X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zadbajmy o nasze ciałka :)
Odpowiedz

Zadbajmy o nasze ciałka :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nela Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 15 maja 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tworzę ten wątek z myślą o wymienieniu się poglądami, wiedzą czy doświadczeniami w temacie przygotowania naszych ciał do ciąży. Jakie ćwiczenia stosujecie? Jakich kosmetyków używacie, żeby jak najlepiej przygotować ciało i skórę do tego nie lada wyzwania? Macie ochotę podyskutować?

    Czy słyszałyście może o czymś takim, jak rozstęp mięśnia prostego brzucha? Skutkiem tej przypadłości jest mała elastyczność mięśni, które po rozciągnięciu podczas ciąży nie wracają do pierwotnego stanu. Przyczyną najczęściej jest brak aktywności fizycznej albo jej nadmiar, kiedy to mięśnie brzucha stają się zbyt mocne, przez co mało rozciągliwe. Nasuwa się tutaj pytanie: Jak zatem ćwiczyć? Ja uczęszczam na zumbę dwa ray w tygodniu do tego trochę pilatesa trochę kardio, ale nie wiem czy stosuję aby na pewno dobre zestawy ćwiczeń. Czy któraś z Was może rozeznaje się w tym temacie, a może ma jakieś doświadczenie?

    Drugi temat to kosmetyki, jakich używacie, żeby jak najlepiej nawilżyć i uelastycznić skórę? Słyszałam, że balsam najlepiej, żeby nawilżał i ujędrniał, a także zawierał witaminę E oraz masło shea. Ja używam ujędrniającej oliwki Ziaji i póki co jak najbardziej mi odpowiada :)

    Serdecznie zapraszam Kobietki, które mają ochotę, do dyskusji :)

    Aniołek [*] - 23.04.2015
  • Słaba Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 15 maja 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcąc dzidziusia postanowilam ze muszę schudnac. Minęły dwa miesiące a ja mam juz 15 kg mniej. Nordic Walking co wieczór :) i dieta - bez białego chleba, bez słodyczy bez ziemniaków i woda woda woda :)
    Polecał tez zielona herbatke :)

    Nela lubi tę wiadomość

  • Nela Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 15 maja 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jak najbardziej wprowadziłam zdrowe odżywianie - piekę sama chleb, najczęściej pełnoziarnisty na zakwasie, słodyczy raczej nie jem, wody piję dużo do tego czerwona herbatka Pu-erh albo Rooibos. Ja wychodzę z założenia, że we wszystkim trzeba zachować umiar, dlatego czasem jak mnie najdzie ochota na np. coś słodkiego to w malutkiej ilości sobie nie odmówię ;)

    Aniołek [*] - 23.04.2015
  • rybka Autorytet
    Postów: 2331 2494

    Wysłany: 15 maja 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm...tematy dwa juz sa bardzo podobne..po drugie dziewczyny niedajmy sie zwariowac...ja zaczelam diete bo chce lepiej sie czuc i lepiej wygladac a nie bo moze bede w ciazy...sorrki za tak moze niemila odpowiedz ale ja jakbym odchudzala sie czy stosowala sport bo moge niebawem zajsc juz moze bym znikla ;-) luz kobiety chcecie uprawiajcie sport diety ale robcie to bo chcecie lepsza jest wtedy radosc pozdrawiam

  • Nela Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 15 maja 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, zgadzam się z Tobą jak najbardziej, że nie można się zwariować i nagle zacząć z restrykcyjną dietą i ćwiczeniami wyciskającymi siódme poty, tylko dlatego, że planujemy ciąże. Ja ćwiczę i się zdrowo odżywiam od dawien dawna, bo lubię o siebie zadbać. Zakładając ten wątek raczej chodziło mi o odpowiednio dopasowane zestawy ćwiczeń dla Kobietek planujących ciąże. Może któreś mają jakieś fajnie przygotowany program, albo są już po porodzie, a przedtem ćwiczyły i okazało się to czymś pomocnym. Wiadomo, ćwiczenia dla własnego samopoczucia, a ćwiczenia przygotowujące ciało do ciąży to dwa różne tematy, bo można nieźle przedobrzyć, a skutkiem tego może być np. rozstęp mięśnia prostego brzucha (ten temat też mnie bardzo interesuje ;) ).
    W zakresie tych tematów nie znalazłam podobnego wątku, ale jeżeli jednak gdzieś jest to przepraszam za powtórkę :)
    Pozdrawiam :)

    Aniołek [*] - 23.04.2015
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ