Forum Starając się - ogólne Pytanie o leki...
Odpowiedz

Pytanie o leki...

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie dziewczyny, z góry przepraszam jeśli w nieodpowiedniej zakładce piszę ten post ale w sumie to nie wiem gdzie go umieścić.
  Pytanie mam o leki a głównie o tabletki Fluctonazole i globulki Pimafucin. Mam infekcję pochwy i zostały mi one zapisane. Jestem 4 dni po owulacji i staramy się z mężem o dziecko. Czy te leki są bezpieczne? Czy na tym etapie gdy je biorę a przypuszczając, że mogę w tym cyklu być już w ciąży to nic się nie stanie? Mam pewne obawy i trochę się boję. Lekarz u którego byłam powiedział "pewności co do tego nigdy nie ma".
  Czy któraś z Was brała te leki i okazało się, że są w ciąży?
  Z tego co czytałam na innych forach to lekarze nie przepisują je kobietom w ciąży.
  Ehh.

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 4 sierpnia 2016, 16:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Z tego co wiem to pimafucin działa miejscowo i nie przenika do krwi. Nawet pisze to na ulotce więc nie powinien zaszkodzić, ale to jest moje zdanie.
  Po za tym nawet jeżeli zajdziesz w ciążę to do momentu zagnieżdzenie sie dziecka nie pobiera on od matki nic więc tym samym też nie powinno mu zaszkodzić.
  Fluconazol nie brałabym podejrzewając że jestem w ciąży a jeżeli musisz to odpuściłabym ten cykl bo ani ten lek ani infekcja nie są dobre dla dziecka więc lepiej poczekać, ale oczywiście to Wasza decyzja.
  Mnie jak lekarz zlecił leki które mogłyby zaszkodzić dziecku to powiedział żeby ten cykl odpuścić ze względu na dobro dziecka bo jak powiedział nie ma pewności czy nie zaszkodzi i mowił że zaleca ten cykl się nie starać.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2016, 16:48

  Juliette25 lubi tę wiadomość

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 5 sierpnia 2016, 20:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję za odpowiedź,
  mnie infekcja dopadła tuż po owulacji więc nie miałam na to wpływu, staraliśmy się. Powiedziałam o tym lekarzowi ale olał sprawę.
  Na ulotce napisane jest, że na grzybicę pochwy stosuje się 1 dawkę 150 mg fluconazolu i po 2-3 dniach powinny objawy ustać. Mi zlecił 3 x 150 mg co moim zdaniem jest niepoważne bo stosuje się taka dawkę w momencie gdy choroba nawraca i ma miejsce 4 razy w roku - wtedy podaje się aby silnie zadziałał.
  Zdałam się na własną intuicję bo nie wiem czy w ciązy jestem i połknęłam tylko jedną dawkę. Przyjmuję też globulki Pimafucin.
  Boję się po prostu, że mogę zaszkodzić i tyle. Dopiero za około 4-5 dni wykonam test.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ