Forum Starając się - ogólne wyniki dobre a ciąży brak
Odpowiedz

wyniki dobre a ciąży brak

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MartaM27 Debiutantka

Wysłany: 6 sierpnia 2013, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, zakładam nowy temat z myślą o podzieleniu się opiniami dotyczącymi zdrowia/ psychiki wpływającej na ciążę. We Wrześniu miałam obumarłą ciążę, od stycznia zaczęłam się ponownie starać a ciąży brak, zrobiłam wszystkie badania hormonó, które zleciła mi ginekolog, miałam HSG, miałam monitorowane owulacje, brałam duphaston. Jak u Was jest z wynikami? czy monitorowanie owulacji pomogło komuś? zastanawiam się nad tym co mówią, im więcej się starasz i chcesz tym nie wychodzi :(

MartaM27
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 07:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :) ja tez sie staram od jakis 4 miesiacy ale nic nie wychodzi obliczam i obliczam i dalej nic :( i tez mam wrazenie ze im bardziej o tym mysle tym bardziej nie wychodzi :(

• Iwka Autorytet

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 08:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej MartaM27 ja od lutego jestem na metformaxie + duphaston oraz co miesiąc latam na monitoring i u mnie też nic staramy się baaaardzo długo....i nic. Może ktoś się wypowie komu to pomogło :) Badania zrobione i u mnie i u M wszystko SUPER!!!!

f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • moni_c Autorytet

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 09:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie sobie 'na luz'- bawcie się i nie myślcie o ciąży. Staraliśmy się z mężem 7 m-cy i przez ten czas ograniczałam imprezy, alkohol, myślałam tylko o II kreskach. W ostatni m-c dałam sobie spokój, co tydzień impreza, piwko za piwkiem, zaczęłam myśleć o czymś innym i się udało. Trzymam kciuki za Was!

Matylda36 lubi tę wiadomość

mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Ala29 Przyjaciółka

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 11:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wierzę w teorię, że stres owszem ma wpływ na hormony- może
    sprawić, że nie dopuści do owulacji i wtedy jest problem.
    Niemniej jak już owulacja jest i przytulanko tego dnia
    i jak facet ma zdrowe żołnierzyki to ciąża ze stresem czy bez być powinna.
    Nie ma co się na siłę zmuszać aby ograniczyć zdenerwowanie bo wtedy
    jest jeszcze gorzej i to prowadzi do obsesji.
    A pamiętajmy że podczas wojen kobiety też zachodziły w ciążę, gwałcone kobiety również. Smutne ale prawdziwe i tą teorię uważam za realną.
    Ja jestem na etapie namawiania mojego męża na badania.
    Czasem kobieta zbada się od stóp do głów robi monitoring przez rok i uważa , że jest ok, a zapomina zbadać męża- albo on nie chce....
    Heh ale ta anatomia skomplikowana.

• Dżola Ekspertka

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 11:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala29 dokładnie mam taką samą teorie jak TY! I też jestem na etapie namawiania męża na badanie :) Bo u mnie wstępne badania hormonów są niby cacy glacy

16udyx8dlqyt9a9e.png
  • Ala29 Przyjaciółka

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 13:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    Hej MartaM27 ja od lutego jestem na metformaxie + duphaston oraz co miesiąc latam na monitoring i u mnie też nic staramy się baaaardzo długo....i nic. Może ktoś się wypowie komu to pomogło :) Badania zrobione i u mnie i u M wszystko SUPER!!!!

Iwka a miałaś badania pod kątem endometriozy?
    I STOPNIA jest bardzo trudna do wykrycia
    albo drożność jajowodów?
    Byłaś u jakiegoś lekarza specjalizującego się niepłodnością?
    Jeśli Twój facet ma wyniki nasienia super, to przyczyny po jego stronie raczej odpadają.
    A jest jeszcze coś takiego, nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie, że śluz kobiety zabija plemniki i to też można zbadać

Iwka lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 sierpnia 2013, 14:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaM27 wrote:
    Witajcie, zakładam nowy temat z myślą o podzieleniu się opiniami dotyczącymi zdrowia/ psychiki wpływającej na ciążę. We Wrześniu miałam obumarłą ciążę, od stycznia zaczęłam się ponownie starać a ciąży brak, zrobiłam wszystkie badania hormonó, które zleciła mi ginekolog, miałam HSG, miałam monitorowane owulacje, brałam duphaston. Jak u Was jest z wynikami? czy monitorowanie owulacji pomogło komuś? zastanawiam się nad tym co mówią, im więcej się starasz i chcesz tym nie wychodzi :(
    mi się wydaje że to prawda z tym powiedzeniem , oczywiście jak chcesz zajść to warto porobić badania ale nic na siłę, z drugiej strony nie da sie o tym nie myśleć,

• Kasha Autorytet

Wysłany: 9 sierpnia 2013, 09:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.
    Ciężko nie myśleć o tym wszystkim. Każda z nas stara się jak może.
    Ale może warto wziąć głęboki oddech (albo kilka) i sobie troszkę odpuścić?
    Stres związany z tym oraz myślenie o tym wcale nie pomaga. Do tego branie leków, czy picie ziółek. To nie wszystko. Mówią też że wiara czyni cuda.

Postarajcie się zrelaksować. Z rana wypełnijcie wykres i wciągnijcie się w wir obowiązków lub przyjemności. Spędzenie dni wyłącznie na rozterkach nie przyniesie wam żadnych efektów.

34bw9jcgrkz3yjz6.png

f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego