X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne skąpe miesiączki!
Odpowiedz

skąpe miesiączki!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 9 września 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem gdzie to wpisać więc tutaj o tym napiszę.

    Od jakichś dwóch cykli mam skąpe miesiączki. Trochę mnie to zaniepokoiło, bo kiedyś mój okres był bardzo obfity. Teraz jest tak, że okres mam 2 dni (lekkie krwawienie) a potem dwa dni plamienia. C
    Stwierdziłam, że coś jest nie tak. Byłam dziś u ginekologa i skierowała mnie do endokrynologa, ale to będzie za miesiąc pewnie? pewnie każe zrobić jakieś badania?

    jakie badania powinnam sobie zrobić być może jeszcze przed tą wizytą mi się uda to zrobić?

    Jeżeli macie jakieś doświadczenia w temacie to pomóżcie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiszę się do tematu bo mam taką samą sytuację. Podobnie jak u Ciebie do tej pory miałam trwającą kilka dni @. Od dwóch cykli trwa 2 dni i poprzedzona jest plamieniami i tak się kończy. Po pierwszej takiej sytuacji powiedziałam o tym lekarzowi bo akurat miałam wizytę, ale nie powiedział mi nic na ten temat. Stwierdził, że to przez stres. W ogóle się tym nie przejął. W tym cyklu mam tak samo. Sama z siebie robiłam TSH i progresteron.

    Paragonik_93 lubi tę wiadomość

  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 9 września 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zróbcie testosteron, estradiol, witaminę D, DHEA-S, żelazo i cukier. I prolaktynę. Dopiero z takiego zestawu wyjdzie czy coś jest nie tak. No i TSH, FT-3, FT-4, i ANty-CPO. Ale to już raczej lekarz zleca. No i morfologia - podstawą jest.

    Paragonik_93 lubi tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 9 września 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin powiedział, że to niczemu nie szkodzi, ze lepiej skąpie niz bardzo obfite. Mi sie skróciła @ jakis czas po braniu duphastonu od 5dc bo miałam 7/8dni @ i dość obfitą. Teraz jestem zadowolona i nie mecze sie tak bardzo jak kiedys

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 14:49

  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 9 września 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje, że i u mnie badania będą ok, ale trzeba dla pewności zrobić. Mam po prostu porównanie jak było wcześniej i takich słabych miesiączek to ja nie miałam nigdy!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skape miesiaczki moga swiadczyc o cienkim endometrium. Skoro jest cienkie nie ma sie co zluszczac wiec i okres skapy.

    Z kolei obfite miesisczki np ze skrzepami swiadcza o grubym endometrium. Trzeba wtedy uwazac na jego przerost, u mnie sie skonczylo wylyzeczkowaniem macicy niestety jak krwawilam ciurkiem trzy tygodnie ze skrzepami wielkosci reki.

    samira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie endometrium jest w porządku. Miałam badanie w okolicach owulacji i jego grubość była w normie. Dzięki za podpowiedzi.

  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 10 września 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam nigdy badania endometrium! więc nie wiem! Miałam łyżeczkowanie w lutym, ale lekarka mówi, że już powinno się wszystko unormować i nie ma na te skąpe miesiączki teraz to wpływu, że miałam łyżeczkowanie.

    Miałam też leczenie grzybicy w lipcu i sierpniu. Więc pomyślałam, że to może od leków - ale ginka twierdzi, że nie od leków! Kazała iść do endokrynologa.

    Tylko z tymi lekarzami to jest tak, że każdy mówi co chce. Na razie chodzę do tej lekarki, bo ona jedyna mi zrobiła wymaz i ogólnie jest zainteresowana pacjentem. Z tym, ze pacjentek ma dużo i mało czasu. Lekarka jest w przychodni na nfz! Dwóch lekarzy u których byłam po łyżeczkowaniu prywatnie na wizycie kontrolnej nie chciało nawet zrobić wymazu, bo jedno poronienie to nie jest tragedia! A dodam, że nigdy nie miałam robionego wymazu.

    Ogólnie mam złe zdanie o lekarzach ginekologach! A najlepsza jest reklama preparatu w TV na infekcje intymne! Trzy kroki i wylecz się sama! Cudownie gdyby tak było ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paragonik, znam to z autopsji. W moim mieście też nie ma dobrych lekarzy. Jeśli to samo powtórzy się w tym cyklu to pewnie będę szukać lekarza w innym mieście.

    Ja łyzeczkowanie miałam w grudniu też po poronieniu. Ale pierwsze miesiące wprost mnie zalewało. Miałam podejrzenie przerostu endometrium, ale się ustabilizowało. Tylko chyba za bardzo a może już taka uroda.

    Paragonik_93 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ