X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania a COVID
Odpowiedz

Starania a COVID

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia2115 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakładam nowy, dość aktualny temat-COVID. Wpływ Covida na cykl menstruacyjny.
    Czytałam, że to się zdarza, że okresu można nie mieć, może być bardziej bolesny, obfity lub bardziej skąpy niż zwykle. Czy któraś z was miała taką sytuację?
    U mnie wygląda to tak, że w tym cyklu przeszłam covid, powinnam dostać miesiączkę wczoraj, nie ma, test ciążowy negatywny, a bóle menstruacyjne już 4 dzień (nigdy nie bolinie przed okresem) i zastanawiam się czy to może być jakiś skutek przebytej choroby.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszłam covid w poprzednim cyklu, nic mi nie zmieniło. Nic się nie poprzestawiało, wszystko tak jak było. Także na mnie raczej to wpływu nie miało. Ale jak wiadomo, każdy organizm jest inny. :)

    Kasia2115 lubi tę wiadomość

  • Kasia2115 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, ciężko stwierdzić co się dzieje, ale chyba każda choroba może mieć wpływ na cykl. Poczekam jeszcze ze dwa dni i jak się nie pojawi to zrobię badanie krwi, żeby napewno wykluczyć ciążę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeszłam też covida ale u mnie to zachorowałam na niego na początku cyklu więc na przyszłą miesiączkę na pewnie wpływu nie będzie mialo

    Kasia2115 lubi tę wiadomość

  • Cuda Na Kiju Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zachorowałam na samym początku cyklu, u mnie napewno jest wpływ, bo dzisiaj mija 50dc a u mnie cieszą... od 3 dni biorę luteinę na wywołanie 🐒 wcześniej aż takiego opóźnienia nie miałam 😞

  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja przeszłam Covid w listopadzie (pod koniec) grudniowy cykl był „normalny” ale od stycznia dostałam plamien przed okresem.. i lekkie zmiany hormonalne. Moja ginekolog kazała mi poczekać do 3-4 msc żeby sprawdzić czy samo się unormuje. W zeszłym miesiącu plamienia przed okresem zmniejszymy się do 2 dni i były bardziej skąpe. Czekam na ten okres.

    Moja szwagierka tez przeszła covid w listopadzie. Od tego czasu ma rozregulowany cykl, obfite plamienia oraz dużo silniejsze bóle :(

    Znalazłam na zagranicznych stronach internetowych opisy podobnych przypadków wiec niestety to 💩👑 ma jakie wpływ - wiadomo nie u wszystkich .

  • Kasia2115 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cuda Na Kiju wrote:
    Ja zachorowałam na samym początku cyklu, u mnie napewno jest wpływ, bo dzisiaj mija 50dc a u mnie cieszą... od 3 dni biorę luteinę na wywołanie 🐒 wcześniej aż takiego opóźnienia nie miałam 😞

    A czy w okolicach spodziewanej miesiączki miałaś bóle menstruacyjne, czy totalnie nic?

  • Liseuek Przyjaciółka
    Postów: 94 75

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😊 przeszłam covid pod koniec grudnia, zachorowałam przed owulacja, ale mimo wszystko ona była tylko się spóźniła około tydzień czasu 😊 następny cykl miałam normalny, z tym że zaszłam w ciążę, niestety biochemiczną. Może właśnie to wina covida, że było jakieś gorszej jakości jajeczko, ale kto wie. To chyba bardzo indywidualna kwestia, też zależy jak ciężko się tego dziada przechodzi, u mnie nie było najgorzej 😊

    Kasia2115 lubi tę wiadomość

    👩🏻31 lat
    Hashimoto,PCOS
    🧒🏼33 lata
    morfologia 6%, hormony w normie

    Luty 2021 cb 💔

    15.07.2021 cień na teście ⏸️
    2.08.2021 pierwsze USG - mamy zarodek 3mm i serduszko 💕
    20.09.2021 - 7cm małego chłopczyka 💙
    04.04.2022 - Powitaliśmy na świecie nasz największy Cud 🤱

    relgh371tpxiltdo.png
  • Cuda Na Kiju Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2115]A czy w okolicach spodziewanej miesiączki miałaś bóle menstruacyjne, czy totalnie nic?

    Ja covid przechodziłam od 1 marca, wiec dosyć nowa sprawa, dlatego tak długo teraz czekam na miesiączkę, bo jeszcze jej nie miałam od wyzdrowienia. Wcześniej nigdy nie miałam boli menstruacyjnych, ale teraz jestem tego bardzo ciekawa czy i w tej kwestii coś się zmieni.

  • Kasia2115 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, ale zajęłam się porządkowaniem organizmu. Każdy z cyklu po covidzie był coraz dluższy i dłuższy (z 25dni, 30, 35) i przed okresem nie czułam nic, jakby miał się nie pojawić. Dodatkowo zawsze czułam kiedy mam owulację, a wtedy nic. W tym miesiącu czułam owulację, więc liczę że wszystko wróci do normy. Muszę jeszcze zbadać hormony po okresie i zobaczymy.

  • Ewelka95 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam od wielu znajomych jak covid zostawił po sobie spustoszenie... problemy z hormonami, gorszy wzrok, plus dolegliwości oddechowe. Mnie na szczęście nie złapało, nie wiem jak to możliwe bo miałam kontakt z kilkoma osobami chorymi.

    Dziewczyny a co lekarze na to? Na te skutki po? Organizm wróci do normy?

  • Kasia2115 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kazał zrobić badania i będziemy to regulować, ale mówił, że niektórym kobietom samo się reguluje po kilku miesiącach.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ