X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.
Odpowiedz

Rodzinka.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 15 listopada 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Zastanawiam się jakie są wasze relacje z rodziną i z otoczeniem? Czy się kryjecie, czy jest raczej na odwrót? Czy macie wsparcie, czy częściej słyszycie "dobre rady"?

    U mnie nikt oprócz mojej przyjaciółki nie wie o naszych staraniach i problemach z tym związanych, a jesteśmy juz w wieku mocno 'właściwym' Być może rodzice się domyślają, ale nigdy nie padło nic wprost ;)

    Ja "bronię się" przed moimi rodzicami tym, żę kiepska byłaby ze mnie matka i się nie nadaję ;) A przy okazji mam problemy hormonalne, które najpierw muszę i tak ogarnąć - ale raczej się to nie uda. Także temat raczej nie istnieje ;)

    Teściowie są bardziej ciekawscy.
    Zwłaszcza teściowa, która uważa mnie za karierowiczkę, no cóż ;)
    Od czasu do czasu raczę ją moimi opowieściami o PCOS, tarczycy, stresie i nieskończonych projektach itp, żeby nie nastawiła się na szybkie zmiany..
    Po tych latach trudnych starań, jest we mnie spora doza złośliwości.


    No więc, jak to jest u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2017, 17:01

  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 15 listopada 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikt nie wie. Na początku myślałam
    , że rach ciach szybko pójdzie to się pochwalę a teraz chyba nie znioslabym tych pytań czy już, czy się udało. Wolę dusić w sobie

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nikt nie wie...kiedys tesciowej wypalilam ze ja juz nie moge miec dzieci i koniec tematu...a moja matka jak kiedys cos wspomnialam "po Ci dzieci..."
    Nawet gdybym sie pozalila to moba rodzinka jest taka, ze by zrobili z tego radosną wiadomość..a rodzinka męża ma wywalone...także zero wsparcia w tym temacie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wiedzą wybrane osoby z rodziny, mama wie wszystko, tata coś tam baaaaardzo ogólnie, ze strony męża dwie osoby wiedzą troszkę, jedna osoba baaardzo ogólnie, a teściowa to tylko tyle, że się staramy, ale efektów brak :)
    Znajomi wiedzą sporo, nie kryję tego, koleżanki wspierają.

  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 20 listopada 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już mówie wprost ze się lecze tesciowa chyba bardziej by chciała niż ja...mamie podejrzewam że obojętnie znajomi wies wiedza mam na to wykulane tak powiem co sobie mysla tylko jest nieraz zdziwienie jak mowie ze mam problem z zajciem od razu jest pytanie jak to przecież masz już jedno

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 20 listopada 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moi rodzice i teściowie nie maja pojęcia, że staramy sie o kolejnego maluszka. Jak byłam w trzeciej ciąży, to zareagowali jakbyśmy oszaleli, bo "nie za szybko". W ogóle jak komuś wspomne, że chcemy jeszcze jedno dziecko, to każdy patrzy na nas ze zdziwieniem i najczęściej ludzie pytaja, czy żaruje, albo po co nam jeszcze jedno dziecko, albo czy jeszcze nie mam dośc. W ogóle troje dzieci, to już szaleństwo, a czwórka to czysta patologia i nieznajomość antykoncepcji. I naprawdę niewielka ilość osób rozumie, ze są tacy szajbnięci ludzie, którzy chca mieć sporą gromadkę. Główny argument - kasa :) Bo skąd weźmiecie kasę jak cała czwórka na studia pójdzie, bo jedno - dwoje to więcej pieniędzy na nich, lepiej mozna w nich zainwestować itd itp

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 21 listopada 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że ja nie mam takiego "problemu" jak Ty Niecierpliwa ;)
    U mnie rodzina dopomina się o pierwsze, teściowa ciągle truje, że na karierę jeszcze przyjdzie czas :P

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ