X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania a astma i leki na nią
Odpowiedz

Starania a astma i leki na nią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1502 1855

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy leki na astmę mogą niekorzystnie wpływać na zajście w ciążę?
    A jeśli tak to jakie?
    Czy ktoś może konsultował to z lekarzem pulmonologiem lub ginekologiem?
    Może dobrze byłoby profilaktycznie leki odstawić?
    Czy sama astma może mieć jakikolwiek wpływ?

    Sama mam wiele pytań i wątpliwości na ten temat, a do tej pory zawsze mi to umykało u lekarzy. W tej chwili nie mam możliwości skonsultowania tej kwestii z lekarzem i jestem ciekawa Waszych doświadczeń. Może ktoś coś na ten temat podpowie?

    PS A wszystko przez to, że ostatnio poczytałam dokładnie ulotkę Hitaxy i znalazłam tam coś, co mnie zaniepokoiło. A mianowicie: "Poinformuj lekarza jeśli: [...] Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Hitaxa w ciąży lub w okresie karmienia piersią."

    Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 15:17

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie dlatego, że nikt nie badał na ciężarnych wpływu tego leku. Na wielu lekach i suplementach jest tak napisane.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin zabronił mi brania na początku ciąży, kazał odstawić po teście, jak minęły pierwsze tygodnie już nie wtrącał się, natomiast twierdził, że jeśli nie ma bardzo dużych duszności to lepiej nie brać.

    Także chyba co do starań to nie ma przeciwskazań.

    Poza tym tylko niektóre leki na astmę nadają się do brania w ciaży, na pewno nie wszystkie. Niektórych nie można brać gdyż w testach na zwierzętach powodowały wady u zarodków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 15:31

  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1502 1855

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose pewnie tak, ale zależy mi na opiniach osób, które mają jakoś te informacje potwierdzone. Np. leczą się, ale konsultowały to z lekarzem albo udało im się zajść i wtedy: czy leki wcześniej odstawiły, czy brały podczas starań i odstawiły dopiero w ciąży, czy może nawet w ciąży brały?

    Demi bardzo dziękuję za odpowiedź! Dokładnie o to mi chodziło :) A zdradzisz jakie leki brałaś i musiałaś odstawić?

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfelinka wrote:
    Lilirose pewnie tak, ale zależy mi na opiniach osób, które mają jakoś te informacje potwierdzone. Np. leczą się, ale konsultowały to z lekarzem albo udało im się zajść i wtedy: czy leki wcześniej odstawiły, czy brały podczas starań i odstawiły dopiero w ciąży, czy może nawet w ciąży brały?

    Demi bardzo dziękuję za odpowiedź! Dokładnie o to mi chodziło :) A zdradzisz jakie leki brałaś i musiałaś odstawić?


    Dokładnie nie pamiętam, ale brałam alvesco chyba ( trochę zmieniałam w czasie inhalatory) i musiałam go odstawić, ventolin pozwolili brać w razie konieczności, ale dopiero po tych pierwszych tygodniach. Zamiast alvesco przepisali mi budiair.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2016, 18:19

  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam budezonid i ventolin. W I trymestrze lekarz marudził nawet na ventolin doraznie, ale mialam dusznosci i nie bylo wyjscia. Moja corka urodzila sie zdrowa, ale z waga 2500 g. Gdzies czytalam, ze to moze byc wplyw lekow na astme.

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfelinko, według Wikipedii desloratadyna, która jest substancją czynną Hitaxy, ma kategorię B :-)

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klasyfikacja_FDA_leków_stosowanych_w_ciąży

    Korzystając z okazji, pozdrawiam Cię, jeśli mnie pamiętasz z Fasoleczek miłych :-) (jeśli nie, to też pozdrawiam ;-) )

  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1502 1855

    Wysłany: 1 września 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demi dziękuję! Alvesco i ventolin też mi są dobrze znane ;) Teraz już przynajmniej mniej więcej wiem, co i jak! Będę musiała przedyskutować to jeszcze z lekarzem, ale w trakcie starań mogę wyluzować, uff :)

    Lola również bardzo dziękuję za odpowiedź :) Zdrówka dla córeczki!

    Dagn jasne, że pamiętam i również pozdrawiam :) Jak już przestałam pisać, to ciężko było mi wrócić i teraz udzielam się trochę na innym wątku, ale czasami do Was zaglądam, żeby zobaczyć, co słychać ;) A Tobie z całego serducha gratuluję!
    Dziękuję też za rozwianie wątpliwości odnośnie Hitaxy i pomocną stronę! Mam nadzieję, że kiedyś mi się przyda ;)

    Dagn_ lubi tę wiadomość

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ