Forum Starając się - ogólne Wolno rosnący i niepękający pęcherzyk graffa
Odpowiedz

Wolno rosnący i niepękający pęcherzyk graffa

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dżoasia Debiutantka

Wysłany: 17 października 2017, 17:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć staraczki.
    Postanowiłam napisać o swoim przypadku i przy okazji może któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji i dowiem się czegoś na ten temat. Staramy się o dziecko od 2 lat. Byłam u kilku lekarzy i u każdego słyszałam to samo "wszystko jest dobrze musicie być cierpliwi " Robilam testy owulacyje, mierzylam temperaturę i wyglądało na to, ze owulacja jest każdego miesiąca ale ciąży brak. 2 miesiące temu przeprowadziliśmy się do rodzinnego miasta i od razu poszłam do swojego "starego" lekarza. Od razu polecił klinikę w której mąż może zrobić badania nasienia a ze mną umówił się na monitoring. Wyniki nasienia wykazały za mała liczbę plemnikow a poza tym wszystko w normie. Lekarz przepisał mężowi steryd Medrol i myśleliśmy ze dzięki temu, pilnowaniu diety itp niebawem zajde w ciążę. Niestety okazało się, ze pęcherzyk bardzo wolno rośnie. Cyklem mam 26-28 dniowe , w 11 dniu pęcherzyk miał 14mm a w 14 dc niecałe 16mm. Jutro idę na kolejny monitoring żeby sprawdzić co dalej się z nim stanie. Czy któraś z Was miała podobnie? Jak wyglądało leczenie i czy było skuteczne ?
    Jeżeli czyta to jakaś dziewczyna która zaczyna starania lub tak jak ja była wprowadzana w błąd przez lekarzy lub czytając różne wpisy w internecie: pozytywne testy owu, ból owulacyjny i podwyższona temperatura nie świadczą o tym , ze owulacja była. Starcilismy na tak 2 lata , co miesiąc mieliśmy nadzieje, ze okres się nie pojawi a ja jak głupia wyszukiwalam u siebie objawów ciąży.

Niedoczynność tarczycy
    Mała ilość plemników
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 października 2017, 18:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.

Mi wmawiaja ze jestem zdrowa...a tak nie jest ho tez nic nie wychodzi i to juz 9 lat...w koncu sie biore za siebie. Zbadalam prolakryne i wyszla mega podwyzszona. Dostalam leki. Wczoraj odbieram wybik a tam mega obnizona...wiec znow źle albo i gorzej...
    Tez jestem ciekawa czy w ogole mam owulacje..mam 11 syna ale to nie byla planowana ciaza noi bylam mlidsza o wiele...jedynie co zauwazylam to mniej sluzu niz kiedys w tracie owulacji i skąpe okresy..bol piersi okropny [email protected] to przed oststnia @ zadnych objawow ze strony piersi...nawet mi ciut zmalały ( czytalam ze niski poziom prl to powoduje)
    Wczoraj sie poryczalam bo nie wiem co juz lepsze...

• nick nieaktualny

Wysłany: 17 października 2017, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoasia, na to co masz to spokojnie wystarczy na początek delikatna stymulacja clomidem/clostybegytem plus na pęknięcie pregnyl lub ovitrelle. Głowa do góry i pójdź do najlepiej kliniki niepłodności , tam Cię poprowadzą.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2017, 18:31

• Dżoasia Debiutantka

Wysłany: 17 października 2017, 19:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi77 dziękuję za odpowiedź bo trochę mnie uspokoilas

Niedoczynność tarczycy
    Mała ilość plemników
  • Dżoasia Debiutantka

Wysłany: 17 października 2017, 19:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobaczymy czego jutro się dowiem i co lekarz mi przepisze. zalamana85 dopiero po 9 latach zaczelas robić badania ? Strasznie długo czekalas. Planowanie nie jest łatwe a czas mmija. Dobrze, ze masz już jedno dziecko, zawsze jakieś pocieszenie

Justi77 lubi tę wiadomość

Niedoczynność tarczycy
    Mała ilość plemników
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 października 2017, 21:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety zbyt dlugo zwlekalam...bo to bylo takie staranie ala los szczęścia...raz bardziej a raz w ogóle..w tym kryzysy w malzenstwie itp...
    Jutro mam wizyte u gin i ciekawe co powie ze az tak mi spadla prl...chce dostać od niej skierowanie na reszte podstawowych badan...

Justi77 lubi tę wiadomość

• HopeandFaith Przyjaciółka

Wysłany: 26 października 2017, 00:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat bo jestem w tej samej sytuacji co Dżoasia:/.

18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ