X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Włókniaki w piersiach
Odpowiedz

Włókniaki w piersiach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, parę lat temu wykryto u mnie włókniaki w piersiach, na szczęście wszystko jest nie groźne ale trzeba kontrolować. Mówiłam o tym mojej gin-end. Ale nie zareagowała. A tak sobie myślę i czytam czy może to ma jakieś podłoże hormonalne i dlatego nie wychodzą nasze starania. Czy któraś z Was ma włókniaki w piersiach?

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam jako 16 latka, usunięto mi go chirurgicznie, bardzo szybko rósł

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyny powstawania gruczolakowłókniaków

    Nie do końca znane są przyczyny tych zmian. Jako najbardziej prawdopodobna podaje się zaburzenia hormonalne, jakie mają miejsce w organizmie kobiety w wieku rozrodczym. Gruczolakowłókniaki powstają pod wpływem dużej ilości estrogenów, w wyniku rozrostu tkanki łącznej włóknistej oraz, w mniejszym stopniu, nabłonka gruczołu mlekowego. Najczęściej ulegają regresji po menopauzie, choć mogą występować u kobiet stosujących hormonalną terapię zastępczą.

    Skutki nadmiaru estrogenów

    zaburzenia miesiączkowania
    zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów i zatorów
    nadmierny przerost błony śluzowej macicy
    obrzęki, nadmierny zastój wody i jonów Na+
    przyrost masy ciała
    powiększenie piersi
    zaburzenia funkcji wątroby, kamica dróg żółciowych, żółtaczka
    napady migreny
    nudności, wymioty, złe samopoczucie


    No dziewczyny z tego co znalazłam wynika że mogę mieć endometriozę... Ona jest przyczyną np" nadmierny przerost błony śluzowej macicy"

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    miałam jako 16 latka, usunięto mi go chirurgicznie, bardzo szybko rósł
    U mnie się zatrzymało, usunięcie jest możliwe jeśli bardzo mi przeszkadza, ale jakoś nie jest mi z tym źle, tylko teraz dostałam kolejnej schizy na ten temat... Czy to może jest przyczyna braku ciąży. Hormony szaleją? Robiłam badania ale tylko progesteron TSH toksoplazmozę. Wszytko w normie. Może podpowiecie jakie zrobić jeszcze badania i w którym dniu cyklu?

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, ja miałam usuwane włókniaki a obecnie zmagam się z torbielami. Mój onkolog stwierdził, że przyczyna ich powstawania jest niewyjaśniona. Sugerował, że to może przez zaburzenia hormonalne, jednak ta sugestia się nie potwierdziła, bo zostałam przebadana i wszystkie wyniki hormonów w normie. Nie mniej jednak możesz się zastanowić nad zbadaniem hormonów, szczególnie jeśli są jakieś problemy z zajściem w ciąże - jeśli się potwierdzi, że coś jest zaburzone to lepiej szybciej to naprawić. Mnie do badań położyli na endokrynologii na 4 dni w szpitalu i miałam cały pakiet: m. in. prolaktynę, progesteron, estradiol, SHBG , LH, TSH, FSH, FT3 FT4,testosteron, reszty dokładnie nie pamiętam. Te hormony bada się najlepiej w 2-5 dniu cykl natomiast progesteron - 7 dni po owulacji (20-22 dc.). Wszystkie najlepiej rano, na spokojnie (prolaktyna skacze od stresu). Prywatnie to może Cię sporo wynieść, chociaż z tego co się orientuję, to np. w Diagnostyce mają różne pakiety - wtedy wychodzi taniej. Życzę powodzenia i jakbyś miała jakieś pytania to chętnie odpowiem. Z tym, że teraz częściej jestem na bellybestfriend niż tu :)

  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ty robiłaś to NFZ czy prywatnie? I czy może w Warszawie? :D

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na NFZ w Kielcach :) ja z zadupia jestem ;)

  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podpowiedz mi jak to załatwione było? Czy szybko dostałaś się na te badania, u nas są duuuuże kolejki do samych endokrynologów :(

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, gdzie się leczysz, bo jeśli jesteś pod kontrola onkologa (jak ja) to możesz mu subtelnie zasugerować, żeby Ci dal skierowanie na badanie hormonów. Nawet ściemnij, że masz nieregularne okresy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z badaniami zwlekałam i szczerze mówiąc miałam iść prywatnie. Ale ponieważ były problemy z zajściem w ciązę to udaliśmy się z małżem do poradni leczenia niepłodności. Tam dostałam skierowanie na oddział. czekałam miesiąc bo trzeba się zgłosić w te wybrane dni. Gdybym bezpośrednio do endokrynologa poszła to pewnie tez by zeszło bo u nas tez straszne kolejki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2014, 13:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w poniedziałek idę do diagnostyki to mogę zapytać ile teraz u nich te pakiety kosztują, wydaje mi się że coś koło 100 zł.

  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się w Warszawie na Pl. Starynkiewicza w poradni leczenia niepłodności. Najbliższą wizytę mam 24 kwietnia i wtedy jej zasugeruje. A do tego czasu dowiem się jak to wygląda. Nie jestem pod kontrolą onkologa. Wykryłam sobie to sama, była biopsja która nic nie wykazała,i chodzę co pół roku do radiologa na USG. Robiłam badania w Diagnostyce, to jeśli możesz to zapytaj ile te wszystkie badania wyniosą, mam kartę stałego klienta będzie trochę taniej :)
    Dzięki za pomoc :)

    turkawka lubi tę wiadomość

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta idź do onkologa, wytną Ci i będziesz miała po problemie, ja jakies 4 lata temu miałam wycinane dwa i ani widu ani słychu nowych.
    Mój onkolog mówił, że w kobiecie nie powinno być żadnego guza (ginekolodzy na guzach się nie znają) bo z biegiem czasu może z niegroźnego się przekształcić.
    Ja Ci radzę, pójść do onkologa.

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, odzywam się dopiero dziś, bo dopiero dziś z domu się wyłoniłam- dopadła mnie choroba :( pakiet hormonów dla kobiet w Diagnostyce kosztuje 110 zł. w skład wchodzą: TSH, FSH, LH, Estradiol, Progesteron i Prolaktyna. Pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ