X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia nie wiem co mam robić
Odpowiedz

nie wiem co mam robić

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 21 listopada 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam mętlik w głowie, doradźcie.
    Córka jest jedynaczką.Zastanawiam się z mężem nad drugim dzieckiem, finansowo nie jest źle, radzimy sobie, odkladamy.Problem w tym że dopiero planujemy kredyt więc nas czekają duże wydatki, mi przerwa w pracy nie pomoże tez w mojej sytuacji zawodowej. Źle bardzo znioslam ciąze , była zagrozona. Byłam fiz i psych w rozscypce . Potem w połogu też było ciężko, mialam problemy z kp, noce mała zaczęla przesypiać po ukończeniu 2 lat. Nastawiłam się że będzie jedynaczką. Córeczka jest z in vitro z kd bo mam POF/POI. Dowiedzialam się ze są nadal dostępne komórki tej samej dawczyni, oznacza to że moje dziecko może mieć biologiczne rodzeństwo. Ja mam już 39 lat.Urodziłabym mając 40. Nie wiem czy brzydko mówiąc pakowac się w to czy nie. Mam bardzo mieszane uczucia i z powodu finansów i nie tylko .

    16uddqk30vgif7kq.png
  • niemi Ekspertka
    Postów: 138 78

    Wysłany: 21 listopada 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że jeśli masz tak wiele wątpliwości tzn. że nie jesteś gotowa na kolejne dziecko... To musi być pewna, świadoma decyzja. Moim zdaniem nie powinno się kierować zasadą "zróbmy drugie żeby było rodzeństwo". Jedynacy też są wspaniałymi, szczęśliwymi ludźmi ☺️ a chyba lepiej żeby córeczka była jedynaczką niż miała rodzeństwo i wiecznie sfrustrowaną, zmęczoną mamę... A i drugie dziecko może odczuwać ten stan. Tak sądzę ale ja niestety nie mam dziecka na ziemi... Natomiast jestem pewna że chce je mieć, chociaż jedno. I będę je kochać miłością wielką, i postaram się być najlepszą mamą dla jedynaka/jedynaczki 🙂

    niemi
  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 21 listopada 2022, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    Dziewczyny mam mętlik w głowie, doradźcie.
    Córka jest jedynaczką.Zastanawiam się z mężem nad drugim dzieckiem, finansowo nie jest źle, radzimy sobie, odkladamy.Problem w tym że dopiero planujemy kredyt więc nas czekają duże wydatki, mi przerwa w pracy nie pomoże tez w mojej sytuacji zawodowej. Źle bardzo znioslam ciąze , była zagrozona. Byłam fiz i psych w rozscypce . Potem w połogu też było ciężko, mialam problemy z kp, noce mała zaczęla przesypiać po ukończeniu 2 lat. Nastawiłam się że będzie jedynaczką. Córeczka jest z in vitro z kd bo mam POF/POI. Dowiedzialam się ze są nadal dostępne komórki tej samej dawczyni, oznacza to że moje dziecko może mieć biologiczne rodzeństwo. Ja mam już 39 lat.Urodziłabym mając 40. Nie wiem czy brzydko mówiąc pakowac się w to czy nie. Mam bardzo mieszane uczucia i z powodu finansów i nie tylko .
    Ciężko jest doradzać, bo z czyjeś perspektywy też inaczej sprawy wyglądają. Każdy patrzy przez pryzmat własnych pragnień i doświadczeń. Z tego co po krotce napisalas, to gdybym była na Twoim miejscu, to bym spróbowała.

  • monester Autorytet
    Postów: 3830 3465

    Wysłany: 22 listopada 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    Dziewczyny mam mętlik w głowie, doradźcie.
    Córka jest jedynaczką.Zastanawiam się z mężem nad drugim dzieckiem, finansowo nie jest źle, radzimy sobie, odkladamy.Problem w tym że dopiero planujemy kredyt więc nas czekają duże wydatki, mi przerwa w pracy nie pomoże tez w mojej sytuacji zawodowej. Źle bardzo znioslam ciąze , była zagrozona. Byłam fiz i psych w rozscypce . Potem w połogu też było ciężko, mialam problemy z kp, noce mała zaczęla przesypiać po ukończeniu 2 lat. Nastawiłam się że będzie jedynaczką. Córeczka jest z in vitro z kd bo mam POF/POI. Dowiedzialam się ze są nadal dostępne komórki tej samej dawczyni, oznacza to że moje dziecko może mieć biologiczne rodzeństwo. Ja mam już 39 lat.Urodziłabym mając 40. Nie wiem czy brzydko mówiąc pakowac się w to czy nie. Mam bardzo mieszane uczucia i z powodu finansów i nie tylko .
    Baylee , tu chyba sama musisz podjąć decyzję, zdrowie mamy również psychiczne jest też ważne jeśli nie najważniejsze. Wypowiem się tylko w kwestii wieku- tu na forum osoby w tym wieku -na przykład ja- walczymy o pierwsza ciąża a nawet starsze też walczą, to jeczze nie jest jakiś zaawansowany wiek, tym bardziej na drugie dziecko. Z perspektywy czasu nigdy bym już Sie nie przejmowała praca i nie odkładała decyzji o staraniach na dalsze plany, bo praca ...

    szkaradnyszkaradek, Aneta851 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 22 listopada 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że powinniście oboje z mężem przedyskutować czy chcecie kolejne dziecko czy nie, bo tak naprawdę jest to ostatni moment na powiększenie rodziny.

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 23 listopada 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkaradnyszkaradek wrote:
    Myślę że powinniście oboje z mężem przedyskutować czy chcecie kolejne dziecko czy nie, bo tak naprawdę jest to ostatni moment na powiększenie rodziny.

    przeciez wiadomo ze rozmawiam o tym z męzem, dotyczy to nas obojga i naszego dziecka tak samo::)

    chcialabym zajsc w ciagu pol roku wiec moze nawet urodze przezd ukonvczeniem 40 lat

    na razie sklaniamy sie na tak, czekamy jeszcze na pewna wazna informacje z kliniki

    16uddqk30vgif7kq.png
  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 25 listopada 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To skoro jesteście na tak, to działajcie 😍 a nawet jak urodzisz po 40 to też nie będzie nic nadzwyczajnego, bo teraz wiele kobiet decyduje się na dojrzałe macierzyństwo.

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ