X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pozytywny wynik testu ciążowego a leki
Odpowiedz

Pozytywny wynik testu ciążowego a leki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, bo jestem zestresowana..
    Cykle mam (25-27 dniowe) dzisiaj jest 28 dc, miesiączki nie dostałam, od conajmniej tygodnia często boli mnie krzyż na dole(a ja się nie przepracowuje ;) ) więc poszłam po 2 testy ciążowe jak przyszłam to od razu 1 zrobiłam (nie z pierwszego sikania, tylko już któregoś z kolei bo to ok.16-nastej było ;)) i ku mojemu zdziwieniu wyszedł na bank pozytywnie!
    ale teraz moje pytanie..biorę letrox50 na tarczycę czy on mógł sfałszować wynik testu?biorę też bromergon i castagnus.
    I martwię się bo jak dziś po siusiu się podcierałam to miałam takie leciutkie brązowe plamienia(taka kawa z mlekiem) Myslicie, żeby zaaplikować sobie luteinę?
    Niestety na bete będe mogła iść najszybciej w sobotę, bo jestem za granicą :(
    Na szczęście kupiłam od razu 2 testy, więc jutro zrobię rano z pierwszego sikania i przed letroxem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 16:38

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie! żaden z tych leków raczej nie wpływa na wynik testu ciążowego :)
    wynik może fałszować np. Pregnyl, Otrivelle

    jesteś w ciąży! gratuluję! :D

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym oczywiście zaplikowała luteine i szła do gina.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze pytanie, bo biorę bromergon po 0,5 tabletki na noc..co teraz?odstawić od razu czy od dzisiaj brać po ćwiartce i stopniowo odstawić?
    A kiedy lekarz, w którym tygodniu może potwierdzić ciążę?

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 5 widzi pęcherzyk a w 6-7 serduszko .
    Co do bromergonu to ja bym odstawiła bo to lek na obn. prl a ona i tak wzrasta w ciąży więc wg mnie to bez sensu ale nie jestem lekarzem :)

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze,ale też się naczytałam, ze nagły wzrost prolaktyny przez odstawienie tabletek może wywołać poronienie i co tu teraz robić??

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego, bo ja słyszałam, że bromergon się stopniowo odstawia. Przestań brać castagnus, bo w ciąży nie można. A jeżeli masz brudzenia, to lepiej się wcześniej do lekarza umów - może trzeba zaaplikować luteinę, powie w jakiej dawce itp. Ale te brudzenia mogą mieć też związek z implantacją, więc się nie denerwuj, ale lepiej poradź lekarza.
    No i gratuluję oczywiście :)

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dlatego słyszałam o stopniowym odstawianiu, bo nagły wzrost prolaktyny powoduje spadek progesteronu, a to wiadomo ma ogromne znaczenie w ciąży. Szczególnie, że pojawiły się u Ciebie te brudzenia - skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem - będziesz spokojniejsza :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 20:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalka Gratuluję ..

    Letrox będziesz brała do końca ciąży, castagnus to są ziółka więc raczej nie trzeba odkładać stopniowo ..

    Jeśli chodzi o plamienie kawa z mlekiem to całkiem normalne, gorzej jeśli była by żywa krew, ale w razie W możesz zaaplikować Luteinę ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuje jeszcze za gratulacje co by nie zapeszyć :)
    Tak wiem, że letrox bedę cały czas brała, w sobotę zrobię od razu badanie krwi żeby zobaczyć na jakim poziomie mam teraz TSH. Ponad 3 tygodnie temu miałam TSH 4, ale wtedy jeszcze nie bralam tabletek.
    Myślicie, żeby już zwiększyć ciut dawkę letroxu?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie zwiększaj na własną rękę. Ja przed ciąża brałam euthyrox 50 i dalej biorę tą samą dawkę bo nie ma sensu zwiększać. TSH mam na poziomie 0,86 - zrób najpierw badania i idź z nimi do lekarza.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalka wrote:
    Nie dziękuje jeszcze za gratulacje co by nie zapeszyć :)
    Tak wiem, że letrox bedę cały czas brała, w sobotę zrobię od razu badanie krwi żeby zobaczyć na jakim poziomie mam teraz TSH. Ponad 3 tygodnie temu miałam TSH 4, ale wtedy jeszcze nie bralam tabletek.
    Myślicie, żeby już zwiększyć ciut dawkę letroxu?
    A może lekarza zapytaj?

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bromergon odstawia się stopniowo ! Zadzwoń do lekarza i spytaj się jaką dawkę i ile czasu brać żeby odstawić.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Bromergonu się nie odniosę bo brałam Dostinex na zbicie prolaktyny i lekarz kazał mi odstawić od razu jak zobaczę dwie kreski - tak też zrobiłam. Być może z Bromergonem jest inaczej - tak czy siak nie podejmuj żadnej decyzji sama tylko po konsultacji z lekarzem.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Gratulacje! :)
    Jesteś wpisana na listę w styczniowych groszkach. Dopisać Ci dzidzię? :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • jus11 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 października 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam biore bromergon juz przez 3lata, nareszcie zaszlam w ciaze po tak dlugim leczeniu jestem w ciazy w 12 tygodni moj lekarz kazal odstawic w 12tyg. bromergon bez zmniejszania dawki ale boje sie tak zrobic bo bardzo dlugo go zazywalam zeby sie cos nie stalo z ciaza? dziewczyny doradzcie prosze?

    jus11
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 12 października 2015, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim zaszłam w ciążę też prawie 3 lata brałam bromergon, zadzwoniłam do lekarza po pozytywnym teście i lekarz kazał mi zmniejszyć do 0,5 tabletki dwa razy dziennie i potem stopniowo zmniejszać przestałam brać w 12 tygodniu. Nie robiłam nic na własną rękę .

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ