanawiałam czemu tak szybko zakładają 😅
    To kciuki za sprawne wywołanie ✊🏼

    U mnie znowu płaczliwy dzień 😭 młodego chyba męczy brzuszek, ciężko go uspokoić, nie umiem mu pomóc, chodzę i płacze 😭 i tak dobrze że jest mąż bo inaczej nie wiem co bym zrobiła...

    Dzisiaj wsadziłam go w chustę i bardzo szybko się uspokoił i zasnął ale boje się że go za bardzo przyzwyczaje do chodzenia w niej już jak babcia widziała że spał nam na rękach to komentowała że już przyzwyczaiłam i będę miała ciężko oduczyć 🙄🤦🏼‍♀️
    Paula Ty chyba korzystałaś z chusty ? Ile czasu dziennie?

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
‹‹ 3376 3377 3378 3379 3380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ