X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badania poronienia nawykowe
Odpowiedz

Badania poronienia nawykowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Czarna2206 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 lutego, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników :) z powodu poronień nawykowych zaczęliśmy szukać przyczyny niepowodzeń. Mam już 4 latka na stanie, a od 2 lat bez problemu zachodzę w ciążę, ale nie docieramy dalej niż do 5/6 tygodnia :c to jest tylko część z badań które zrobiłam, czekam jeszcze na trombofilie i kariotypy, więc do wizyty u genetyka jeszcze chwila… czy możecie mi pomóc?
    https://ibb.co/db7w6Zg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego, 10:46

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 14 lutego, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna2206 wrote:
    Cześć dziewczyny :) zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników :) z powodu poronień nawykowych zaczęliśmy szukać przyczyny niepowodzeń. Mam już 4 latka na stanie, a od 2 lat bez problemu zachodzę w ciążę, ale nie docieramy dalej niż do 5/6 tygodnia :c to jest tylko część z badań które zrobiłam, czekam jeszcze na trombofilie i kariotypy, więc do wizyty u genetyka jeszcze chwila… czy możecie mi pomóc?
    https://ibb.co/db7w6Zg

    Hej, nie pomogę co do interpretacji bo się nie znam ale z tymi wynikami to bym pojechała do immunologa. Dorobiła bym jeszcze na pewno kir

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Czarna2206 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 lutego, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Hej, nie pomogę co do interpretacji bo się nie znam ale z tymi wynikami to bym pojechała do immunologa. Dorobiła bym jeszcze na pewno kir
    Dzieki wielkie :) a myślisz żeby poczekać na resztę wyników i dopiero się udać do immunologa czy od razu? Nie wiem czy immunolog ma coś do trombofilii i kariotypów… i jeżeli chodzi o badania KIR, to mam zrobić te najbardziej podstawowe?

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 14 lutego, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w zeszłym tygodniu byłam u Paśnika to patrzył też na wyniki badań kariotypow i trombofili i się do nich odniósł. Z wynikiem immunofenotypu to przede wszystkim do immunologa. Zrób najpierw sam kir jeśli wyjdzie AA to wtedy będzie trzeba dorobić HLA-C . Oczywiście wizyta u genetyka też nie zaszkodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego, 11:45

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ