X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wynik awidnośc toksoplazmoza
Odpowiedz

Wynik awidnośc toksoplazmoza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miśka 91 Autorytet
    Postów: 431 287

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy może mi ktoś rozjaśnić wynik tego badania?
    Toksoplazmoza IgG <0,18 IU/ml
    Awidnosc. -%
    Czyli mam tak świeże zarażenie że jeszcze Świdnica się nie wykształciła?

    76d641b845.png
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka 91 wrote:
    Czy może mi ktoś rozjaśnić wynik tego badania?
    Toksoplazmoza IgG <0,18 IU/ml
    Awidnosc. -%
    Czyli mam tak świeże zarażenie że jeszcze Świdnica się nie wykształciła?
    A igm robiłaś? Wg mnie wychodzi na to, że nie przechodziłas.
    Z neta: Wynik awidności jest miarą czasu, który upłynął od zarażenia T. gondii. Wzrost awidności odpowiada wydłużaniu się czasu: wynik >40% – okres powyżej 20 tygodni; wynik <40% – ostra, aktualna infekcja.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Miśka 91 Autorytet
    Postów: 431 287

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    A igm robiłaś? Wg mnie wychodzi na to, że nie przechodziłas.
    Z neta: Wynik awidności jest miarą czasu, który upłynął od zarażenia T. gondii. Wzrost awidności odpowiada wydłużaniu się czasu: wynik >40% – okres powyżej 20 tygodni; wynik <40% – ostra, aktualna infekcja.
    Nie wiem dokładnie jaki wynik IgM podobno wyszedł mi pozytywny dlatego lekarz kazał zrobić awidność ale ta pauza zamiast procentów zbiła mnie z tropu i nie wiem jak to interpretować. Czy może w którymś laboratorium wystąpił błąd czy poprostu to zakażenie jest na tak wczesnym etapie że jeszcze nie ma tej awidnośći.

    76d641b845.png
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka 91 wrote:
    Nie wiem dokładnie jaki wynik IgM podobno wyszedł mi pozytywny dlatego lekarz kazał zrobić awidność ale ta pauza zamiast procentów zbiła mnie z tropu i nie wiem jak to interpretować. Czy może w którymś laboratorium wystąpił błąd czy poprostu to zakażenie jest na tak wczesnym etapie że jeszcze nie ma tej awidnośći.
    To dziwne. Daj znać co lekarz na to

    Miśka 91 lubi tę wiadomość

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ