X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Bakteria Enterococcus faecalis
Odpowiedz

Bakteria Enterococcus faecalis

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 18 listopada 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część u męża wyszła bakteria w nasieniu Enterococcus faecalis czy ktoś z was zmagał się z taką bakteria i jakie leczenie trzeba wdrożyć.

  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 18 listopada 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, urolog powinien przepisać antybiotyk.

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 18 listopada 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    Cześć, urolog powinien przepisać antybiotyk.
    A ja też powinnam przeleczyć czy nie muszę

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 19 listopada 2021, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wrote:
    A ja też powinnam przeleczyć czy nie muszę

    Raczej tak. Zrób sobie wymaz z pochwy i z kanału szyjki macicy z antybiogramem to ci pokaże jak coś jest i co dokładnie i jaki antybiotyk do tego.

  • Laura121 Autorytet
    Postów: 1382 2333

    Wysłany: 19 listopada 2021, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam i mąż też. U mnie objawy były tragiczne, nos stop toaleta. Wzięłam 3 antybiotyk i przeszło. Z tym, że nie zbadaliśmy męża pod tym kątem i ponownie zaraziłam się od niego i leczyłam się potem ponad rok... Zaden antybiotyk nie chciał pomoc. U męża też średnio działały. Ta bakteria to paskudztwo. Ostatecznie urolog zamówił z Niemiec szczepionkę na to.. 3 dawki w odstepie tygodnia plus włączył antybiotyk. Jak ręka odjął. A ta szczepionka to Strovag. Proszę poczytać.
    Maz musiał zrobić posiew nasienia bakteriologiczny żeby wyszła ta bakteria. W moczu nie było nic. U mnie wystarczył wymaz z cewki moczowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 08:19

    Starania od 2016r.
    AMH 4.88

    ◼styczeń 2019r. ciąża pozamaciczna( prawy jajowód)
    -HSG
    ◼październik 2019r. ciąża pozamaciczna ( prawy jajowód
    ◼październik 2020r. ciąża pozamaciczna ( lewy jajowód )
    -Laparoskopia ( jajowody lekko zwężone❌ )
    -Histeroskopia ✅

    2021r decyzja o ivf...
    17.03.21r. 1 wizyta w klinice Artvimed Kraków
    13.04 rozpoczęcie stymulacji Gonal F 150j + Mensinorm 75j.
    26.04 punkcja
    29.04 transfer 3dniowego zarodka 8A
    9dpt beta 91.4❤
    11dpt beta 204.4❤
    13dpt beta 474.8❤
    18dpt beta 4813❤
    27dpt jest Serduszko ♥
    17.07.21r Badania prenatalne , wszystko w porządku
    Pappa -OK ❤
    6.09.21r. Badanie połówkowe - wszystko ok ❤
    Czekamy na córeczkę😍
    2nn3e6hh1q80o0he.png
  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 19 listopada 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura121 wrote:
    Ja miałam i mąż też. U mnie objawy były tragiczne, nos stop toaleta. Wzięłam 3 antybiotyk i przeszło. Z tym, że nie zbadaliśmy męża pod tym kątem i ponownie zaraziłam się od niego i leczyłam się potem ponad rok... Zaden antybiotyk nie chciał pomoc. U męża też średnio działały. Ta bakteria to paskudztwo. Ostatecznie urolog zamówił z Niemiec szczepionkę na to.. 3 dawki w odstepie tygodnia plus włączył antybiotyk. Jak ręka odjął. A ta szczepionka to Strovag. Proszę poczytać.
    Maz musiał zrobić posiew nasienia bakteriologiczny żeby wyszła ta bakteria. W moczu nie było nic. U mnie wystarczył wymaz z cewki moczowej.
    A proszę mi powiedzieć czy z moczu też wyjdzie ta bakteria

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 19 listopada 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wrote:
    A proszę mi powiedzieć czy z moczu też wyjdzie ta bakteria

    jak zrobisz posiew moczu z antybiogramem to może wyjdzie... ale u nas kluczowa jest macica... najlepiej zrobić wymaz z kanału szyjki macicy, bo jak tam są te bakterie to w macicy też... oczywiście w pochwie też... a w moczu niekoniecznie... może nie musi... zależy jak rozległa jest już infekcja, czy są jej objawy kliniczne... bo może być bakteria a objawów nie będzie.. ważne żeby dobrze dobrać antybiotyki

  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 19 listopada 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    jak zrobisz posiew moczu z antybiogramem to może wyjdzie... ale u nas kluczowa jest macica... najlepiej zrobić wymaz z kanału szyjki macicy, bo jak tam są te bakterie to w macicy też... oczywiście w pochwie też... a w moczu niekoniecznie... może nie musi... zależy jak rozległa jest już infekcja, czy są jej objawy kliniczne... bo może być bakteria a objawów nie będzie.. ważne żeby dobrze dobrać antybiotyki
    Dziękuję ci bardzo

  • Laura121 Autorytet
    Postów: 1382 2333

    Wysłany: 19 listopada 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wrote:
    A proszę mi powiedzieć czy z moczu też wyjdzie ta bakteria
    Ja miałam robiony posiew moczu i nic nie wyszło. Dopiero wymaz z cewki wykazał bakterie. A jak masz w cewce to i w drogach rodnych. Jak masz długo w sobie tą bakterie to objawy ustepuja, u mnie tak było. Najpierw jak okropne zapalenie pęcherza a po jakimś czasie zero objawow. Za to u męża żadnych objawow nie było od początku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 15:02

    Starania od 2016r.
    AMH 4.88

    ◼styczeń 2019r. ciąża pozamaciczna( prawy jajowód)
    -HSG
    ◼październik 2019r. ciąża pozamaciczna ( prawy jajowód
    ◼październik 2020r. ciąża pozamaciczna ( lewy jajowód )
    -Laparoskopia ( jajowody lekko zwężone❌ )
    -Histeroskopia ✅

    2021r decyzja o ivf...
    17.03.21r. 1 wizyta w klinice Artvimed Kraków
    13.04 rozpoczęcie stymulacji Gonal F 150j + Mensinorm 75j.
    26.04 punkcja
    29.04 transfer 3dniowego zarodka 8A
    9dpt beta 91.4❤
    11dpt beta 204.4❤
    13dpt beta 474.8❤
    18dpt beta 4813❤
    27dpt jest Serduszko ♥
    17.07.21r Badania prenatalne , wszystko w porządku
    Pappa -OK ❤
    6.09.21r. Badanie połówkowe - wszystko ok ❤
    Czekamy na córeczkę😍
    2nn3e6hh1q80o0he.png
  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 19 listopada 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura121 wrote:
    Ja miałam robiony posiew moczu i nic nie wyszło. Dopiero wymaz z cewki wykazał bakterie. A jak masz w cewce to i w drogach rodnych. Jak masz długo w sobie tą bakterie to objawy ustepuja, u mnie tak było. Najpierw jak okropne zapalenie pęcherza a po jakimś czasie zero objawow. Za to u męża żadnych objawow nie było od początku.
    A długo leczłaś się na tą bakterie

  • Laura121 Autorytet
    Postów: 1382 2333

    Wysłany: 19 listopada 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wrote:
    A długo leczłaś się na tą bakterie
    Najpierw byłam u jednego urologa, nie mógł znaleźć przyczyny czemu takie mam zapalenie pęcherza bo wyniki z moczu i posiewu moczu nic nie pokazywały i wzięłam jeden antybiotyk, potem drugi i dalej nic. Zmieniłam lekarza i ten od razu powiedział że to musi być bakteria fekalna i tylko z wymazu z cewki wyjdzie i faktycznie. Zapisał mi odpowiedni antybiotyk z antybiogramu i pomogło. Ale za 2 tygodnie byłam również u niego bo zaraziłam się ponownie od męża i wtedy problem się dopiero zaczął bo ta bakteria nabrała mocy i żadwn antybiotyk nie chciał działać. Leczyłam się 1,5 roku... Razem z mężem potem.. Bo u niego od początku żaden antybiotyk nie chciał działać. I wtedy lekarz ściągnął ta szczepionkę z Niemiec i wtedy jak ręka odjął.

    Starania od 2016r.
    AMH 4.88

    ◼styczeń 2019r. ciąża pozamaciczna( prawy jajowód)
    -HSG
    ◼październik 2019r. ciąża pozamaciczna ( prawy jajowód
    ◼październik 2020r. ciąża pozamaciczna ( lewy jajowód )
    -Laparoskopia ( jajowody lekko zwężone❌ )
    -Histeroskopia ✅

    2021r decyzja o ivf...
    17.03.21r. 1 wizyta w klinice Artvimed Kraków
    13.04 rozpoczęcie stymulacji Gonal F 150j + Mensinorm 75j.
    26.04 punkcja
    29.04 transfer 3dniowego zarodka 8A
    9dpt beta 91.4❤
    11dpt beta 204.4❤
    13dpt beta 474.8❤
    18dpt beta 4813❤
    27dpt jest Serduszko ♥
    17.07.21r Badania prenatalne , wszystko w porządku
    Pappa -OK ❤
    6.09.21r. Badanie połówkowe - wszystko ok ❤
    Czekamy na córeczkę😍
    2nn3e6hh1q80o0he.png
  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 19 listopada 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura121 wrote:
    Najpierw byłam u jednego urologa, nie mógł znaleźć przyczyny czemu takie mam zapalenie pęcherza bo wyniki z moczu i posiewu moczu nic nie pokazywały i wzięłam jeden antybiotyk, potem drugi i dalej nic. Zmieniłam lekarza i ten od razu powiedział że to musi być bakteria fekalna i tylko z wymazu z cewki wyjdzie i faktycznie. Zapisał mi odpowiedni antybiotyk z antybiogramu i pomogło. Ale za 2 tygodnie byłam również u niego bo zaraziłam się ponownie od męża i wtedy problem się dopiero zaczął bo ta bakteria nabrała mocy i żadwn antybiotyk nie chciał działać. Leczyłam się 1,5 roku... Razem z mężem potem.. Bo u niego od początku żaden antybiotyk nie chciał działać. I wtedy lekarz ściągnął ta szczepionkę z Niemiec i wtedy jak ręka odjął.
    A twój ginekolog na to coś mówił

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ