X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne potrzebuję pomocy w interpretacji usg
Odpowiedz

potrzebuję pomocy w interpretacji usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mania85 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 7 września 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam forumowiczki
    3 dni temu bylam u ginekologa, poniewaz po odstawieniu tabletek anty strasznie mi sie cykle rozlegulowaly ok 40 dni i mam brak sluzu plodnego. Tabletek anty nie biore juz 8 mcy, ale odopiero ostatnie dwa cykle mi sie tak wydluzyly. Nie moglam swierdzic kiedy i czy w ogole mam owulacje. Lekarz zrobil mi usg (to byl 16dc) i stwierdzil ze w lewym jajniku jest kilka malych pecherzykow ale za to w prawym jest jeden dominujacy pecherzyk, ale według niego jest juz po owulacji. I zeby sie nie martwic bo tak z reguly jest ze raz jeden a raz drugi pracuje. Powiedzial ze rozlegulowane cykle to skutek odstawienia anty i moge pobrac luteine od przyszlego cyklu.... ale tak sobie patrze terazt na to usg i zastanawiam sie czy jesli pecherzyk jest nadal w jajniku to mozna stwierdzic ze jest juz po owulacji? Myslalam ze jesli juz dojdzie do niej to pecherzyk peka i zanika i wtedy na usg widac pusty jajnik? po czym jekarz stwierdzil ze jestvjuz po wulacji? Martwi mnie tez ten drugi jajnik, czy to normalne ze w jednym jest jeden dominujacy pecherzyk a w drugim kilka malutkich, myslalam do tej pory ze jesli pracuje jeden jajnik, to w drugim nie ma prawa byc pecherzykow. Czy mozliwe jest ze mam jakies cechy pcos?
    Dodam zaraz zdjecie usg....

    oar83e3kh41qkutl.png
    20151017580117.png
  • Mania85 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 7 września 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Link do zdjecia usg
    http://naforum.zapodaj.net/2ac6227e7518.jpg.html
    No wlasnie nie napisał mi w opisie ile ma mm, dziwne bo do tej pory pisal szczegolowo....
    Opis tego usg to: trzon macicy tylozgiety o wymiarach 53x46mm, regularnych zarysach, jednorodny echogenicznie.
    Endometrium jednorodne, linijne szwrokosci 8mm.
    Jajnik prawy o wymiarach 28x25 z pechwrzykiem, jajnik lewy o wymiarach 24x18 o prawidlowej echostrukturze.
    Zatoka douglasa wolna od plynu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2015, 21:58

    oar83e3kh41qkutl.png
    20151017580117.png
  • Mania85 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 7 września 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2ac6227e7518.jpg

    oar83e3kh41qkutl.png
    20151017580117.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 września 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 11:50

  • Mania85 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 7 września 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wczesniejszym usg mialam podane wymiary pecherzyka, teraz tylko sa wymiary jajnikow :-( tak jak widac na zdjeciu wyzej

    oar83e3kh41qkutl.png
    20151017580117.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 września 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 11:51

  • Mania85 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 7 września 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie taki wlasnie ma ksztal na zdjeciu, to byl moj 16 dc i wyraznie slyszalam w trakcie usg ze lekarz powiedzial ze wg niego jest juz po owulacji, ale zaczelam wypytueac sie go o ten drugi jajnik i dopiero w donu zaczelam zastanawiac sie, ze jesli rzwczywiacie jest juz op wulacji to dlacEgo prcherzyk nadal jest w jajniku?

    oar83e3kh41qkutl.png
    20151017580117.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 września 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 11:51

  • Mania85 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 7 września 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Mnie się osobiście wydaje ,że nie mierzył tego pęcherzyka dominującego bo nic z niego nie będzie ,na moje oko jest strasznie nieksztaltny i spory ,więc mógł nie pęknac i nie uwolnić komórki jajowej , powinien przekształcić się w ciałko żółte,czyli się zlutenizowac . Kontrolowałaś wcześniej cykle , pęcherzyki pękały normalnie ?

    Nie nie kontrolowalam wczesniej pecherzykow, bylam u niego w marcu, bo odstawilam anty i chcialam sie przebadac i spawdzic czy nie ma przeciwskazan do starania sie o dziecko. Mialam wtedy pecherzyk 16mm i miał ma dniach peknac, ale wtedy rzeczywiscie byl okragly. Lekarz kazal sie starac ze wszystko jest ok, za jak niebedzie wychodzilo przez 10mcy to dopieri sie mysli o leczeniu. Niestety cykle zaczely mi wariowac z 28dniowych zrobily sie 42, 39 wiec znow sie do niego wybralam, zeby sprawdzic czy wogole mam cykle owulacyjne, ale mnie uspokoił i ppowiedzial zeby sie nie stresowac, ze jest wszystko ok, ze potrzeba czasu, a on proponuje zebym od nastepnego cyklu zaczela brac luteine od 16 dc do 28 na wuregulowanie cykli i zeby byc dobrych mysli, bo moze niedlugo sie uda. Wyszlam od niego nawet optymistycNie nastawiona, ale w domu jak zaczelam tak dokladnie sie przygladac temu usg, to jakos tak stracilam zaufanie do tego lekarza. Wiem ze dopiero staramy sie dopiero 5 mc i to teoretycznie za wczesnie na jakies badania, ale mam juz 30 lat i nigdy nie bylam w ciazy a czas ucieka, moze powinien mi zlecic jakies badania hormonalne?

    oar83e3kh41qkutl.png
    20151017580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widac ze masz pecherzyki, rownie dobrze moze byc przed owulacja, skoro lekarz nie mowił nic o ciałku zoltym i płynie w zatoce douglasa, najlepiej isc na nastepny monit i sprawdzic czy pekło wszystko, jezeli nie, znowu isc na monit i sprawdzic czy to nie torbiel.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem to pęcherzyk jak jest blisko owulki staje się nierówny i niekształtny czyli prawie pęka endometrium 8mm więc wszystko się zgadza.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ