X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wolno rosnący i niepękający pęcherzyk graffa
Odpowiedz

Wolno rosnący i niepękający pęcherzyk graffa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dżoasia Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 października 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć staraczki.
    Postanowiłam napisać o swoim przypadku i przy okazji może któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji i dowiem się czegoś na ten temat. Staramy się o dziecko od 2 lat. Byłam u kilku lekarzy i u każdego słyszałam to samo "wszystko jest dobrze musicie być cierpliwi " Robilam testy owulacyje, mierzylam temperaturę i wyglądało na to, ze owulacja jest każdego miesiąca ale ciąży brak. 2 miesiące temu przeprowadziliśmy się do rodzinnego miasta i od razu poszłam do swojego "starego" lekarza. Od razu polecił klinikę w której mąż może zrobić badania nasienia a ze mną umówił się na monitoring. Wyniki nasienia wykazały za mała liczbę plemnikow a poza tym wszystko w normie. Lekarz przepisał mężowi steryd Medrol i myśleliśmy ze dzięki temu, pilnowaniu diety itp niebawem zajde w ciążę. Niestety okazało się, ze pęcherzyk bardzo wolno rośnie. Cyklem mam 26-28 dniowe , w 11 dniu pęcherzyk miał 14mm a w 14 dc niecałe 16mm. Jutro idę na kolejny monitoring żeby sprawdzić co dalej się z nim stanie. Czy któraś z Was miała podobnie? Jak wyglądało leczenie i czy było skuteczne ?
    Jeżeli czyta to jakaś dziewczyna która zaczyna starania lub tak jak ja była wprowadzana w błąd przez lekarzy lub czytając różne wpisy w internecie: pozytywne testy owu, ból owulacyjny i podwyższona temperatura nie świadczą o tym , ze owulacja była. Starcilismy na tak 2 lata , co miesiąc mieliśmy nadzieje, ze okres się nie pojawi a ja jak głupia wyszukiwalam u siebie objawów ciąży.

    Niedoczynność tarczycy
    Mała ilość plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.

    Mi wmawiaja ze jestem zdrowa...a tak nie jest ho tez nic nie wychodzi i to juz 9 lat...w koncu sie biore za siebie. Zbadalam prolakryne i wyszla mega podwyzszona. Dostalam leki. Wczoraj odbieram wybik a tam mega obnizona...wiec znow źle albo i gorzej...
    Tez jestem ciekawa czy w ogole mam owulacje..mam 11 syna ale to nie byla planowana ciaza noi bylam mlidsza o wiele...jedynie co zauwazylam to mniej sluzu niz kiedys w tracie owulacji i skąpe okresy..bol piersi okropny [email protected] to przed oststnia @ zadnych objawow ze strony piersi...nawet mi ciut zmalały ( czytalam ze niski poziom prl to powoduje)
    Wczoraj sie poryczalam bo nie wiem co juz lepsze...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoasia, na to co masz to spokojnie wystarczy na początek delikatna stymulacja clomidem/clostybegytem plus na pęknięcie pregnyl lub ovitrelle. Głowa do góry i pójdź do najlepiej kliniki niepłodności , tam Cię poprowadzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2017, 18:31

  • Dżoasia Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 października 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi77 dziękuję za odpowiedź bo trochę mnie uspokoilas

    Niedoczynność tarczycy
    Mała ilość plemników
  • Dżoasia Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 października 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobaczymy czego jutro się dowiem i co lekarz mi przepisze. zalamana85 dopiero po 9 latach zaczelas robić badania ? Strasznie długo czekalas. Planowanie nie jest łatwe a czas mmija. Dobrze, ze masz już jedno dziecko, zawsze jakieś pocieszenie

    Justi77 lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy
    Mała ilość plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety zbyt dlugo zwlekalam...bo to bylo takie staranie ala los szczęścia...raz bardziej a raz w ogóle..w tym kryzysy w malzenstwie itp...
    Jutro mam wizyte u gin i ciekawe co powie ze az tak mi spadla prl...chce dostać od niej skierowanie na reszte podstawowych badan...

    Justi77 lubi tę wiadomość

  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 26 października 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat bo jestem w tej samej sytuacji co Dżoasia:/.

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ