X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne praca, l4, a ciąża
Odpowiedz

praca, l4, a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 26 maja 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie w związku z pomysłami nad zmianą pracy mam kilka wątpliwości może ktoś wie jak to jest.
    1. Boję się, że złożę wypowiedzenie, a parę dni później dowiem się, że jestem w ciąży - rozumiem, że wypowiedzenie zachowuje ważność a mój nowy pracodawca no właśnie muszę informować, że właśnie dowiedziałam się o ciąży?
    2. Na okresie próbnym jeżeli pójdę na l4 powiedzmy przed zakończeniem okresu próbnego a jednocześnie przed 3 miesiącem ciąży to umowa zostanie automatycznie przedłużona do dnia porodu?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Jeżeli okaże się, że w dniu złożenia wypowiedzenia byłaś już w ciazy a o tym nie wiedziałaś, to na wniosek można anulować wypowiedzenie. Wtedy dalej obowiązuje Cie umowa, która miałaś przed złożeniem wypowiedzenia. Jeśli zmienisz pracę i zaczniesz nowa- nie masz obowiązku informować nowego pracodawcy o ciąży. Jeżeli poinformujesz to pracodawcą zobowiązany jesteś zmienić warunki pracy na takie, które możesz mieć bedac w ciazy. Tylko pracodawcy są różni- jak się dowie, że jesteś w ciąży na rozmowie kwalifikacyjnej to może Cie nie zatrudnić. Jeśli później to moze nie przedłużyć umowy, jeśli ta wygasa przed 12 tygodniem ciąży.

    2.Przedłużenie umowy do dnia porodu jest możliwe wtedy, kiedy z dniem zakończenia aktualnej umowy masz skończony 12 tydzień ciąży.

    Izi lubi tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 26 maja 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nayax wrote:
    1. Jeżeli okaże się, że w dniu złożenia wypowiedzenia byłaś już w ciazy a o tym nie wiedziałaś, to na wniosek można anulować wypowiedzenie. Wtedy dalej obowiązuje Cie umowa, która miałaś przed złożeniem wypowiedzenia. Jeśli zmienisz pracę i zaczniesz nowa- nie masz obowiązku informować nowego pracodawcy o ciąży. Jeżeli poinformujesz to pracodawcą zobowiązany jesteś zmienić warunki pracy na takie, które możesz mieć bedac w ciazy. Tylko pracodawcy są różni- jak się dowie, że jesteś w ciąży na rozmowie kwalifikacyjnej to może Cie nie zatrudnić. Jeśli później to moze nie przedłużyć umowy, jeśli ta wygasa przed 12 tygodniem ciąży.

    2.Przedłużenie umowy do dnia porodu jest możliwe wtedy, kiedy z dniem zakończenia aktualnej umowy masz skończony 12 tydzień ciąży.


    Dzięki. A pracodawca ma obowiązek przyjąć ten wniosek o anulowaniu wypowiedzenia niezależnie w jakim będę tygodniu? Właśnie rozważam sytuację gdzie mam już wypowiedzenie złożone w obecnej, i mam iść do nowej pracy na okres próbny.. Na dobrą sprawę jeżeli dobrze myślę to wystarczy wtedy, że w nowej pracy przetrzymam te 12 tygodni i jestem "bezpieczna". Nie chciałabym iść do nowej pracy i od razu iść na zwolnienie ani nic ale po prostu rozważam każdą sytuację przed podjęciem decyzji o zmianie pracy.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o anulowanie to prawdopodobnie będzie potrzebne zaswiadczenie o wieku ciąży od lekarza. Jeśli się okaże, że jak składałaś wypowiedzenie to nie wiedziałaś, że jesteś w ciąży-na wniosek jest ono anulowane. Jeśli zaczniesz nową pracę i zajdziesz w ciążę, to najlepiej przetrzymać do 12tc o ile będziesz się dobrze czuła 😊 chyba, że dostaniesz od razu umowę na dłuższy okres. Bo jeśli Ci dadzą np. Na 6 miesięcy a od razu zajdziesz w ciążę, to nie musisz czekać do 12tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 13:01

    Izi lubi tę wiadomość

  • Martimeff Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 maja 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio dużo się mówi o tym, że nie jesteśmy świadome swoich praw... warto wiedzieć co i jak. Teraz na LinkedIn i Instagramie znaleźć można wiele profili i osób które edukują w tych kwestiach ;)

  • Kasienka22 Autorytet
    Postów: 394 300

    Wysłany: 28 maja 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nowa umowa będzie na okres próbny na miesiąc - to mimo ciąży, nie zostanie przedłużona do dnia porodu. Jeśli na ponad miesiąc to tylko jeżeli przekroczysz 12tc w chwili wygaśnięcia umowy.


    🙋🏽‍♀️ 25l.
    🙋🏽 27l.
    + 🐈🐈‍⬛

    f2w3ikgn2nxq0ylr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ