X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron na początku ciazy. Porada 🙏🙏
Odpowiedz

Progesteron na początku ciazy. Porada 🙏🙏

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paula99 Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 21 lutego 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Okres spoznia mi się 3 dni. Wczoraj wykonałam test ciążowy- pozytywny. Dzisiaj zrobiłam bete i wyszła 422mlu/ml
    Za to progesteron wyszedl 16.70ng
    Czy taki progesteron nie jest za niski?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2023, 18:25

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3440 6981

    Wysłany: 21 lutego 2023, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest za niski, jest w normie. Jeśli nie towarzyszą ci plamienia czy bóle brzucha to nie ma powodu do zmartwień 😊

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Paula99 Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 21 lutego 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Nie jest za niski, jest w normie. Jeśli nie towarzyszą ci plamienia czy bóle brzucha to nie ma powodu do zmartwień 😊

    Właśnie bardzo boli mnie brzuch. Rozmawiałam z lekarzem rano, wtedy jeszcze nie miałam wyników i mowil ze to normalne, ponieważ macica się rozkurcza

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3440 6981

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula99 wrote:
    Właśnie bardzo boli mnie brzuch. Rozmawiałam z lekarzem rano, wtedy jeszcze nie miałam wyników i mowil ze to normalne, ponieważ macica się rozkurcza

    No generalnie tak, trwa jeszcze proces zagnieżdżania się zarodka więc można odczuwać bóle podobne do miesiączkowych - każda z nas trochę inaczej to odczuwa. Lekarz może chcieć wdrożyć jakieś wsparcie w postaci progesteronu naturalnego albo syntetycznego, choć niekoniecznie. Nie ma się co martwić na zapas na tym etapie, sam wynik proga jest ok. Najlepiej poczekać spokojnie do wizyty, a jeśli bóle by się jakoś mocno nasilały to wtedy warto skonsultować się nieco wcześniej 🍀

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Paula99 Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    No generalnie tak, trwa jeszcze proces zagnieżdżania się zarodka więc można odczuwać bóle podobne do miesiączkowych - każda z nas trochę inaczej to odczuwa. Lekarz może chcieć wdrożyć jakieś wsparcie w postaci progesteronu naturalnego albo syntetycznego, choć niekoniecznie. Nie ma się co martwić na zapas na tym etapie, sam wynik proga jest ok. Najlepiej poczekać spokojnie do wizyty, a jeśli bóle by się jakoś mocno nasilały to wtedy warto skonsultować się nieco wcześniej 🍀

    Dziękuję. Trochę mnie pocieszyłaś 😊
    Myślisz żeby jeszcze powtórzyć bete czy wzrasta?
    Czy się już nie denerwować?

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3440 6981

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula99 wrote:
    Dziękuję. Trochę mnie pocieszyłaś 😊
    Myślisz żeby jeszcze powtórzyć bete czy wzrasta?
    Czy się już nie denerwować?

    To zależy czy uważasz, że prawidłowy przyrost cię uspokoi, czy oczekiwanie na wynik dodatkowo zestresuje. Ja w ciąży miałam taką zasadę że badałam raz przyrost po 48 godzinach i wrzucałam w kalkulator przyrostów beta hcg żeby się uspokoić że prawidłowo wzrasta. Potem już nie badałam żeby się dodatkowo nie nakręcać ;)

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Paula99 Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    To zależy czy uważasz, że prawidłowy przyrost cię uspokoi, czy oczekiwanie na wynik dodatkowo zestresuje. Ja w ciąży miałam taką zasadę że badałam raz przyrost po 48 godzinach i wrzucałam w kalkulator przyrostów beta hcg żeby się uspokoić że prawidłowo wzrasta. Potem już nie badałam żeby się dodatkowo nie nakręcać ;)
    Lekarz stwierdził żeby wcale nie robić bo wie że przez to się tylko denerwujemy. Ja też może zrobię przyrost po 48 godz i pizniej nie będę robić

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ