X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pytanie o leki...
Odpowiedz

Pytanie o leki...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, z góry przepraszam jeśli w nieodpowiedniej zakładce piszę ten post ale w sumie to nie wiem gdzie go umieścić.
    Pytanie mam o leki a głównie o tabletki Fluctonazole i globulki Pimafucin. Mam infekcję pochwy i zostały mi one zapisane. Jestem 4 dni po owulacji i staramy się z mężem o dziecko. Czy te leki są bezpieczne? Czy na tym etapie gdy je biorę a przypuszczając, że mogę w tym cyklu być już w ciąży to nic się nie stanie? Mam pewne obawy i trochę się boję. Lekarz u którego byłam powiedział "pewności co do tego nigdy nie ma".
    Czy któraś z Was brała te leki i okazało się, że są w ciąży?
    Z tego co czytałam na innych forach to lekarze nie przepisują je kobietom w ciąży.
    Ehh.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to pimafucin działa miejscowo i nie przenika do krwi. Nawet pisze to na ulotce więc nie powinien zaszkodzić, ale to jest moje zdanie.
    Po za tym nawet jeżeli zajdziesz w ciążę to do momentu zagnieżdzenie sie dziecka nie pobiera on od matki nic więc tym samym też nie powinno mu zaszkodzić.
    Fluconazol nie brałabym podejrzewając że jestem w ciąży a jeżeli musisz to odpuściłabym ten cykl bo ani ten lek ani infekcja nie są dobre dla dziecka więc lepiej poczekać, ale oczywiście to Wasza decyzja.
    Mnie jak lekarz zlecił leki które mogłyby zaszkodzić dziecku to powiedział żeby ten cykl odpuścić ze względu na dobro dziecka bo jak powiedział nie ma pewności czy nie zaszkodzi i mowił że zaleca ten cykl się nie starać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2016, 16:48

    Juliette25 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź,
    mnie infekcja dopadła tuż po owulacji więc nie miałam na to wpływu, staraliśmy się. Powiedziałam o tym lekarzowi ale olał sprawę.
    Na ulotce napisane jest, że na grzybicę pochwy stosuje się 1 dawkę 150 mg fluconazolu i po 2-3 dniach powinny objawy ustać. Mi zlecił 3 x 150 mg co moim zdaniem jest niepoważne bo stosuje się taka dawkę w momencie gdy choroba nawraca i ma miejsce 4 razy w roku - wtedy podaje się aby silnie zadziałał.
    Zdałam się na własną intuicję bo nie wiem czy w ciązy jestem i połknęłam tylko jedną dawkę. Przyjmuję też globulki Pimafucin.
    Boję się po prostu, że mogę zaszkodzić i tyle. Dopiero za około 4-5 dni wykonam test.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ