Forum Starając się - ogólne Wygraj Pakiet kobiecy
Odpowiedz

Wygraj Pakiet kobiecy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • plodna_polka Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 18 czerwca 2014, 10:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wygraj „Pakiet kobiecy”!
  9 czerwca w ramach kampanii „Płodna Polka” ruszył konkurs, w którym co dwa tygodnie do wygrania będzie pięć „Pakietów kobiecych”. By wziąć w nim udział należy przesłać na adres [email protected] krótki film lub zdjęcie zachęcające Polki do wykonania właśnie „Pakietu kobiecego”.
  Niepłodność staje się powoli chorobą cywilizacyjną. Co raz częściej jest wynikiem trybu życia, stresu, a także zbyt późnej decyzji o poczęciu dziecka. Z tego powodu chcemy jak najmocniej promować badania diagnozujące płodność wchodzące w skład „Pakietu kobiecego”. Pozwalają one oszacować, jak długo kobieta będzie zdolna do zajścia w ciążę oraz wykryć wszelkie ewentualne nieprawidłowości na wczesnym etapie. Dzięki regularnemu wykonywaniu tych badań – co pięć lat – można przeciwdziałać niepłodności – powiedział dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii, dyrektor medyczny Klinik Leczenia Niepłodności „Bocian”.
  Zasady konkursu
  By wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres [email protected] zdjęcie lub nie dłuższy niż 30-sekundowy film zachęcający kobiety do wykonania „Pakietu kobiecego”. Forma przekazu jest dowolna – może być to wypowiedź, film fabularyzowany, czy nawet prezentacja zdjęciowa
  z podkładem muzycznym. Najistotniejszy element stanowi wspomniana wcześniej zachęta.
  Konkurs jest cykliczny. Filmy oraz zdjęcia biorące udział w danej edycji konkursu są zbierane przez dwa tygodnie, a następnie jednocześnie wgrywane do odpowiedniego albumu na profilu na Facebooku. Autorki pięciu materiałów, które będą miały w przeciągu kolejnych dwóch tygodni największą ilość polubień wygrywają „Pakiet kobiecy”.
  Nagrodę można przekazać dowolnej osobie.
  Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: www.plodnapolka.pl

  Kampania społeczna „Płodna Polka”, to inicjatywa, której celem jest promocja badań „Pakietu kobiecego” (badań AMH, TSH oraz USG połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą
  w dziedzinie niepłodności) diagnozujących płodność kobiety i określających ilość czasu pozostałego na poczęcie dziecka, pozwalając na świadome zaplanowanie macierzyństwa. Szacuje się, że problem niepłodności dotyka już około 15% par. Jedną z przyczyn bezpłodności jest zbyt późna decyzja
  o założeniu rodziny połączona z wczesnym wejściem w okres przekwitania. Misją kampanii jest ograniczenie ilości par mających problem z poczęciem dziecka poprzez zachęcanie do diagnozowania czynników, które utrudniają lub uniemożliwiają zajście w ciążę. Kampania jest organizowana przez Fundację „Nadzieja dla zdrowia” przy wsparciu merytorycznym dr Grzegorza Mrugacza, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, dyrektora medycznego Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian”. Została objęta patronatami honorowymi: Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Polskiego Towarzystwa Położnych, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Przewodniczącego Rady Miasta Białystok.

  Dodatkowych informacji udziela:
  Aleksandra Adrian
  Fundacja „Nadzieja dla zdrowia”
  tel.: 881 337 333
  e-mail: [email protected]
  ul. Marszałkowska 140/46
  00-061 Warszawa

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 18 czerwca 2014, 10:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  plodna_polka wrote:
  Niepłodność staje się powoli chorobą cywilizacyjną. Co raz częściej jest wynikiem trybu życia, stresu, a także zbyt późnej decyzji o poczęciu dziecka.
  Zbyt późna decyzja? a jak nie ma kandydata to co złapać pierwszego lepszego i poprosić o zrobienie dziecka bo za chwilę będzie za późno??? Może Pani pożyczy męża/chłopaka/narzeczonego aby pomógł kobiecie która nie chce czekać na decyzje o poczęciu dziecka na później (żeby nie było za późno potem) a nie ma partnera :)
  Jak komuś jest pisane rodzicielstwo to czy zacznie w wieku 20 czy 40 lat to i tak sie uda a jak komuś nie jest pisany taki los to nawet jak zacznie starania w wieku 20 lat to i tak nic z tego.
  Sorry ale takie teksty w takim miejscu gdzie kobiety maja problemy nie zawsze są na miejscu bo sa tu osoby starające się nawet latami a zaczęły w wieku góra 25 więc w odpowiednim a nie za późno.
  Przyczyna nie zawsze leży po stronie kobiety więc nie ładnie zwalac na kobiety że zbyt późno się decydują i dlatego są niepłodne.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2014, 17:22

  beszka, Iownka, Malenq, vincaminor, Myszka-Minnie, momo1009, Eklerka, XxMoniaXx, mizzelka, Nasturcja lubią tę wiadomość

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • vincaminor Autorytet
  Postów: 1048 1046

  Wysłany: 18 czerwca 2014, 11:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Z jednej strony się kobietom zarzuca, że zbyt późno decydują się na dzieci a z drugiej piętrzy się im przeszkody. Nawet nie będę zaczynać pisać o polityce "prorodzinnej" bo szkoda nerwów - raczej coś innego mi się rzuca mocno w oczy, bo bezpośrednio mnie dotyka. Decyzję o tym, że chcemy być rodzicami podjęliśmy z Mężem kiedy ja miałam 25 lat. To chyba nie jest zbyt późno? I co z tego, skoro przy ewidentnych problemach od lekarzy wciąż słyszałam "młoda pani jest, ma pani czas". Teraz mam 28 lat, trzy lata starań na koncie, sporo złych wspomnień w związku z tym. Trzeba było olać i zacząć po 30' - przynajmniej od razu by się mną zajęli :]

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2014, 11:33

  momo1009, vanessa, yourself lubią tę wiadomość

  grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
  h84fi09kllurhqo8.png
 • Eklerka Autorytet
  Postów: 1330 1252

  Wysłany: 18 czerwca 2014, 12:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  vanessa wrote:
  Zbyt późna decyzja? a jak nie ma kandydata to co złapać pierwszego lepszego i poprosić o zrobienie dziecka bo za chwilę będzie za późno??? Może Pani pożyczy męża/chłopaka/narzeczonego aby pomógł kobiecie która nie chce czekać na decyzje o poczęciu dziecka na później (żeby nie było za późno potem) a nie ma partnera :)
  Jak komuś jest pisane rodzicielstwo to czy zacznie w wieku 20 czy 40 lat to i tak sie uda a jak komuś nie jest pisany taki ,los to nawet jak zacznie starania w wieku 20 lat to i tak nic z tego.
  Sorry ale takie teksty w takim miejscu gdzie kobiety maja problemy nie zawsze są na miejscu bo sa tu osoby starające się nawet latami a zaczęły w wieku góra 25 więc w odpowiednim a nie za późno.
  Przyczyna nie zawsze lerzy po stronie kobiety więc nie ładnie zwalac na kobiety że zbyt późno się decydują i dlatego są niepłodne.
  Nic dodać, nic ująć! Brawo!

  5fjzaeq.png
  6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
 • alternatywa Autorytet
  Postów: 383 154

  Wysłany: 19 czerwca 2014, 10:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja mam 25 lat i jestem lekceważona przez lekarzy - z powodu tego, że jestem młoda, hormony szaleją, nie ma co regulować KIEDYŚ PANI ZAJDZIE W CIĄŻĘ -wrrrr ja chcę teraz, a kiedyś tzn kiedy dokładnie? pewnie po 40-stce, ale też nie, bo będę za stara na leczenie i na pierwsze dziecko - jak dla nich!!!!

  vincaminor lubi tę wiadomość

  [email protected]
  uwo93e3k1dtt2470.png
 • vincaminor Autorytet
  Postów: 1048 1046

  Wysłany: 19 czerwca 2014, 11:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No i właśnie. Ale nie - zamiast przyjrzeć się problemowi najłatwiej powielać stereotypy, że kobiety "za późno się decydują na macierzyństwo" :/

  vanessa lubi tę wiadomość

  grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
  h84fi09kllurhqo8.png
 • Ida Autorytet
  Postów: 5781 5905

  Wysłany: 19 czerwca 2014, 13:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A do tego zasady 'konkursu' - nasz film, w którym wypowiemy się od serca dlaczego chcemy zrobić sobie badania, bo nie możemy zajść w ciążę pojawią się na Facebooku. Matko, ktoś chyba pomylił ideę z konkursem, w którym można wygrać cienie do powiek... :/
  Nie wiem która kobieta jest tak otwarta by o problemie trąbić na cały świat, by każdy mógł sobie to obejrzeć, a tym bardziej 'lajkować' takie wypowiedzi. Etyka się kłania pani Płodna_Polko...

  Dla mnie jedna z większych żenad, jakie spotkałam na tym forum...

  vanessa, vincaminor, Landryneczka lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ