X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Beta - jak często sprawdzać?
Odpowiedz

Beta - jak często sprawdzać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miaukens Przyjaciółka
    Postów: 93 140

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie czytam o dziewczynach, które sprawdzają poziom beta hcg codziennie, i zastanawiam się, czy to jest konieczne? Jutro mam transfer i nie uśmiechają mi się potem codzienne wycieczki do zabiegowego. Poza tym pobieranie krwi mnie stresuje, a stres, to ostatnie, czego trzeba po transferze. Jutro po południu lekarze pewnie odpowiedzą mi na te pytania, ale jeśli forum oświeci mnie wcześniej, będę miała spokojniejszą noc. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miaukens wrote:
    Tak sobie czytam o dziewczynach, które sprawdzają poziom beta hcg codziennie, i zastanawiam się, czy to jest konieczne? Jutro mam transfer i nie uśmiechają mi się potem codzienne wycieczki do zabiegowego. Poza tym pobieranie krwi mnie stresuje, a stres, to ostatnie, czego trzeba po transferze. Jutro po południu lekarze pewnie odpowiedzą mi na te pytania, ale jeśli forum oświeci mnie wcześniej, będę miała spokojniejszą noc. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

    To zależy 😊 jak przyrosty są w normie, zwłaszcza w górnej granicy lub wyższe to sprawdziłabym trzy razy, bo uważam, że więcej nie ma sensu. W takiej sytuacji nie sprawdzałabym po przekroczeniu 1000, bo wtedy beta zwalnia i szkoda się stresować. Jeśli natomiast przyrosty są niskie lub jeżeli ma się historię poronień, to wtedy sprawdzałabym częściej w zależności od rozwoju sytuacji. Jak już pojawi się serduszko, to nie ma sensu dalej sprawdzać bety, bo i tak decydujące jest USG.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Miaukens Przyjaciółka
    Postów: 93 140

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy sprawdzać pierwszy raz po transferze?

  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miaukens wrote:
    A kiedy sprawdzać pierwszy raz po transferze?

    Jeśli to blastka 5dniowa to 6dpt

    Bubu lubi tę wiadomość

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4118 2787

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miaukens wrote:
    Tak sobie czytam o dziewczynach, które sprawdzają poziom beta hcg codziennie, i zastanawiam się, czy to jest konieczne? Jutro mam transfer i nie uśmiechają mi się potem codzienne wycieczki do zabiegowego. Poza tym pobieranie krwi mnie stresuje, a stres, to ostatnie, czego trzeba po transferze. Jutro po południu lekarze pewnie odpowiedzą mi na te pytania, ale jeśli forum oświeci mnie wcześniej, będę miała spokojniejszą noc. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

    Bety sprawdza się co 48 h lub 96 aż do przekroczenia wartości 1000. Codziennie nie ma sensu bo beta przyrasta skokowo i najbardziej wiarygodne są przyrosty dwudniowe. Poza tym szkoda żył. Ja moje bety teraz sprawdzałam co 4 dni bo były wysokie. Najwcześniej moją blastkę 5 dniową zaczęłam sprawdzać 7dpt (lekarze zalecają od 10-12 dnia najczęściej. Oczywiście te zalecenia mogą być inne - bo wiem, że niektóre kliniki zalecają badanie wcześniej np już od 6 dpt.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 22:18

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ