X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH pomocy
Odpowiedz

TSH pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina701 Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku miesięcy z narzeczonym staramy się o dzidziusia lecz bezskutecznie. Dzisiaj byłam na badaniach krwi i moczu. Wszystko w porządku wszystko w normach ,w następnym tygodniu dopiero mam wizytę u ginekologa. Najbardziej mnie martwi wynik TSH, który wyszedł mi 3,9 mIU/l niby mieści się on w normach, ale czy jest dobry dla kobiety starającej się o dziecko?

  • Angi90 Autorytet
    Postów: 2548 5336

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina701 wrote:
    Od kilku miesięcy z narzeczonym staramy się o dzidziusia lecz bezskutecznie. Dzisiaj byłam na badaniach krwi i moczu. Wszystko w porządku wszystko w normach ,w następnym tygodniu dopiero mam wizytę u ginekologa. Najbardziej mnie martwi wynik TSH, który wyszedł mi 3,9 mIU/l niby mieści się on w normach, ale czy jest dobry dla kobiety starającej się o dziecko?
    Cześć. Nie, wynik jest zbyt wysoki. Dla kobiet starających się o dziecko wynik TSH winien być nie więcej niż 2. Potrzebujesz wizyty, najlepiej u endokrynologa.

    👩🏼34 🧔🏻39 👧🏼9
    od 09/22 po 15 cs :
    09/23 Laparoskopia - całkowita niedrożność
    IVF '24🟢
    24/04 Klinika▶️ badania 💉
    03/06 Kwalifikacja⏳
    "Nowy początek to podróż, która wymaga planu."
  • Paulina701 Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiłam się ..czyli w tym może tkwić nasz proble
    :( A jak wyglada takie obniżanie poziomu TSH? Dieta czy może leki?

  • Nataliii Autorytet
    Postów: 941 1573

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina701 wrote:
    Zmartwiłam się ..czyli w tym może tkwić nasz proble
    :( A jak wyglada takie obniżanie poziomu TSH? Dieta czy może leki?
    Hej warto się udać do endokrynologa :) Masz jakieś objawy niedoczynności tarczycy? Częste zmęczenie, uczucie zimna? Może ktoś w bilskiej rodzinie choruje na np. Hashimoto? Samo TSH potrafi skakać wiec jednorazowy wynik bez reszty badaniań moze jeszcze o niczym nie świadczyć. Warto zrobić od razu pełen pakiet tarczycowy, czyli tsh, ft3 i ft4 oraz przeciwciała anty tpo i anty tg jeśli nigdy nie robiłaś. Dodatkowo na wizycie endokrynolog prawdopodobnie wykona usg tarczycy i pokieruje co dalej. Jeśli jest to niedoczynność to dostaniesz syntetyczy hormon który się łyka codziennie z rana :) i leki dość szybko powinny zbić tsh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2023, 14:54

    Starania od 01.2022
    👩🏼 👱🏼‍♂️ 29l.
    04.2022 cp 💔
    09.2022 6t 💔
    01.2023 cb 💔

    27.07 nieśmiałe ⏸ 🥺🤞
    18.08 7mm człowieka z ❤️🥺
    05.09 2.65cm glutka ❤️
    30.09 7.19cm pięknego chłopca 💙
    27.11 410g bobasa 💙
    29.01 1518g misia 💙
    25.03 3400g maleństwa 💙
    06.04 witaj na świecie synku 😘❤️
  • Paulina701 Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dość często jestem zmęczona ,potrafię wrócić z pracy i usypia mi się przy stole. W rodzinie nikt nie choruje ,bynajmniej o niczym mi nie wiadomo :( FT3 wyszedł mi wynik 3,51 pg/mL a FT4 1,020 ng/dL a tych przeciwciał anty TPO nie robiłam .

  • Nataliii Autorytet
    Postów: 941 1573

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z usypianiem po pracy miałam podobnie 😁 i do głowy mi nie przyszło że to może być właśnie przez tarczycę. Ft3 i Ft4 najlepiej jak by były w górnych granicach normy. Możesz sprawdzic sobie na kalkulatorze np. https://hashimotoplan.com/kalkulator-optymalnego-poziomu-hormonow/
    Najlepiej poradzić się lekarza. Możliwe że ginekolog ci wypisze leki albo wyśle do endokrynologa. Głową do góry to nic starszengo :) Na pewno uregulowanie pracy tarczycy powinno pozytywnie wpłynąć na owulację i płodność, a czy stanowi wasz problem to niestety nigdy nie wiadomo. Trzymam kciuki 🤞

    Starania od 01.2022
    👩🏼 👱🏼‍♂️ 29l.
    04.2022 cp 💔
    09.2022 6t 💔
    01.2023 cb 💔

    27.07 nieśmiałe ⏸ 🥺🤞
    18.08 7mm człowieka z ❤️🥺
    05.09 2.65cm glutka ❤️
    30.09 7.19cm pięknego chłopca 💙
    27.11 410g bobasa 💙
    29.01 1518g misia 💙
    25.03 3400g maleństwa 💙
    06.04 witaj na świecie synku 😘❤️
  • Paulina701 Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ,trochę mi uspokoiłaś. W sumie dobrze ze to wyszło teraz. Mam nadzieje ze dostanę lekki i szybko mi spadnie do prawidłowego wyniku :)

    Nataliii lubi tę wiadomość

  • Konwalijka Koleżanka
    Postów: 44 2

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc. Wiem, że to nie miejsce na tego typu porady, ale nie mam jak dostać się teraz do lekarza (wiadomo, są święta). W tamtym tygodniu dowiedziałam się, ze jestem w ciąży. Jeszcze nie byłam u lekarza, bo chcę poczekać do momentu, w którym lekarz mógłby stwierdzić ciaze. Mam niedoczynnosc tarczycy, jestem na hormonie. Przypomniało mi się dziś, ze w ciąży należy zwiększyć dawkowanie, tylko ja nie wiem czy ja mam to zrobić, czy poczekać na wizytę, która będzie może za jakieś dwa tygodnie. Dawno nie oznaczałam poziomu TSH, ale robiłam badania w tamtym tygodniu, jednak nadal czekam na wynik. Teraz moje pytanie, czy należy już teraz zwiększyć te dawkowanie we własnym zakresie czy poczekać do wizyty? Czy bezpieczne jest utrzymywanie dawki hormonu sprzed ciąży?
    Pozdrawiam i Wesołych 🐣

  • Clausix Autorytet
    Postów: 5263 3167

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalijka wrote:
    Hej dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc. Wiem, że to nie miejsce na tego typu porady, ale nie mam jak dostać się teraz do lekarza (wiadomo, są święta). W tamtym tygodniu dowiedziałam się, ze jestem w ciąży. Jeszcze nie byłam u lekarza, bo chcę poczekać do momentu, w którym lekarz mógłby stwierdzić ciaze. Mam niedoczynnosc tarczycy, jestem na hormonie. Przypomniało mi się dziś, ze w ciąży należy zwiększyć dawkowanie, tylko ja nie wiem czy ja mam to zrobić, czy poczekać na wizytę, która będzie może za jakieś dwa tygodnie. Dawno nie oznaczałam poziomu TSH, ale robiłam badania w tamtym tygodniu, jednak nadal czekam na wynik. Teraz moje pytanie, czy należy już teraz zwiększyć te dawkowanie we własnym zakresie czy poczekać do wizyty? Czy bezpieczne jest utrzymywanie dawki hormonu sprzed ciąży?
    Pozdrawiam i Wesołych 🐣

    Wszystko zależy od Twoich obecnych wyników. Mi np we wczesnej ciąży nie wzrosło TSH i utrzymywałam dawkę sprzed ciąży, tylko w porozumieniu z ginekologiem kontrolowałam częściej parametry tarczycy (TSH i FT4) ;)

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Daga1988 Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 16 maja 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu nowa ☺ Staramy się o dzidziusia od prawie 3 lat. Ostatnia nadzieja w Invitro - za 2 tygodnie mamy pierwszy transfer. Niestety po badaniach okazało się, że zdrowy jest tylko 1 zarodek z 3 które się wykształciły więc póki co mamy tylko 1 szansę na powodzenie 😔

    Od 3 lat leczę się na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Do tego ciągle podwyższona prolaktyna. Po ostatnich badaniach wyszło jeszcze, że mam początki pcos i polimorfizm 4g/5g w genie pai 1. Do tego bardzo słabe nasienie męża - niestety nie udało się znaleźć przyczyny.

    Moje aktualne wyniki:
    TSH 1,880 µIU/ml
    Ft 4 - 17,68 pmol/l
    Prolaktyna - 569 µIU/ml

    Standardowo biorę dawkę 0,75 euthyrox i 1/4 tabletki dostinex 1x w tygodniu. Wysłałam dzisiaj wyniki do lekarki - kazała tylko zwiększyć dawkę dostinex do 1/2 tabletki.

    Czy TSH nie powinno być niższe? Może zwiększyć dawkę euthyrox? Chce się jak najlepiej przygotować do transferu. Czy powinnam zwrócic uwagę na coś jeszcze?

    Będę wdzięczna za wszelkie rady 🙂

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ