X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TERMIN HISTEROSKOPII OPERACYJNEJ
Odpowiedz

TERMIN HISTEROSKOPII OPERACYJNEJ

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AC Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 marca 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Mam umówiony zabieg histeroskopii operacyjnej prywatnie- usunięcie kilku polipów. Lekarz ustalił mi termin na 24 dzień cyklu. Zadzwoniłam zdziwiona, że przecież wszędzie piszą o pierwszej fazie cyklu do tego zabiegu, ale odpowiedział, że jest wszystko w porządku i tak się też robi.
    Czy któraś z Was miała wykonywany zabieg w drugiej połowie cyklu?
    Czy są jakieś przeciwskazania do takiego terminu?

  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 25 marca 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabieg wykonuje się w pierwszej fazie cyklu, tak do 12 dnia. W drugiej fazie cyklu po pierwsze jest grubsze endometrium, po drugie możesz być w ciąży i jeszcze o tym nie wiedzieć. Ja bym się upierała na pierwszą fazę cyklu, a jak nie to próbowała gdzieś indziej się umówić.
    A w ogóle nie chcesz zrobić na NFZ w szpitalu? Sporo pieniędzy zostanie Ci w kieszeni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2022, 16:33

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Pfry Autorytet
    Postów: 807 1632

    Wysłany: 25 marca 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jest się na np. na tabletkach antykoncepcyjnych to nie ma znaczenia, w której fazie cyklu się jest. Ja przed zabiegiem dostałam właśnie antykoncepcję aby nie przejmować się dniem cyklu przy wyznaczaniu zabiegu.

    👩 32 | 🧑 33 - starania od 11.2020
    ______________________________
    09.2019 - polip w jamie macicy
    21.09.2021 - histeroskopia ✂️ polipa
    Od 10.2021 - starania bez polipa
    31.07.2022 - ⏸️😳 - 19.08.2022 - ❤
    11.09.2022 - brak akcji 💔 poronienie samoistne 9t+4d
    ______________________________
    Powrót do starań od 12.2022
    02.03.2023 HyCoSy ✅
    14.08.2023 histeroskopia z biopsją endometrium ❌ przewlekły stan zapalny endometrium
    27.12.2023 - kontrolna biopsja ✅
    03.01.2024 HOMA ✅ BMI zawsze w normie(ok. 22), cytologia ✅ profil cytokin lekko rozjechany, KIR Bx, allo-MLR 33,1% - do starań od kwietnia dodany Accofil
    16.02.2024 - AMH 1,28, Endometrioza II STOPIEŃ i adenomioza 😵‍💫

    Mąż: seminogram ✅ fragmentacja ✅ HBA ✅

    Plany:
    04.2024 - Clostilbegyt -> inseminacja odwołana, zbyt mocna odpowiedź jajników (8dc: 6 pęcherzyków JL, 7 pęcherzyków JP)
    Kolejne cykle: plan na Accofil
    Lecę na oparach... 🫠
  • April Nowa
    Postów: 5 12

    Wysłany: 25 marca 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 4 razy wykonywaną histeroskopię zabiegową zawsze do 13dc. Polecam szpital Angelius Provita. Mają świetną opiekę i podpisany kontrakt z NFZ. Jak nie ma powikłań to trwa to jeden dzień i wychodzi się w dniu zabiegu wieczorem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ