X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wygraj Pakiet kobiecy
Odpowiedz

Wygraj Pakiet kobiecy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • plodna_polka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygraj „Pakiet kobiecy”!
    9 czerwca w ramach kampanii „Płodna Polka” ruszył konkurs, w którym co dwa tygodnie do wygrania będzie pięć „Pakietów kobiecych”. By wziąć w nim udział należy przesłać na adres [email protected] krótki film lub zdjęcie zachęcające Polki do wykonania właśnie „Pakietu kobiecego”.
    Niepłodność staje się powoli chorobą cywilizacyjną. Co raz częściej jest wynikiem trybu życia, stresu, a także zbyt późnej decyzji o poczęciu dziecka. Z tego powodu chcemy jak najmocniej promować badania diagnozujące płodność wchodzące w skład „Pakietu kobiecego”. Pozwalają one oszacować, jak długo kobieta będzie zdolna do zajścia w ciążę oraz wykryć wszelkie ewentualne nieprawidłowości na wczesnym etapie. Dzięki regularnemu wykonywaniu tych badań – co pięć lat – można przeciwdziałać niepłodności – powiedział dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii, dyrektor medyczny Klinik Leczenia Niepłodności „Bocian”.
    Zasady konkursu
    By wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres [email protected] zdjęcie lub nie dłuższy niż 30-sekundowy film zachęcający kobiety do wykonania „Pakietu kobiecego”. Forma przekazu jest dowolna – może być to wypowiedź, film fabularyzowany, czy nawet prezentacja zdjęciowa
    z podkładem muzycznym. Najistotniejszy element stanowi wspomniana wcześniej zachęta.
    Konkurs jest cykliczny. Filmy oraz zdjęcia biorące udział w danej edycji konkursu są zbierane przez dwa tygodnie, a następnie jednocześnie wgrywane do odpowiedniego albumu na profilu na Facebooku. Autorki pięciu materiałów, które będą miały w przeciągu kolejnych dwóch tygodni największą ilość polubień wygrywają „Pakiet kobiecy”.
    Nagrodę można przekazać dowolnej osobie.
    Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: www.plodnapolka.pl

    Kampania społeczna „Płodna Polka”, to inicjatywa, której celem jest promocja badań „Pakietu kobiecego” (badań AMH, TSH oraz USG połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą
    w dziedzinie niepłodności) diagnozujących płodność kobiety i określających ilość czasu pozostałego na poczęcie dziecka, pozwalając na świadome zaplanowanie macierzyństwa. Szacuje się, że problem niepłodności dotyka już około 15% par. Jedną z przyczyn bezpłodności jest zbyt późna decyzja
    o założeniu rodziny połączona z wczesnym wejściem w okres przekwitania. Misją kampanii jest ograniczenie ilości par mających problem z poczęciem dziecka poprzez zachęcanie do diagnozowania czynników, które utrudniają lub uniemożliwiają zajście w ciążę. Kampania jest organizowana przez Fundację „Nadzieja dla zdrowia” przy wsparciu merytorycznym dr Grzegorza Mrugacza, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, dyrektora medycznego Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian”. Została objęta patronatami honorowymi: Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Polskiego Towarzystwa Położnych, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Przewodniczącego Rady Miasta Białystok.

    Dodatkowych informacji udziela:
    Aleksandra Adrian
    Fundacja „Nadzieja dla zdrowia”
    tel.: 881 337 333
    e-mail: [email protected]
    ul. Marszałkowska 140/46
    00-061 Warszawa

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plodna_polka wrote:
    Niepłodność staje się powoli chorobą cywilizacyjną. Co raz częściej jest wynikiem trybu życia, stresu, a także zbyt późnej decyzji o poczęciu dziecka.
    Zbyt późna decyzja? a jak nie ma kandydata to co złapać pierwszego lepszego i poprosić o zrobienie dziecka bo za chwilę będzie za późno??? Może Pani pożyczy męża/chłopaka/narzeczonego aby pomógł kobiecie która nie chce czekać na decyzje o poczęciu dziecka na później (żeby nie było za późno potem) a nie ma partnera :)
    Jak komuś jest pisane rodzicielstwo to czy zacznie w wieku 20 czy 40 lat to i tak sie uda a jak komuś nie jest pisany taki los to nawet jak zacznie starania w wieku 20 lat to i tak nic z tego.
    Sorry ale takie teksty w takim miejscu gdzie kobiety maja problemy nie zawsze są na miejscu bo sa tu osoby starające się nawet latami a zaczęły w wieku góra 25 więc w odpowiednim a nie za późno.
    Przyczyna nie zawsze leży po stronie kobiety więc nie ładnie zwalac na kobiety że zbyt późno się decydują i dlatego są niepłodne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2014, 17:22

    beszka, Iownka, Malenq, vincaminor, Myszka-Minnie, momo1009, Eklerka, XxMoniaXx, mizzelka, Nasturcja lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony się kobietom zarzuca, że zbyt późno decydują się na dzieci a z drugiej piętrzy się im przeszkody. Nawet nie będę zaczynać pisać o polityce "prorodzinnej" bo szkoda nerwów - raczej coś innego mi się rzuca mocno w oczy, bo bezpośrednio mnie dotyka. Decyzję o tym, że chcemy być rodzicami podjęliśmy z Mężem kiedy ja miałam 25 lat. To chyba nie jest zbyt późno? I co z tego, skoro przy ewidentnych problemach od lekarzy wciąż słyszałam "młoda pani jest, ma pani czas". Teraz mam 28 lat, trzy lata starań na koncie, sporo złych wspomnień w związku z tym. Trzeba było olać i zacząć po 30' - przynajmniej od razu by się mną zajęli :]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2014, 11:33

    momo1009, vanessa, yourself lubią tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Zbyt późna decyzja? a jak nie ma kandydata to co złapać pierwszego lepszego i poprosić o zrobienie dziecka bo za chwilę będzie za późno??? Może Pani pożyczy męża/chłopaka/narzeczonego aby pomógł kobiecie która nie chce czekać na decyzje o poczęciu dziecka na później (żeby nie było za późno potem) a nie ma partnera :)
    Jak komuś jest pisane rodzicielstwo to czy zacznie w wieku 20 czy 40 lat to i tak sie uda a jak komuś nie jest pisany taki ,los to nawet jak zacznie starania w wieku 20 lat to i tak nic z tego.
    Sorry ale takie teksty w takim miejscu gdzie kobiety maja problemy nie zawsze są na miejscu bo sa tu osoby starające się nawet latami a zaczęły w wieku góra 25 więc w odpowiednim a nie za późno.
    Przyczyna nie zawsze lerzy po stronie kobiety więc nie ładnie zwalac na kobiety że zbyt późno się decydują i dlatego są niepłodne.
    Nic dodać, nic ująć! Brawo!

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 25 lat i jestem lekceważona przez lekarzy - z powodu tego, że jestem młoda, hormony szaleją, nie ma co regulować KIEDYŚ PANI ZAJDZIE W CIĄŻĘ -wrrrr ja chcę teraz, a kiedyś tzn kiedy dokładnie? pewnie po 40-stce, ale też nie, bo będę za stara na leczenie i na pierwsze dziecko - jak dla nich!!!!

    vincaminor lubi tę wiadomość

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i właśnie. Ale nie - zamiast przyjrzeć się problemowi najłatwiej powielać stereotypy, że kobiety "za późno się decydują na macierzyństwo" :/

    vanessa lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do tego zasady 'konkursu' - nasz film, w którym wypowiemy się od serca dlaczego chcemy zrobić sobie badania, bo nie możemy zajść w ciążę pojawią się na Facebooku. Matko, ktoś chyba pomylił ideę z konkursem, w którym można wygrać cienie do powiek... :/
    Nie wiem która kobieta jest tak otwarta by o problemie trąbić na cały świat, by każdy mógł sobie to obejrzeć, a tym bardziej 'lajkować' takie wypowiedzi. Etyka się kłania pani Płodna_Polko...

    Dla mnie jedna z większych żenad, jakie spotkałam na tym forum...

    vanessa, vincaminor, Landryneczka lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ