X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyciek z piersi.
Odpowiedz

Wyciek z piersi.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejne pytanie:)
    Po naciśnięciu brodawek, wydziela się z nich biały płyn. Dodatkowo mam powiększone piersi. Temperatura powoli mi spada, oprócz lekkiego bolu glowy wlasciwie nie mam zadnych innych objawow, poza tym w piatek robiłam sobie test z kwi i wyszedł negatywny.
    Trochę się martwię bo przeczytałam ze taki wyciek moze tez byc objawem jakiś guzków, albo nawet raka...:/ czy ktoraś z Was miala takie objawy mimo ze nie byla w ciazy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na takbie objawy to za szybko! nawet jesli jestes w ciazy.... najlepiej sprawdz sobie prolaktyne bo ona tez moze powodowac takie "wycieki"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie objawy mam przed każdą @. Jak nacisne, to zawsze parę kropelek sie wysaczy. Jak nie sciskam, nic nie wypływa. Możesz kontrolnie iść do gina, ale według mnie to normalne. A czy wcześniej sciskalas sutki i nie leciało?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej nie zauważyłam takich objawów, ale też chyba niespecjalnie sprawdzałam...
    Dziś dopiero to zauważylam i trochę sie przestraszyłam bo powodow tego moze byc sporo.
    Dzięki za odpowiedz, może wlasnie powodem jest zblizajaca sie @.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 29 lipca 2013, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak napisala puszysta spawdź sobie poziom prolaktyny, bada się jej poziom z próbki krwi pobieranej rano na czczo

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, juz zapisałam się na badania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogolnie wydzielnia z piersi nie jest normalna .... chyba ze w okresie ciazy a to i tak dopiero po jakims czasie. wiec takie wycieki moga swiadczyc o wysokiej prolaktynie ktora pobudza kanaliki w piersiach

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąże wykluczam ze względu na piątkowy negatywny test beta.
    Co do wycieków to poczytałam teraz trochę o tym i zdarzają sie przypadki takich wycieków na samym poczatku ciazy. To nie jest tak, że "leje mi się", ale zaledwie parę kropel po naciśnięciu.
    Ale jak mówię test wykluczył ciąże wiec faktycznie moze byc to podwyższony poziom prolaktyny. Zdarzały się tez przypadki,że wyciek nie był niczym szczególnym spowodowany- jak np w przypadku felice / po prostu przed @/
    Jak się zbadam w srode to napiszę co i jak na wypadek, gdyby jeszcze ktoś mial kiedys taki problem.
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 29 lipca 2013, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w takim razie czekamy na wynik

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniach więc zdaje relacje.
    poziom hormonu tarczycy- ok, poziom prolaktyny, wzorcowy, żadnych nieprawidlowosci na jajnikach, macica ok:)
    Generalnie wszystko wskazuje na to, że do tej pory albo sie nie wstrzelilismy w termin owulacji, albo po prostu musimy swoje odczekać:)

    Postanowiłam się nie stresować- od od 5 dnia cyklu uprawiamy sex codziennie- nie z musu, ale dlatego ze chcemy:)
    Ginekolog powiedział mi ze procent zajscie niestety nie jest u nas tak, jak u zwierzat, ze kazde zblizenie konczy sie ciaza:), to tylko 20% jesli para jest zdrowa.
    Więc lekko wyluzowałam i daje sobie czas do konca roku. I szczerze mowiac, jak kochajac sie z narzeczonym przestalam myslec o tym czy w tym dniu zajde w ciaze sex stal sie jeszcze przyjemniejszy.

    Myślę,że nie słuzy mi tez ciagłe myslenie o tym i czytanie o roznych problemach, dlatego pojawie sie tu jak juz sie uda i powiem, czy totalny luz faktycznie wplywa na pojawienie sie dzidziusia;)

    Pozdrawiam wszystkie starające się- nie spinajcie się za bardzo!

  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z tym wyciekiem ? wyjasnilo sie cos ???

    atdci09k18tcna0b.png
  • montana8 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobny problem z wyciekiem z piersi... zaczeło sie z 5 lat temu jak przestalam brac antykoncepcje.Przez jakiś czas balam sie isc do lekarza bo naczytalam w necie ze to jakies nowotwory hehe. ale w koncu sie odwazylam, porobilam badania na tarczyce, prolaktyne, hormony-wszystko idealnie. Lekarze mówili ze taka uroda. choć i to mnie nie do końca uspakajało, ale w końcu dostałam skierowanie na USG piesi i teraz jestem w 100% pewna ze wszystko jest ok. Czyli nie zawsze jest tak ze wyciek z piersi oznacza jakies problemy...pozdrawiam ;)

    JagnaaJankowska lubi tę wiadomość

    montana8
  • sylvia Autorytet
    Postów: 400 433

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam cały czas takie wyciek... lekarz mowił że tak już mam... prolaktyna była ok... a to tez jest od stresu... teraz w ciąży już nie mam :)

    relgg7rfroacrbi5.png
  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bank podwyższona prolaktyna.
    Czasami towarzyszy jej tzw. mlekotok (ale nie leje się aż takim potokiem ;) ) Zwykle są to właśnie takie kropelki przy uciskaniu piersi.
    Prolaktyna mogła wyjść dobrze, ale robi się jej oznaczenia w określonym dniu cyklu i zawsze rano na czczo. Najlepiej zrobić takie badania z krwi 7 dni po szczycie temperatury, bo jeśli się robi na początku cyklu to jest zawsze niska.
    To jest tzw (lekka) hiperprolaktynemia. Dodatkowo prolaktyna jest tez nazywana hormonem stresu i wzrasta w sytuacjach stresowych (studia, egzaminy, praca, kłótnia, seks itp).
    Nie wierz lekarzowi, który mówi że taka uroda, bo to jest nie-normalny objaw i można to leczyć. Zwykle stosuje się małą (w zależności od wyniku prolaktyny) dawkę bromergonu 1 raz dziennie na noc. Powinno się potem po miesiącu stosowania powtórzyć badania, koniecznie w tym samym (o ile się da) dniu cyklu. Będzie to najbardziej miarodajne.
    Ja bym jednak poszła do innego endokrynologa (ginekolog może tego nie wiedzieć, a hormony to jednak działak endo), bo trzeba też wiedzieć że podwyższona prolaktyna jednocześnie obniża progesteron, którego wysoki poziom jest potrzebny do zagnieżdżenia zarodka i podtrzymania wczesnej ciąży.
    Powodzenia!

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • Syntia Koleżanka
    Postów: 36 28

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również jestem za tym, że to podwyższona prolaktyna. U mnie było podobnie, zaobserwowałam, że moje brodawki są jakby tłuste. Po badaniu krwi od razu wykazało hiperprolaktynemię... Ale co dziwne, żaden ginekolog nie przepisał mi leków, mimo wiedzy, że staram się zajść w ciążę.

    cd94148501fd4db98eae2d015fe2666e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2013, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska wrote:
    Na bank podwyższona prolaktyna.
    Czasami towarzyszy jej tzw. mlekotok (ale nie leje się aż takim potokiem ;) ) Zwykle są to właśnie takie kropelki przy uciskaniu piersi.
    Prolaktyna mogła wyjść dobrze, ale robi się jej oznaczenia w określonym dniu cyklu i zawsze rano na czczo. Najlepiej zrobić takie badania z krwi 7 dni po szczycie temperatury, bo jeśli się robi na początku cyklu to jest zawsze niska.
    To jest tzw (lekka) hiperprolaktynemia. Dodatkowo prolaktyna jest tez nazywana hormonem stresu i wzrasta w sytuacjach stresowych (studia, egzaminy, praca, kłótnia, seks itp).
    Nie wierz lekarzowi, który mówi że taka uroda, bo to jest nie-normalny objaw i można to leczyć. Zwykle stosuje się małą (w zależności od wyniku prolaktyny) dawkę bromergonu 1 raz dziennie na noc. Powinno się potem po miesiącu stosowania powtórzyć badania, koniecznie w tym samym (o ile się da) dniu cyklu. Będzie to najbardziej miarodajne.
    Ja bym jednak poszła do innego endokrynologa (ginekolog może tego nie wiedzieć, a hormony to jednak działak endo), bo trzeba też wiedzieć że podwyższona prolaktyna jednocześnie obniża progesteron, którego wysoki poziom jest potrzebny do zagnieżdżenia zarodka i podtrzymania wczesnej ciąży.
    Powodzenia!

    Kochana, niekoniecznie. Ja miałam w poprzednim miesiącu własnie takie wycieki jak nacisnełam mocniej i okazało sie ze prolaktyna super piersi zdrowe, więc było to najwyraźniej przed @. Z jednej strony to dobrze, bo teraz wiem jak sprawdzić czy @ sie zaraz pojawi;)
    Co prawda zauważyłam to u siebie dopiero 2 raz, więc nie wiem czy to reguła.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ